Wtorek 29 listopada 2022r. 
REKLAMA

Boże Narodzenie na statkach PŻM

Data publikacji: 2015-12-23 21:24
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:38
Boże Narodzenie na statkach PŻM
 

Święta Bożego Narodzenia około 1200 marynarzy pracujących na 61 statkach Polskiej Żeglugi Morskiej spędzi w tradycyjny i uroczysty sposób. Dbają o to kapitanowie jednostek i kucharze okrętowi.

– Najdalej od domów rodzinnych spędzą święta marynarze ze statku m/s „Jawor”, którzy w tym czasie znajdą się gdzieś na środku Oceanu Indyjskiego, w podróży z Paranagui w Brazylii do Singapuru – informuje Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy PŻM. – Równie daleko od kraju będzie załoga m/s „Tatry”, w rejsie z Szanghaju na Tajwan.

W innych odległych częściach świata będą świętować marynarze z m/s „Ina” – w meksykańskiej Altamirze, czy m/s „Prosna” – w porcie Barranquilla w Kolumbii.

Wielu z marynarzy statków PŻM podczas Bożego Narodzenia znajdzie się na Atlantyku. Będą tu m.in. załogi z m/s „Wadowice II” – w podróży z Nowego Orleanu do Ashdod w Izraelu, m/s „Gdynia” – w rejsie z Dunkierki do Tuxpan w Meksyku czy m/s „Narew” – z Montrealu do Gandawy.

Kilka statków szczecińskiego armatora znajdzie się w krajach arabskich, w których nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia. Dotyczy to m/s „Dorine” – jego załoga spędzi Wigilię w El Dekheila w Egipcie, a także m/s „Szczecin” – masowiec w tym czasie będzie w marokańskiej Casablance.

Za to załoga m/s „Delia” 23 grudnia płynęła do Hajfy. Ma stać w tym izraelskim porcie przez całe święta. Do Betlejem marynarze będą mieli zaledwie trzy godziny drogi autobusem, być może więc któryś z nich zdecyduje się – jeśli znajdzie się na to czas – na taką wyprawę.

– Niestety, w tym roku żaden ze statków PŻM nie znajdzie się podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia w kraju – dodaje K. Gogol. – Dopiero w Nowy Rok lub 2 stycznia spodziewany jest m/s „Kujawy”, który przywiezie z Casablanki do Polic ładunek fosfatów.©℗ (ek)

Fot. Ryszard PAKIESER

NZ: Świąteczne akcenty są obecne nie tylko na statkach PŻM, ale także obok siedziby szczecińskiego armatora.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wodnik
2015-12-23 22:13:38
Rodzinom marynarzy życzę pogodnych Świąt , dzieciakom fajnych prezentow .
Taka służba,taki wybór
2015-12-23 22:07:06
Współczuję tym, którzy chcieliby , a nie mogą . Zmiany powodują, że trzeba czasami poczekać. Ja również wskutek zaszłych i trwających zmian trwam w zawieszeniu. Życzę Ludziom Morza tego wszystkiego co im sprawi dobry nastrój. Pozostałym pracownikom oraz Dyrekcji wszystkiego najlepszego z Okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku, aby zmieniło się na lepsze to co jest nie O.K. !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA