Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Wolne od opłat

Data publikacji: 23 grudnia 2015 r. 20:08
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Wolne od opłat
 

W czwartek (24 grudnia) i w sylwestra (31 grudnia) oraz w dwa najbliższe piątki, czyli jutro (25 grudnia, pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia) i w Nowy Rok (1 stycznia, zmotoryzowani mogą w Szczecinie pozostawić auto na miejscach postojowych w obszarze strefy płatnego parkowania bez konieczności zakupu biletów w parkomatach.

Wigilia i sylwester to dwa z trzech dni w roku (trzecim jest - przypomnijmy - 2 maja) wolne od opłat w obrębie SPP na podstawie stosownej uchwały, jaką przyjęli radni. W pozostałe dni przypadają dni świąteczne ustawowo wolne od pracy.

Jak wyjaśnia Jerzy Fydrych, kierownik wydziału parkowania i roweru miejskiego w spółce NiOL, parkomaty nie zostaną wyłączone w dni darmowych postojów. Będą działały jak zawsze. Z tą jednak różnicą, że jeśli nawet ktoś się zapomni i np. wykupi bilet postoju dziś lub w piątek, 25 bm., to naliczanie opłaty za wykupiony przez niego postój uruchomi się dopiero w poniedziałek, 28 grudnia. Tak samo będzie w sytuacji, kiedy z parkomatu ktoś skorzysta w następny czwartek (31 grudnia) lub w piątek (1 stycznia) - wtedy czas wykupionego postoju liczony mu będzie dopiero w poniedziałek, 4 stycznia. ©℗

(MIR)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

berg
2015-12-23 19:28:51
A jeżeli ktoś wykupi na 30 dni, to płaci całą kwotę bez żadnych odliczeń na te bezpłatne dni. Ot, sprawiedliwość.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA