wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Bogusław Liberadzki wśród 100 najbardziej wpływowych europosłów

Bogusław Liberadzki wśród 100 najbardziej wpływowych europosłów

Bogusław Liberadzki wśród 100 najbardziej wpływowych europosłów
Data publikacji: 2019-04-27 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 1174 387677

Organizacja VoteWatch Europe opublikowała raport 100 najbardziej wpływowych europosłów mijającej kadencji. Na liście znalazło się siedmiu eurodeputowanych z Polski, wśród których jest Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, poseł do PE z województwa zachodniopomorskiego.

Zestawienie przygotowano na podstawie wszystkich dostępnych informacji na temat różnych działań każdego posła do Parlamentu Europejskiego podczas wykonywania mandatu. Oceny opierają się na trzech głównych kategoriach: bezpośredniego kształtowania sprawozdań Parlamentu Europejskiego, pełnionych roli przywódczych w organach parlamentarnych (biuro, komisje itp.) oraz siły sieci politycznej danej osoby (stanowiska w grupie, partii, dostęp do rządu).

Autorzy raportu podkreślają, że w tym kontekście „wpływowy” jest terminem neutralnym, wskazującym na poziom mocy, jaką włada poseł, aby osiągnąć cel. Badanie nie mówi, czy korzysta z tej mocy zgodnie z interesami grup społecznych lub wyborców. „To nie jest ocena najlepszych i najgorszych, dobrych i złych” – podkreślają autorzy opracowania.

Zestawienie otwiera przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Na drugim miejscu znalazł się szef Europejskiej Partii Ludowej i kandydat tej partii na przewodniczącego Komisji Europejskiej Manfred Weber. Trzecią lokatę zajął przewodniczący Komisji Gospodarczej i Monetarnej Roberto Gualtieri. 

W zestawieniu znalazło się też siedmiu polskich europosłów. Najwyżej uplasowała się Danuta Hubner (8. pozycja). Pozostali polscy politycy na liście to: Jerzy Buzek, Czesław Siekierski, Bogusław Liberadzki, Zdzisław Krasnodębski, Tadeusz Zwiefka i Ryszard Czarnecki.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Ty poniżej, powtarzasz się. Wymyśl coś oryginalnego.
Wznieś się poza swój pisowski prymitywizm.
2019-04-29 00:07:08
Cale Lewactwo
Az przez 70 lat (1945-2015) Nie po-trafilo wydzwignac Polski z Europejskiego dna - a teraz nagle tylko PO 3,5 roku "juz rzekomo PO-trafia" ?/! A wiec: Baju - Baju jesli PO-nownie "znajdziemy sie w Czerwonym Raju"... ??
2019-04-28 21:31:20
Wawrzek
Pan Liberadzki odpowiadał swego czasu za infrastrukturę transportową- zlikwidowano u nas najwięcej linii kolejowych i przedsiębiorstw transportowych, głosowałem na niego - już nie będę. Nie będę głosował na żadnego z PO, SLD,Nowoczesna, Wiosna, Teraz, Razem- precz z przeszukiwaczami damskich torebek, oszołomami skaczącymi po sejmowych krzesłach i fotelach, aferałami i innego rodzaju osobliwościami. niech sobie żyją ale nie widzę powodu by ich dodatkowo opłacać za zło które uczynili, ONI już nic pozytywnego nie uczynią dla Polski.
2019-04-28 19:51:24
cdn
precz z komunistami,ktorzy udaja teraz demokratow.Prawda towarzysze Wlodzimierz,,ilicze'Cimoszewicz,Czarzasty,miller,arlukowicz,liberadzki?
2019-04-28 14:46:47
Prawdziwa Lewica
Kto to nie jest ta czerwona twarz od Sorosza?
2019-04-28 10:01:30
Wiosna
Wiosna,tylko Wiosna. Towarzysz Liberacki czyż nie dlatego mamy najdroższe płatne autostrady w Europie??
2019-04-28 09:55:11
SromotnikBezwstydny
Gratulacje Panu Profesorowi za uznanie w Unii i podziękowania za Trasę Zamkową w Szczecinie oraz za S3 !!! Teraz jak ministranci kaczora wejdą do PE-będzie wstyd dla Polski za takie "kadry"...Brocha powiatowa i miniministerka nauczycielska wyrobią Polkom i Polakom opinię....Załatwią nas jak nauczycieli...
2019-04-28 09:13:39
Ostatnia "deska ratunku"
Lewakom juz za bardzo Nie udaje sie rzadzic w ich wlasnych Krajach... to wzieli sie jeszcze za Unie i PE !!
2019-04-28 00:17:21
wiesci
Wiesci od totalnych; ,,grzegorz zniszcze-kpt schetino zabronil wystepow w tzw mediach ,,inteliktualistom z pom.zach; misile ,arlukowizcowi,nitrasowi.tych trzech typkow wygladaja jakby byli na prochach.
2019-04-27 16:42:09
Q
Będzie miał co wspominać na zasłużonej emeryturze.
2019-04-27 16:09:01
Mietek
A ja zagłosuje
2019-04-27 15:37:05
Miro
nie znam typa
2019-04-27 15:04:06
były ministrant KK
Po 9 letniej "karierze" jako ministrant , lektor, pieszy pielgrzym, po latach przyglądania i uczestniczenia w obłudzie Kościoła zagłosuję na WIOSNĘ BIEDRONIA .Czas pogonić "czarnego okupanta" do jego ojczyzny Watykanu !! Od razu znajdą się miliardy z konkordatu i nauczania religii w szkołach ( zamiast religii fizyka, chemia,matematyka,wos) i wszystkim nam będzie lepiej! Co Boskie Bogu , co Cesarskie cesarzowi Amen!!
2019-04-27 14:48:53
jioo
typowa manipulacja.dobry to gosciu jest w inwestowaniu we własny pijar.Kiedy miał zostac ministrem zeglugi to wszyscy ubecy szczecina i okolic kazali głosować na Liberackiego jako na drugiego Rokefelera.jego sukce polegał na tym ze pozwolił nie płacic cła za statki ktore PZM kupował za granica.Okradał Polske i obywateli ale jemu jakoć było dobrze.Zakupy statków w Japoni i powrót do polski przez Paname.To obywatel L.odkrył jak inwestować pieniadze,co po 20 latach zczelismy nazywac Panama Papers. i mineło juz 30 lat i dobry komunista nie zapomina ze przy pomocy kłamstw mozna wszystko mozna. Czas najwyzszy zeby komunistów odsunac od wladzy i od koryta tym bardziej
2019-04-27 14:21:57
Wiosna
Tylko Wiosna :)
2019-04-27 13:53:31
@Byle nie " Pycha i Szmal"
Chcesz głosować na osobnika, który złamał szczękę własnej matce, a akta tej sprawy zaginęły w sądzie (czyli ktoś nieznany je ma, żeby wywierać zawartymi tam ustaleniami zakulisowy nacisk na Biedronia jak zajdzie taka potrzeba)? No lekkomyślny jesteś i przyszłość Polski nisko cenisz.
2019-04-27 13:04:33
Byle nie " Pycha i Szmal"
A ja na "wiosnę Biedronia" , czas oddzielić TRON OD OŁTARZA mimo,że szanuję profesora Liberadzkiego
2019-04-27 12:47:01
Niemcy i tylko Niemcy.
To typowa manipulacja. Liberadzki nic nie znaczy w UE. Jedyne , co mu się udało to to , że jest milionerem. Niemcy i Francja decydują o wszystkim. PO i SLD to ich kelnerzy.
2019-04-27 12:34:02
A ja głosuję na listę nr 1!
Na Konfederację! Komuchom mówię żegnam!
2019-04-27 12:31:35