Sobota 29 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Blokady znikną od niedzieli. Ulica Matejki ponownie przejezdna

Data publikacji: 2021-07-03 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-03 19:15
Blokady znikną od niedzieli. Ulica Matejki ponownie przejezdna
Fot. Mirosław WINCONEK  

Trwają ostatnie prace drogowe przy przebudowie fragmentu jezdni ul. Jana Matejki wzdłuż nowego odcinka torowiska między skrzyżowaniem z ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego do placów Hołdu Pruskiego i Żołnierza Polskiego na wysokości Bramy Królewskiej. Dla samochodów powinien on być  otwarty od najbliższej niedzieli, 4 lipca. O ile planów drogowców z ZUE S.A., wykonawcy zadania, nie pokrzyżuje pogoda.

- Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, jakie generuje zadanie związane z przebudową torowisk na tak dużym odcinku [w centrum i na Niebuszewie - od red.], ale wykonawca dokłada wszelkich starań, aby zmieścić się w zakładanym harmonogramie prac i jednocześnie pozostawiać poszczególne relacje przejezdnymi. Przygotowywanie organizacji ruchu na czas remontu było bardzo skomplikowanym zadaniem i trwało wiele tygodni - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM i jednocześnie spółki Tramwaje Szczecińskie, która w imieniu miasta odpowiada za realizację inwestycji.

Co się zmieni tym razem, czyli od 4 lipca, w organizacji ruchu w centrum miasta poza tym, że ponownie kierowcy będą mogli korzystać z przejazdu wyremontowanym do tej pory odcinkiem ul. Jana Matejki? Na wlocie północnym skrzyżowania Matejki – Piłsudskiego, pas prawy będzie przeznaczony do skrętu w prawo, a pas lewy do jazdy na wprost. Z kolei na wlocie południowym skrzyżowania Matejki – Piłsudskiego jazda na wprost możliwa będzie w dalszym ciągu z jednego pasa, podobnie skręt w lewo tylko z jednego pasa. Na wlocie zachodnim skrzyżowania Matejki – Piłsudskiego pas prawy będzie przeznaczony dla pojazdów skręcających w prawo, a pas środkowy dla pojazdów skręcających w lewo. Jednocześnie nastąpi korekta programów sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach Matejki – Piłsudskiego i przy placu Hołdu Pruskiego.

Zniesienie blokady na ul. Jana Matejki oznaczać będzie równocześnie możliwość ponownego dojazdu nią do Trasy Zamkowej.

(MIR)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gość
2021-07-04 08:21:36
Może jakaś mapka, a nie wlot północny, południowy, zachodni?
czy tak jest?
2021-07-04 01:07:18
w Sz-nie mamy kilka budów drogowych ale odnoszę wrażenie że tylko na jednej może dwóch trwają jakieś sensowne roboty - to tak jakby jedni i ci sami pracownicy przenosili się z jednej roboty na drugą?
Wiola
2021-07-04 00:46:20
Arleta zrobisz aferę? Dawaj z tematem!!!
Stefan
2021-07-03 18:24:40
Ładne szerokie chodniki będą kusić parkingowych oszołomów
Re: Szczecinian
2021-07-03 16:27:54
Przestań się mazać!.....
Szczecinianin
2021-07-03 15:39:07
Warto dodać, że za chwilę zamkną przejazd od Matejki do Wyzwolenia wzdłuż Radissona, więc okolica będzie jeszcze bardziej zakorkowana, bo wszystkie autobusy z pętli przy ZUS będą przekierowane na Roosevelta i Matejki. Korki będą jeszcze większe.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA