piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Bieg dla łap

Bieg dla łap

Bieg dla łap
Data publikacji: 2017-04-08 20:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:11
Wywietleń: 560 233644

Będzie szczególny, bo na dwie nogi i cztery łapy. Jednak nie wyjątkowy, bo już 15. Mowa o biegu przez Park Leśny Arkoński, jaki w niedzielę (9 kwietnia) i w samo południe ruszy sprzed szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Taki bieg to wielka szansa. Dla psiaków nie tylko na socjalizację i wyhasanie, ale przede wszystkim na znalezienie nowych opiekunów. Dla biegaczy - na dobry uczynek, czyli zwrócenie uwagi na potrzeby bezdomnych „naszych braci mniejszych" przebywających w szczecińskim przytulisku. 

- Nie wszystkie psy mogą wziąć udział w takim biegu. Muszą być zdrowe, silne, a też wiekowo zdolne pokonać 5-kilometrowy dystans. Mamy teraz pod opieką 68 psiaków, ale tylko 27 adopcyjnych, bo inne są po zabiegach, w części szpitalnej, inne na kwarantannie. Sporo też mamy ponad 9-letnich rezydentów, dla których bieganie nie jest tym, co lubią najbardziej - mówi Ewa Mrugowska, kierująca Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

W niedzielnym biegu weźmie więc udział 20 schroniskowych psiaków. Ilu biegaczy? Tylu, ilu stanie w charytatywne szranki w niedzielne południe - przy bramie placówki, w al. Wojska Polskiego 247.

- Konwersacyjne tempo biegu nie przysporzy nikomu problemu - zapewniają organizatorzy.

Gdyby jednak, choćby dystans okazał się zbyt trudny, to można wesprzeć schroniskowych podopiecznych w inny sposób: choćby przekazując dary. Nie tylko w trakcie wydarzenia, ale również przez siedem dni w tygodniu, w godz. 8-16.

- Potrzebujemy karmy dla kotów: mokrej i suchej. Wkrótce możemy się spodziewać przypływu wiosennej fali szczeniąt i kociąt, więc prosimy o zabawki dla nich. Żeby się nie nudziły siedząc zamknięte, same. Zawsze też potrzebujemy podkładów higienicznych dla kotów przebywających w klatkach izolacyjnych. Natomiast mamy tyle karmy dla psów, że na pewno im wystarczy - przekonuje kier. Ewa Mrugowska.

Wydarzenie ph. „4 łapy i 2 nogi biegać mogą razem" zaplanowano w godzinach 12-13.

(an)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

M.Dem.
Dla tych łap, kochanych łap, nie tylko bieg...Może w emocjach Wielkanocy -a to jest święto zwycięstwa dobra nad złem (symbol religii: DOBRO JEDNAK ZMARTWYCHWSTAJE a DOBREM jest CHRYSTUS w ROZUMIENIU KANONU MORALNEGO DLA LUDZKOŚCI, którego jego ciało jest symbolem), wróci do ludzi łagodność wobec czterech łap. Umrze i już nie zmartwychwstanie radość bestialstwa i dręczenia. Bo coś takiego istnieje i nie jest to wcale rzadkość. Cztery łapy to przecież ochrona życia człowieka. Lepsza niż najlepszy system alarmowy (wyczuwa intencje ludzkie, poprzez identyfikację zapachu ciała z rodzajem emocji: inny jest zapach człowieka gdy jest na głodzie zbrodni a inny gdy jest w nastroju odwrotnym, tak gdzieś wyczytałam). Natura wiedziala co robi stwarzajac cztery lapy. Co nie znaczy ze mamy zaniechac ostroznosci w kontaktach z nimi. To taki jest zwiazek Wielkanocy z losem czterech lap.
2017-04-09 06:53:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”