czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Bolo do pokochania

Bolo do pokochania

Bolo do pokochania
Data publikacji: 2017-03-27 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-27 14:45
Wywietleń: 848 225632

Ktoś go wyciągnął z domu i wywiózł na spacer. Choć powinien do weterynarza, bo Bolo był wtedy chory. Wywiózł go na psią polanę w Lesie Arkońskim i - w mroźny i śnieżny dzień styczniowy - go zostawił. Gdyby ratunek nie przyszedł na czas, Bola już by pewnie nie było.

Jest teraz w życiowej formie: idealnej kondycji i sile. Pięciolatek w typie amerykańskiego staffordshire teriera. Z wiecznie mokrym czarnym nosem na tle łat biało-różowych.

- To piękny pies o dumnej postawie - o Bolu vel Tonim opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. - Tylko sprawia wrażenie groźnego. Tak naprawdę jest niespotykanie spokojnym chłopakiem, pozytywnie nastawionym do innych zwierząt, niezwykle przyjaznym wobec ludzi. Wystarczy z nim pobyć przez chwilę, aby przekonać się, jak towarzyski i skory do zabawy z niego kumpel.

Bolo jest świata ciekawy. Patrzy na niego wielkimi smutnymi oczami.

- Ma nawracającą przypadłość: suche zapalenie rogówki. Wystarczą jednak krople do oczu, aby wiódł normalne życie psa rodzinnego, bezgranicznie oddanego swemu ludzkiemu stadu - zapewniają pracownicy schroniska. - Nie jest jednak zabawką. Zadbamy, aby trafił do odpowiedzialnego opiekuna, który zrozumie, że pies w tym typie rasy przejmuje zachowania i cechy charakteru swego opiekuna. Musi więc być dla niego dobrym wzorem. Wtedy Bolo szczęśliwie odnajdzie się w nowej rodzinie.

Bolo vel Toni to duży i wrażliwy pies. Stąd potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy, zwinny i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego słodziaka (70/17) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/ZUK

Bolo do pokochania Bolo do pokochania Bolo do pokochania

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”