Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Biblioteka wraca nad Odrę

Data publikacji: 2022-02-02 10:11
Ostatnia aktualizacja: 2022-02-03 08:52
Biblioteka wraca nad Odrę
Już niedługo znowu będzie można wypożyczać książki w bibliotece przy ul. nad Odrą. Fot. Ryszard Pakieser  

Na początku lutego ma zostać ponownie otwarta filia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Na Odrą 26 w Szczecinie. Została wyremontowana. 

O to miejsce w interpelacji pytała radna Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Kurzawa. Napisała: "Od trzech lat Filia nr 46 Miejskiej Biblioteki Publicznej Nad Odrą 26 w Szczecinie jest nieczynna. Zapowiadano kompleksowy remont budynku, który miał pozwolić na wznowienie działalności biblioteki". Radna chciała dowiedzieć, jakie prace zostały wykonane i skąd opóźnienie z oddaniem filii czytelnikom. 

Wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska odpowiedział, że biblioteka ma być otwarta na początku lutego. I dodał: "Zakres remontu objął wymianę instalacji elektrycznych, pomalowanie ścian, sufitów i stolarki drzwiowej oraz wymianę wykładzin na podłogach. W ocenie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych zakres robót jest wystarczający, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort zarówno pracownikom biblioteki, jak i czytelnikom. Opóźnienie wynikło z nałożenia się terminów innych zadań prowadzonych przez ZBiLK i prac zleconych przez bibliotekę, które polegały na montażu podtynkowych instalacji sieci komputerowej. Aktualnie trwają procedury odbiorowe z udziałem przedstawicieli Miejskiej Biblioteki Publicznej". 

Od pewnego czasu trwa proces unowocześniania MBP. W kwietniu ub. roku otwarto nową, dużą filię przy pl. Matki Teresy z Kalkuty. Niedługo ma rozpocząć się budowa pierwszej w powojennej historii Szczecina filii stworzonej od podstaw - w rejonie ulic Iwaszkiewicza i Dąbrowskiej.©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jurek
2022-02-03 08:44:03
Warto by było zainstalować też elektronikę do liczenia użytkowników tego przybytku kultury... przecieło by to wszelkie spekulacje...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA