Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Bezpieczniej do Dobrej

Data publikacji: 13 sierpnia 2018 r. 21:08
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:17
Bezpieczniej do Dobrej
 

Do 2020 r. ma powstać droga rowerowa, łącząca okolice szczecińskiego Jeziora Głębokiego z gminą Dobra. O tych planach informowaliśmy już kilka miesięcy temu. Inwestycja sprawi, że powstaną też ciągi piesze, część drogi zostanie skorygowana, a w Wołczkowie pojawi się rondo.

Zadanie „Budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie, wraz z promocją rozwiązań alternatywnych wobec transportu indywidualnego, na odcinku od granic administracyjnych gminy Dobra do ulicy Sportowej w miejscowości Dobra” jest na etapie projektowania. Zajmuje się tym powiat policki. Z kolei gmina Dobra ma już projekt połączenia planowanej inwestycji z istniejącą infrastrukturą edukacyjno-rowerową, prowadzącą do schroniska w Dobrej (od ulicy Sportowej do ulicy Osiedlowej).

Bezpieczniej ma być także w okolicach opisywanego już kilkakrotnie przez „Kurier” przystanku „Dobra MZAZ” w gminie Dobra. Chodzi o niepełnosprawnych pracowników pobliskiego Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej i okolicznych mieszkańców, głównie uczniów szczecińskich szkół.

Przystanek znajduje się w pobliżu skrzyżowania drogi powiatowej z ul. Okrężną. Pokonanie jezdni jest dość niebezpieczne, bo auta jadące od strony Dobrej w kierunku Wołczkowa wyłaniają się niemal w ostatniej chwili, zza łuku i trudno jest je dostrzec za przydrożnymi krzakami. Tymczasem pracownicy MZAZ to często osoby niepełnosprawne ruchowo, po wypadkach komunikacyjnych, poruszające się także o kulach.

Cała inwestycja obejmuje m.in. budowę ok. 7 km ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego oraz chodników, przebudowę i rozbudowę istniejących skrzyżowań, w tym budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Lipowej z ul. Słoneczną w Wołczkowie, budowę i przebudowę zatok autobusowych na drodze powiatowej Szczecin – Dobieszczyn w ciągu ulicy Lipowej w miejscowości Wołczkowo i ulicy Szczecińskiej w miejscowości Dobra, wycinkę drzew i krzewów, wykonanie nasadzeń zastępczych i przebudowę wszystkich kolidujących sieci uzbrojenia podziemnego i nadziemnego. ©℗

Tekst i fot. Tomasz TOKARZEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gh
2018-08-17 22:28:47
Już z niecierpliwością czekam rozpoczęcia inwestycji i zdjęć z wycinanymi drzewami oraz oczywiście artykułu i komentarzy o dewastowaniu zieleni :)
Jola
2018-08-14 10:37:39
A co z remontem Modra/Koralowa? Jak długo będziemy jeszcze czekali?
nh
2018-08-14 10:25:27
a co z drogą na Szerokiej - czeka chyba już piąty rok? nie zawsze opłaca się objeżdżać przez Żyzną
rrrr
2018-08-14 10:25:25
@X- no właśnie. Co z Kupczyka, co z Modrą? Ani do Wołczkowa ani na Bezrzecze nie da się dojechać rowerem. Wąsko, dziurawo i niebezpiecznie.
Andy
2018-08-13 22:05:50
Dlaczego tak późno? Ta droga powinna być już za rok! Tyle ludzi tam jeździ! PS> tylko nie wybudujcie jej z POLBruku jak do Pilchowa, bubel straszny, jechać się nie da. Tylko droga asfaltowa!
X
2018-08-13 21:21:40
Dajcie spokój, dłużej już się nie da? Obecna Kupczyka to porażka na maxa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA