Czwartek, 20 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zagrodzka powalczy o fotel wójta

Data publikacji: 05 lipca 2018 r. 23:17
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:14
Zagrodzka powalczy o fotel wójta
 

Magdalena Zagrodzka, radna powiatu polickiego i lokalna działaczka społeczna, oficjalnie ogłosiła swój start w najbliższych wyborach samorządowych. Zamierza się ubiegać o stanowisko wójta gminy Dobra (powiat policki). To oznacza, że piastująca tę funkcję od trzech kadencji Terasa Dera tym razem będzie miała konkurencję. W poprzednich wyborach była jedyną kandydatką na wójta tej gminy.

- Moja decyzja podyktowana jest wieloletnim doświadczeniem samorządowym, jestem radną powiatu polickiego, działam w strukturach lokalnych, wspiera mnie grupa, która razem ze mną działa w Stowarzyszeniu My w Gminie Dobra - mówi Magdalena Zagrodzka. - Leży nam na sercu dobro naszej gminy i wspólnie chcemy podjąć trud rozwiązywania problemów, z jakimi zwracają się do nas mieszkańcy. Jesteśmy lokalnymi działaczami, nie jesteśmy związani z żadną partią polityczną. Wręcz uważam, że takie lokalne struktury, działające w samorządzie gminnym, nie powinny mieć powiązań partyjnych. Bo my działamy na rzecz mieszkańców, dla dobra mieszkańców i w ich interesie.

Magdalena Zagrodzka, zapowiada, że niedługo przedstawi swój szczegółowy program. Teraz zdradza jedynie jego główne kierunki.

- Program wyborczy będzie się opierał na kilku filarach - zapowiada. -  To plan zagospodarowania przestrzennego, którego w naszej gminie nie ma. Ten brak planu powoduje wielkie komplikacje dla mieszkańców - nie jesteśmy pewni, co jutro za naszym oknem może powstać. Mieszkańcy obawiają się na przykład powstawania przedsiębiorstw bezpośrednio przy ich domach. Z drugiej strony, przedsiębiorcy też chcą mieć stabilną sytuację i wiedzieć, czy mogą się rozwijać i prowadzić u nas swój biznes. Bardzo ważna jest również infrastruktura drogowa. Musimy się nad tym problemem pochylić, bo dróg w gminie jest dużo i trzeba te drogi zrobić. Mamy nowe szkoły, które są przeładowane. Uważam, że gmina sobie nie poradziła z problemem przedszkoli.

Gmina Dobra liczy obecnie ponad 21 tysięcy mieszkańców. Rozwija się najprężniej spośród wszystkich gmin powiatu polickiego. Choć rzeczywiście cały czas się boryka m.in. z wymagającymi remontów drogami. Szybki rozwój miejscowości powoduje także niedosyt miejsc np. w przedszkolach. Zapowiada się tutaj ciekawa kampania wyborcza.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: Magdalena Zagrodzka (w środku, w pierwszym rzędzie) oficjalnie ogłosiła, że będzie się ubiegać o stanowisko wójta. Wystartuje ze Stowarzyszenia My w Gminie Dobra. Obok niej stoją pozostali członkowie tej organizacji, być może przyszli radni.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jestem za.
2018-07-06 13:36:39
Pani Anno. Ma Pani rację. Na hejt szkoda nerwów. W przypadku Pani Magdy, mnóstwo osób ją zna i szanuje, więc mogą sobie pisać co chcą. Nie dadzą rady zmienić wizerunku Pani Magdy.
Anna
2018-07-06 12:47:18
Znam Panią Magdę od lat i podziwiam za działania samorządowe i dla mieszkańców. Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze zapowiada się bardzo brudna kampania wyborcza. Takie komentarze może tutaj pisać każdy i to anonimowo, nie raz słyszy się o hejcie na internecie. Ludzie są bezwzględni, a jeśli dojdzie do tego walka o władzę to ludzie nie przebierają w środkach Pani Magdo, gratuluję odwagi ! I proszę pamiętać gmina Dobra zna Panią i wie co Pani robi dla dobra mieszkańców
Wyborca
2018-07-06 08:13:33
Zapowiada sie wybór między dżumą a cholerą...
POlityka
2018-07-05 23:30:27
Kto raz był w PO, będzie platformersem do końca życia. Dotyczy to wszystkich partii.
Racja
2018-07-05 23:29:56
Przykładem braku planu jest Mierzyn, gdzie obok domków jednorodzinnych jakieś syfiaste niedokończone budynki mieszkalne na ulicach Grafitowej, Nasiennej, Topolowej czy przy Tytusa, to są właśnie te zaniedbania i olewanie tematu przez obecną wójt. Powinni zburzyć te wszystkie budynki!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA