Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

W sierpniu będzie bezpieczniej?

Data publikacji: 17 lutego 2018 r. 07:29
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:03
W sierpniu będzie bezpieczniej?
 

Jest szansa, że najdalej w sierpniu poprawi się bezpieczeństwo osób dojeżdżających do przystanku "Dobra MZAZ" w gminie Dobra. Chodzi o niepełnosprawnych pracowników pobliskiego Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej i okolicznych mieszkańców, głównie uczniów szczecińskich szkół.

Przypomnijmy: przystanek znajduje się w pobliżu skrzyżowania drogi powiatowej z ul. Okrężną. Pokonanie jezdni jest dość niebezpieczne, bo auta jadące od strony Dobrej w kierunku Wołczkowa wyłaniają się niemal w ostatniej chwili, zza łuku i trudno jest je dostrzec za przydrożnymi krzakami. Tymczasem pracownicy MZAZ to często osoby niepełnosprawne ruchowo, po wypadkach komunikacyjnych, poruszające się także o kulach.

Poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie miała być przeprowadzona podczas realizacji większego projektu - gminy Szczecin i Dobra będą na własnym terenie realizować budowę chodnika i ścieżki rowerowej, która docelowo połączy Głębokie z Dobrą. Jednym z elementów miała być przebudowa skrzyżowania i utworzenie przejścia dla pieszych w opisywanym rejonie

- Ale ten projekt będzie realizowany dopiero w przyszłym roku - nie ukrywa Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. - Tymczasem zależy mi, by bezpieczeństwo w okolicach tego skrzyżowania poprawić w jak najkrótszym czasie. Podjęliśmy odpowiednie działania, by prace w tej części wydzielić i zrealizować jako oddzielne zadanie. Czekamy jeszcze tylko na opinię projektanta.

Chodzi o dokument w sprawie przebiegającej w tej części drogi kanalizacji. Bez tego Starostwo nie może podjąć żadnych działań, ani tym bardziej zlecić rozpoczęcia prac. Jest jednak szansa, że odpowiednie pismo wpłynie do piątku. Jeśli nie pojawią się żadne przeszkody formalne, pasażerowie korzystający z przystanku w okolicy skrzyżowania z ul. Okrężną poczują się bezpieczniej po wakacjach. ©℗

Tekst i fot. ToT

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bezp
2018-02-17 09:53:24
Tu nie chodzi o pasy, a o chodnik do osiedla Zielona Górka i oświetlenie.
xxx
2018-02-17 09:38:12
Do sierpnia dużo czasu; może być wypadek. TaNOICATORSk trudno ograniczyć dozwoloną prędkość na tym odcinku?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA