środa, 20 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Bez okularów i... wyobraźni

Bez okularów i... wyobraźni

Bez okularów i... wyobraźni
Data publikacji: 2019-02-01 21:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-03 12:32
Wywietleń: 3696 373912

Ekipa pogotowia torowego zabrała się w środę za naprawę uszkodzenia torowiska na pl. Grunwaldzkim w Szczecinie. Okazało się, że trzeba było użyć szlifierki. Nasz Czytelnik przesłał zdjęcia z prowadzonych robót. Zwrócił przy tym uwagę, że pracownik jest bez okularów ochronnych!

- Podczas cięcia iskry sypały jak z ogni sztucznych. Ten gość miał wyjątkowe szczęście, że nie uszkodził sobie oczu - denerwuje się pan Wojciech. - Jak tak dalej będzie pracował, skończy z białą laską. Zupełnie bez wyobraźni.

Zapytana przez nas Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa spółki Tramwaje Szczecińskie potwierdziła, że na pl. Grunwaldzkim odbywało się szlifowanie szyny. Przyznała też, że prace wykonywane były nieprofesjonalnie.

- Pracownik spółki zobowiązany był do rozstawienia specjalnego parawanu - twierdzi rzeczniczka. - Opisana sytuacja nie powinna mieć miejsca. Wobec pracownika zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe.

(lw)

Fot. Czytelnik

 

Komentarze

Szpicel
Co tam iskry. Najlepszy cyrk jest na pogodnie. Baba ryzego kopie pod rozlazla
2019-02-03 12:23:32
Szpicel
A zobaczyć trzeba Wojska Polskiego 200 tam to dopiero jest cyrk. Ryży i Glizda mieszają a długi nie kontroluje bajzlu
2019-02-03 11:56:58
do @ Gość
"Niech czytelnik poda swoje imie i Nazwisko"- Jan Józef Grzyb, nie znasz mnie?
2019-02-02 23:38:54
Gość
Niech czytelnik poda swoje imie i Nazwisko. Kapusta
2019-02-02 19:47:02
do Zuzi K.
- napisałem iż ów "homo" jest głupkiem ponieważ nie dba o swe zdrowie, największy skarb. Jeśli będę tak głupi jak ten facet to mogą (ty też) mnie "trollować". Napisałem także o wypadku gdy "szpenio" zdjął osłonę i założył większą tarczę szlifirską, następnie "podkręcił" obroty i tarcza rozleciała się robiąc "kuku", czyli dzieląc łepetynę ptawie na połowę...Na "demokracją liberalnę" nie ma rady - pieniądz przesłania zawsze myślenie.
2019-02-02 19:24:47
Zuzanna K.
Znudzony pan Wojtek.... zlikwidowali ORMO ..a przyzwyczajenia z pracy pozostały. No i te wszechobecne telefony komórkowe a aparatami . Panie Wojtku.. trzeba było krzyknąć "jutro będziesz na jutubie! "..to może pracownik by się zreflektował ///szkoda gadać. A wy ludziska przed wysłaniem jakiegoś "mądrego" radykalnie brzmiącego komentarza w rodzaju "głupek.., gdyby głupota umiała fruwać" pomyślcie bo może jutro sami staniecie się tematem na jakimś forum i pożywką dla trolli którzy tylko anonimowo są odważni.
2019-02-02 15:41:00
He he
A jak walą iskry z pantografów tramwajowych to też mamy nosić okulary?
2019-02-02 13:45:00
Jagid
Ale zdajecie sobie sprawę że jak faktycznie straci wzrok to państwo czyli my będziemy wypłacać jemu rentę? Więc niech wykonuje swoją pracę tak żebyśmy potem nie musieli wypłacać odszkodowań, rent oraz rent na dzieci.
2019-02-02 12:56:34
Jarek
Niektórym to się tak w życiu nudzi że im współczuję. Gość jest dorosły, zapewne robi to nie od wczoraj i wie co mu może grozić. Zresztą nie słyszałem jeszcze żeby ktoś stracił wzrok od iskr fleksa...
2019-02-02 10:34:47
Jarek
Niektórym to się tak w życiu nudzi że im współczuję. Gość jest dorosły, zapewne wie co mu grozi więc po cholerę się czepiać.
2019-02-02 10:32:26
nastała demokracja liberalna
- nastała demokracja liberalna i jakeś "pierdzstołki" łamią "kiepełą" jak zdobywca demokracji przy szlifowaniu torów musi pracować; -kasa Misu, kasa!!!! Na tym polega demokracja liberalna....P.S. - jeśli ten głupek z tarczówką lubi być inwalidą lub nieboszczykiem to niech tak pracuje... Widziałem co z takiego "szpenia" zostało z czasów "komuny" na torach Stargard-Runowo, zdjął osłonę i założył większą tarczę.
2019-02-02 10:29:20
gosc
I popisał się czytelnik,pisowski sygnalista.Teraz trzeba dbać mu medal.
2019-02-02 10:13:30
Sebek
Ja nie mogę. Wielu ludzi szlifuje bez okularów. Ten wie, kto kiedykolwiek to robił. Kurier sam redaguje artykuły z jakiś budów i są tam fotki do których przyczepiłby się ten "pan kapuściński". BHP jest za głupie żeby je przestrzegać. I jeszcze jedno. Dlaczego zdjęcie jest nie podpisane? Czy te osoby na zdjęciu zgodziły się na rozpowszechnianie. Może remont torów to przykrywka,a tych przystankowiczów szuka milicja. Pozdrawiam
2019-02-02 09:43:18
A może
A może ruszyła wreszcie zapowiadans wielka rewolucja torowa - wielkie szlifowanie :-)
2019-02-02 09:27:35
BHP nie jest idealne
Dawno dawno... w Stoczni w wypadku wysięgnika z suwnica ten który nie przestrzegał bhp przeżył, ten co przestrzegał zginął. Oprócz bhp trzeba jeszcze zdrowego rozsądku którego w polskim społeczeństwie tez co raz mniej.
2019-02-02 09:10:18
........
Ja pierdziele niech pracuje jak chce i w czym chce zawsze zza biurka wszyscy najmądrzejsi
2019-02-02 08:37:55
Szczecinianin
Proponuję sprawdzić ostatnią akcję pogotowia tramwajowego przy dworcu kiedy doszło do zerwania sieci trakcyjnej a żaden z pracownik nie posiadał p na sobie szelek bezpieczeństwa już nie wspomnę o korkach ochronnych.
2019-02-02 08:12:08
Behapowiec
Tego pana powinno się natychmiast wysłać na BHP!Pozdrawiam
2019-02-02 00:26:30
Ed
No bez przesady. Na kazdego Pracownika fizycznego jeden nadzorca w roli służby BHP i może brygardzista do insruowania co robić. Makaskra. Na szkoleniach BHP dłubią w nosie albo wiedzą lepiej. No chyba, że nadzorca kazał robić na szybko. Polska właśnie.
2019-02-02 00:05:14
bhp
Pracownicy fizyczni nie grzeszą rozumem, bo ich ilość bez słuchawek ochronnych, podczas wykonywania prac uciążliwych pod kątem hałasu, zatrważa.
2019-02-01 23:42:46
Czy
Pani HP jest na dwóch etatach jednocześnie? Czyli i w ZDiTM i TS?
2019-02-01 22:48:48
Bożena
Gdyby głupota umiała fruwać........Ręce opadają,jacy ludzie pracują w tych firmach i jaki jest nadzór.
2019-02-01 22:31:27