Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Będzie jarmark!

Data publikacji: 27 listopada 2015 r. 09:17
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Będzie jarmark!
 

W grudniu, już po raz czwarty, odbędzie się w Szczecinie Jarmark Bożonarodzeniowy przy Zamku Książąt Pomorskich. To wyjątkowa impreza, w której świąteczną atmosferę buduje magia miejsca. W tym roku tradycyjnie, na podświetlonych zamkowych dziedzińcach, na przybyłych czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Organizatorzy zapowiadają moc wydarzeń: koncerty, spektakle teatralne, gry i zabawy. Dla najmłodszych przygotowano pracownię elfów i seanse w kinie. Na dużym dziedzińcu stanie żywa i udekorowana choinka, a na małym, przy Wieży Dzwonów, święty Mikołaj  opowie o krainie, z której pochodzi. Jak co roku, pojawi się zagroda reniferów. Na małym dziedzińcu korzystać do woli i całkiem za darmo będzie można z niewątpliwego hitu: karuzeli weneckiej. Do woli częstować się można będzie również smakołykami - watą cukrową, popcornem czy jabłkami. Na straganach z kolei, na kupujących czekać mają regionalne specjały, grzane wino czy gorąca czekolada.

Planowany jest też kiermasz rękodzieła artystycznego. W salach restauracji Zamkowej do kupienia będą ozdoby choinkowe, wianki świąteczne, przytulanki, oryginalna biżuteria czy witraże. Ekostrefę, z warsztatami i konkursami ekologicznymi utworzy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Wizytę na jarmarku połączyć można także ze spacerem po odremontowanych wnętrzach zamku. Oprowadzać będzie zamkowy przewodnik - Tomasz Wieczorek.

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa dwa dni - 12 i 13 grudnia. Wstęp wolny.

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Zamkowy jarmark zawsze przyciąga tłumy

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

STachu
2015-11-27 13:15:00
Festiwal pajdy ze smalcem? :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA