czwartek, 04 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będą ratować życie

Będą ratować życie

Będą ratować życie
Data publikacji: 2017-04-05 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:37
Wywietleń: 1512 233608

Dziesięć nowych ambulansów zasili zachodniopomorskie zespoły pogotowia ratunkowego. W środę (5 kwietnia) samochody przekazano Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Po dwa nowe ambulanse pojawią się w Szczecinie, Białogardzie, Choszcznie, a po jednym trafi do Koszalina, Goleniowa, Połczyna i Dobrzan. Każdy z nich kosztował ponad 500 tys. zł. Samochody zostały zakupione ze środków własnych WSPR w Szczecinie.

- Te pojazdy mają na wyposażeniu wszystko, co jest potrzebne do intensywnej terapii medycznej. Każdy ambulans ma nowoczesny defibrylator, respirator, pompy, ssaki, a także tablet przygotowany do wdrożenia nowego oprogramowania - mówi Roman Pałka, dyrektor WSPR.

Przyznaje też, że potrzeby ratowników są większe, a każdego roku do ich dyspozycji powinno trafiać przynajmniej kilkanaście nowych pojazdów, ponieważ tabor szybko się zużywa. Dziś korzystają z około 150 karetek, ale rocznie na terenie województwa dochodzi do około 170 tys. interwencji.  

- To łącznie daje około 4 mln kilometrów. W większości to są krótkie, miejskie kursy, ale czasami trzeba pokonać nawet i dwieście kilometrów, aby przewieźć kogoś do specjalistycznej kliniki - dodaje R. Pałka. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Dziesięć nowych ambulansów zasili zachodniopomorskie zespoły pogotowia ratunkowego. 

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

kkk
@1-en Fundusz tu... 2-gi tam... widac opłacany troll nie spi i szuka zaczepki w kazdym mozliwym temacie, na stronie wosp masz rozliczenie ,ale widac czytanie ze zrozumieniem jest zbyt bolesne dla ciebie ,wosp zebral 100 mln a nie 25 a za rok bedzie 200 ,reszte informacji masz na stronie pogotowa lub urzedu miasta,ale czytanie kilkuset stron pdf moze byc trudne wiec odradzam.
2017-04-06 09:50:16
1-en Fundusz tu... 2-gi tam...
A przez WOSP zebrane 25 milionow, na co juz poszly... lub maja jeszcze pojsc...? Kto i kiedy to ujawni i dokladnie sie rozliczy... ??
2017-04-05 23:03:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie