Sobota 03 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Będą bardziej skuteczni. Nowy wóz dla strażaków z Ińska [GALERIA]

Data publikacji: 2021-10-26 14:41
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-27 08:09
Będą bardziej skuteczni. Nowy wóz dla strażaków z Ińska
Po przekazaniu kluczyków druhowi Krystianowi Kruczyńskiemu nowy nabytek został poświęcony przez miejscowego księdza, a także spryskany na szczęście szampanem. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Ponad 40-letni strażacki star, który służył mieszkańcom gminy Ińsko, przeszedł na zasłużoną emeryturę. Miejscowi druhowie mają nowy wóz. W minioną sobotę (23.10) na placu przed remizą w Ińsku odbyło się uroczyste przekazanie druhom nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Auto kosztowało 800 tys. zł.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by to auto mogło do nas dotrzeć – mówi Jacek Liwak, burmistrz Ińska. – Długo na ten dzień czekaliśmy. Ponad trzy lata staraliśmy się o pozyskanie pieniędzy na nowy samochód dla druhów. Wreszcie jest!

Połowę kwoty na zakup auta pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, resztę z Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gminy Ińsko, powiatu stargardzkiego, nadleśnictw Łobez, Drawsko Pomorskie, Dobrzany i Resko, a także firm Pomerania Timber, Kruszywa SKSM i Gryfskand.

– Bez takich montaży finansowych modernizacja straży nie byłaby możliwa – mówi Jarosław Tomczyk, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. – Zasiłek emerytalny, który ma zostać wprowadzony, będzie kolejną formą docenienia naszych strażaków.

– W ciągu ostatnich 6 lat dużo się zmieniło na lepsze w naszych jednostkach straży pożarnej, w tym ochotniczej – mówił obecny na uroczystości przekazania wozu Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski. – Mają coraz lepszy sprzęt. To bardzo ważne, bo druhowie w takich miejscowościach mogą być na miejscu zdarzeń szybciej niż straż państwowa.

Do zrobienia jest jednak jeszcze wiele. Strażacy z Długiego przyjechali na uroczystość starym żukiem.

– On też musi być jak najszybciej wycofany z eksploatacji – zauważył wojewoda.

W uroczystości przekazania auta wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele nadleśnictw, mieszkańcy gminy i druhowie z okolicznych gmin. ©℗ 

Wioletta MORDASIEWICZ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Narew
2021-10-27 07:37:34
Pisowska tuba w akcji.... przez sześć lat zmieniło się na lepsze, a wcześniej to był tylko mrok i zgnilizna dopiero jak pis zapalił kaganeg zrobiło się jasno..... obłuda...
do PO_je.a
2021-10-26 23:40:22
- luju, ten spaślak z miotełką jest i PO_zostanie "na wieki"! Ten "spaślak z miotełką" istnieje PO_nieważ "Olek-goleń" robiący za prezydenta PO_d_PiS_ał tzw. Konkordat jeśli dzbanie wiesz co to jest. Ten "komuszek", którego partię PO_jebani uratowali przed niebytem jednym PO_d_PiS_em zrobił to co "komuna" nie zrobiła przez 50-ąt lat.
A ten
2021-10-26 18:49:45
spaślak z miotełką, ile dołożył do zakupu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA