piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > BASTA na pl. Grunwaldzkim

BASTA na pl. Grunwaldzkim

BASTA na pl. Grunwaldzkim
Data publikacji: 2016-04-23 07:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 985 129002

Dieta tylko pozornie jest osobistym wyborem każdego człowieka. Ma bowiem wpływ na ekologię, a więc na całą naszą planetę. Właśnie o tym - jak mięso zabija Ziemię - będą opowiadali szczecinianom aktywiści BASTA! Już w sobotę (23 kwietnia), w Międzynarodowy Dzień Ziemi, na pl. Grunwaldzkim.

Weganizm - do tej diety będą się starali przekonać podczas happeningu przedstawiciele Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA!

- Kwestie ekologiczne są ściśle powiązane z weganizmem - stylem życia pozbawionym przemocy wobec czujących istot, ale również ograniczającym negatywny wpływ człowieka na środowisko. Weganizm może stanowić istotny krok ku rozwiązaniu wielu palących problemów: wysokiej emisji gazów cieplarnianych, wylesiania, zanieczyszczania wód, gleby i powietrza, wymierania wielu gatunków roślin i zwierząt, głodu na świecie, destabilizacji lokalnych społeczności... - przekonuje Łukasz Musiał, lider BASTA! - Ogromny wpływ hodowli przemysłowej na naszą planetę jest z reguły pomijany przez większość organizacji ekologicznych, gdyż podjęcie próby zmierzenia się z tym problemem oznaczałoby konieczność zmiany zbyt wygodnych nawyków żywieniowych. Podczas spotkania na pl. Grunwaldzkim będziemy przekonywać, że zrównoważone opieranie się na produktach roślinnych w diecie to niższy koszt dla środowiska i ludzkości. Z dużą korzyścią zdrowotną dla każdego.

Happening BASTA! - w Międzynarodowym Dniu Ziemi (23 kwietnia) - na pl. Grunwaldzkim rozpocznie się o godz. 13.
(an)

Fot. BASTA!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie