Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

BASTA na pl. Grunwaldzkim

Data publikacji: 2016-04-23 07:46
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:51
BASTA na pl. Grunwaldzkim
Na zdjęciu: Weganizm to nie tylko wybór etyczny wobec zwierząt, ale również wobec całej naszej planety i innych ludzi - będą się starali przekonać szczecinian aktywiści z BASTA! Fot. BASTA!  

Dieta tylko pozornie jest osobistym wyborem każdego człowieka. Ma bowiem wpływ na ekologię, a więc na całą naszą planetę. Właśnie o tym - jak mięso zabija Ziemię - będą opowiadali szczecinianom aktywiści BASTA! Już w sobotę (23 kwietnia), w Międzynarodowy Dzień Ziemi, na pl. Grunwaldzkim.

Weganizm - do tej diety będą się starali przekonać podczas happeningu przedstawiciele Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA!

- Kwestie ekologiczne są ściśle powiązane z weganizmem - stylem życia pozbawionym przemocy wobec czujących istot, ale również ograniczającym negatywny wpływ człowieka na środowisko. Weganizm może stanowić istotny krok ku rozwiązaniu wielu palących problemów: wysokiej emisji gazów cieplarnianych, wylesiania, zanieczyszczania wód, gleby i powietrza, wymierania wielu gatunków roślin i zwierząt, głodu na świecie, destabilizacji lokalnych społeczności... - przekonuje Łukasz Musiał, lider BASTA! - Ogromny wpływ hodowli przemysłowej na naszą planetę jest z reguły pomijany przez większość organizacji ekologicznych, gdyż podjęcie próby zmierzenia się z tym problemem oznaczałoby konieczność zmiany zbyt wygodnych nawyków żywieniowych. Podczas spotkania na pl. Grunwaldzkim będziemy przekonywać, że zrównoważone opieranie się na produktach roślinnych w diecie to niższy koszt dla środowiska i ludzkości. Z dużą korzyścią zdrowotną dla każdego.

Happening BASTA! - w Międzynarodowym Dniu Ziemi (23 kwietnia) - na pl. Grunwaldzkim rozpocznie się o godz. 13.
(an)

Fot. BASTA!

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA