wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Baseny powstaną

Baseny powstaną

Baseny powstaną
Data publikacji: 2015-12-29 12:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1348 75130

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że niektórzy radni Komisji ds. Edukacji szczecińskiej Rady Miasta mają wątpliwości, czy powinno się inwestować w budowę nowych basenów przy Szkole Podstawowej nr 51, zamiast wyremontować obecną pływalnię. Rodziców zaniepokoiły takie głosy i zaczęli się obawiać, czy w takim razie w szkole ich dzieci w ogóle powstaną nowe baseny. Uspokajamy zatem - miasto potwierdza wybudowanie hali z dwiema nieckami basenowymi.

Jak przekonywali, na niedawnym posiedzeniu wspomnianej komisji, urzędnicy z Wydziału Inwestycji szczecińskiego magistratu, badanie stanu technicznego obecnego obiektu wykazało, że remont basenu nie jest dobrym rozwiązaniem. A przy tym pochłonie aż 6 milionów złotych. Komisja ds. Edukacji podzieliła się na zwolenników remontu oraz tych, którzy są za wyburzeniem obecnej pływalni i wybudowaniem całkiem nowego kompleksu basenów.

- Obecny basen jest w bardzo złym stanie. Tam jest problem z wyciekiem wody z konstrukcji - mówiła wtedy Lidia Rogaś, szefowa miejskiej oświaty.

Jak informuje Piotr Zieliński z Urzędu Miasta, w ramach wspomnianej inwestycji ma powstać hala z dwiema nieckami basenowymi (z czego jedna przeznaczona będzie dla małych dzieci), widownia dla ok. 200 osób, sala fitness składająca się z pomieszczenia do ćwiczeń, szatni, itd.

- Szczegóły będą znane po przygotowaniu dokumentacji projektowej, powinno to nastąpić w przyszłym roku - mówi urzędnik. - Planowana realizacja to lata 2016-2017. Koszt ok. 8,5 mln zł. ©℗

(MON)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Warszewiak
a co z budową basenu przy SPnr 7 ?
2015-12-29 22:42:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie