Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Baseny powstaną

Data publikacji: 29 grudnia 2015 r. 12:24
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Baseny powstaną
 

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że niektórzy radni Komisji ds. Edukacji szczecińskiej Rady Miasta mają wątpliwości, czy powinno się inwestować w budowę nowych basenów przy Szkole Podstawowej nr 51, zamiast wyremontować obecną pływalnię. Rodziców zaniepokoiły takie głosy i zaczęli się obawiać, czy w takim razie w szkole ich dzieci w ogóle powstaną nowe baseny. Uspokajamy zatem - miasto potwierdza wybudowanie hali z dwiema nieckami basenowymi.

Jak przekonywali, na niedawnym posiedzeniu wspomnianej komisji, urzędnicy z Wydziału Inwestycji szczecińskiego magistratu, badanie stanu technicznego obecnego obiektu wykazało, że remont basenu nie jest dobrym rozwiązaniem. A przy tym pochłonie aż 6 milionów złotych. Komisja ds. Edukacji podzieliła się na zwolenników remontu oraz tych, którzy są za wyburzeniem obecnej pływalni i wybudowaniem całkiem nowego kompleksu basenów.

- Obecny basen jest w bardzo złym stanie. Tam jest problem z wyciekiem wody z konstrukcji - mówiła wtedy Lidia Rogaś, szefowa miejskiej oświaty.

Jak informuje Piotr Zieliński z Urzędu Miasta, w ramach wspomnianej inwestycji ma powstać hala z dwiema nieckami basenowymi (z czego jedna przeznaczona będzie dla małych dzieci), widownia dla ok. 200 osób, sala fitness składająca się z pomieszczenia do ćwiczeń, szatni, itd.

- Szczegóły będą znane po przygotowaniu dokumentacji projektowej, powinno to nastąpić w przyszłym roku - mówi urzędnik. - Planowana realizacja to lata 2016-2017. Koszt ok. 8,5 mln zł. ©℗

(MON)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Warszewiak
2015-12-29 22:42:05
a co z budową basenu przy SPnr 7 ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA