piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Spór o basen

Spór o basen

Spór o basen
Data publikacji: 2015-12-12 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1870 51711

Ważą się losy basenu przy szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 51. Urzędnicy i część radnych chcą, by zburzono tu już istniejącą pływalnię, a w jej miejscu wybudowano halę basenową z dwoma nieckami do pływania i zjeżdżalnią dla dzieci, częścią fitness oraz rehabilitacyjną. Przeciwnicy tej koncepcji mówią, że zamiast tego „mini aquaparku", można wyremontować obecny obiekt przy szkole i dodatkowo wybudować basen w innej szkole, np. w SP 16 na Gumieńcach.

Zburzenie obecnego basenu i wybudowanie w tym miejscu kompleksu basenowego ma kosztować ok. 9 mln złotych. Realizacja ma potrwać dwa lata. Jak przekonują urzędnicy z Wydziału Inwestycji szczecińskiego magistratu, jest szansa, by kredyt na wybudowanie hali basenowej w 60 proc. został umorzony, jeśli całość zostanie wybudowana jako obiekt energooszczędny:

- Jestem za wybudowaniem nowego kompleksu basenów - mówiła radna Grażyna Zielińska, na niedawnym posiedzeniu Komisji ds. Edukacji Rady Miasta.

- Za pieniądze, które pozostałyby z remontu basenu, możnaby wybudować basen w innej szkole. Wolę dwa baseny w dwóch placówkach, a nie mini aquapark dla jednej - postulował radny Tomasz Hinc. - Jeżeli umorzenie kredytu związane jest z tym, że baseny mają być energooszczędne, to można przecież wybudować dwa takie baseny.

- Obecny basen jest w bardzo złym stanie. Tam jest problem z wyciekiem wody z konstrukcji - ripostowała szefowa miejskiej oświaty, Lidia Rogaś.

Zdaniem urzędników z Wydziału Inwestycji, badanie stanu technicznego obiektu wykazało, że remont basenu nie jest dobrym rozwiązaniem. A przy tym pochłonie aż 6 milionów złotych. 

Radna Urszula Pańka uważa, że skoro kompleks ma być tak duży i są plany, by był udostępniany mieszkańcom Szczecina, zarządzania nim nie można zrzucić na barki dyrektorki SP 51:

- Moim zdaniem ten obiekt powinien być prowadzony przez Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji - mówiła radny na wspomnianym posiedzeniu.

- To oczywiste, że pani dyrektor nie będzie siedziała do godziny 22 i sprzedała bilety - dodała radna Małgorzata Jacyna-Witt. - Ja uważam, że trzeba zadbać o część rodzinną w tym kompleksie i o jacuzzi, z których chętnie skorzystaliby seniorzy. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot.: zrzut ekranu (sp51.szczecin.pl/)

 

Komentarze

Zośka
Sama obecnie korzystam w godzinach popołudniowych z basenu i to w jakim jest stanie sam basen jak i szatnia jest żenujące. Wstyd, by w obecnych latach wyglądał tak basen.
2015-12-12 17:49:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie