Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Spór o basen

Data publikacji: 12 grudnia 2015 r. 15:02
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Spór o basen
 

Ważą się losy basenu przy szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 51. Urzędnicy i część radnych chcą, by zburzono tu już istniejącą pływalnię, a w jej miejscu wybudowano halę basenową z dwoma nieckami do pływania i zjeżdżalnią dla dzieci, częścią fitness oraz rehabilitacyjną. Przeciwnicy tej koncepcji mówią, że zamiast tego „mini aquaparku", można wyremontować obecny obiekt przy szkole i dodatkowo wybudować basen w innej szkole, np. w SP 16 na Gumieńcach.

Zburzenie obecnego basenu i wybudowanie w tym miejscu kompleksu basenowego ma kosztować ok. 9 mln złotych. Realizacja ma potrwać dwa lata. Jak przekonują urzędnicy z Wydziału Inwestycji szczecińskiego magistratu, jest szansa, by kredyt na wybudowanie hali basenowej w 60 proc. został umorzony, jeśli całość zostanie wybudowana jako obiekt energooszczędny:

- Jestem za wybudowaniem nowego kompleksu basenów - mówiła radna Grażyna Zielińska, na niedawnym posiedzeniu Komisji ds. Edukacji Rady Miasta.

- Za pieniądze, które pozostałyby z remontu basenu, możnaby wybudować basen w innej szkole. Wolę dwa baseny w dwóch placówkach, a nie mini aquapark dla jednej - postulował radny Tomasz Hinc. - Jeżeli umorzenie kredytu związane jest z tym, że baseny mają być energooszczędne, to można przecież wybudować dwa takie baseny.

- Obecny basen jest w bardzo złym stanie. Tam jest problem z wyciekiem wody z konstrukcji - ripostowała szefowa miejskiej oświaty, Lidia Rogaś.

Zdaniem urzędników z Wydziału Inwestycji, badanie stanu technicznego obiektu wykazało, że remont basenu nie jest dobrym rozwiązaniem. A przy tym pochłonie aż 6 milionów złotych. 

Radna Urszula Pańka uważa, że skoro kompleks ma być tak duży i są plany, by był udostępniany mieszkańcom Szczecina, zarządzania nim nie można zrzucić na barki dyrektorki SP 51:

- Moim zdaniem ten obiekt powinien być prowadzony przez Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji - mówiła radny na wspomnianym posiedzeniu.

- To oczywiste, że pani dyrektor nie będzie siedziała do godziny 22 i sprzedała bilety - dodała radna Małgorzata Jacyna-Witt. - Ja uważam, że trzeba zadbać o część rodzinną w tym kompleksie i o jacuzzi, z których chętnie skorzystaliby seniorzy. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot.: zrzut ekranu (sp51.szczecin.pl/)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zośka
2015-12-12 17:49:15
Sama obecnie korzystam w godzinach popołudniowych z basenu i to w jakim jest stanie sam basen jak i szatnia jest żenujące. Wstyd, by w obecnych latach wyglądał tak basen.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA