poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bartłomiej Sochański sędzią Trybunału Konstytucyjnego

Bartłomiej Sochański sędzią Trybunału Konstytucyjnego

Bartłomiej Sochański sędzią Trybunału Konstytucyjnego
Data publikacji: 2020-04-06 13:59
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-09 22:12
Wywietleń: 2065 450350

Mecenas Bartłomiej Sochański, były prezydent Szczecina i były konsul honorowy Niemiec w naszym mieście, został sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Do tej funkcji zgłosiło go Prawo i Sprawiedliwość. Szczecinianin zastąpił sędziego Grzegorza Jędrejka, który zmarł na początku roku.

Sochański prawo ukończył w Poznaniu. W latach '80 zaangażował się w "Solidarność". Był członkiem związku, udzielał pomocy prawnej innym związkowcom.

W wolnej Polsce zasiadał jako radny w Radzie Miasta. W 1994 roku został wybrany prezydentem Szczecina, jako pierwszy po wojnie prezydent urodzony w tym mieście. W czasie prezydentury był sygnatariuszem umowy o utworzeniu Euroregionu Pomerania.

W 2004 odznaczony przez prezydenta Złotym Krzyżem Zasługi, a także uhonorowany tytułem Mecenasa Kultury Szczecina.

W ostatnich wyborach na prezydenta Szczecina startował jako kandydat PiS. Teraz jest przewodniczącym klubu PiS w Radzie Miasta.

Sochański jest w tej chwili jednym z najbardziej rozpoznawalnych prawników w Szczecinie. Stworzył Towarzystwo Dialogu o Prawie prezentujące inną narrację o reformie wymiaru sprawiedliwości niż ta, która dominuje w środowisku adwokatów. Towarzystwo pozytywnie ocenia zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez zjednoczoną prawicę.©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Haha
Ale jakto 65+ i sędzia. Cóż tak się starał do dostał. Sędzia skrojony na miarę potrzeb partii.
2020-04-09 18:33:07
Antoni
W dobie szczególnego zagrożenia powinniśmy się jednoczyć, anie na siebie pluć.Opozycja domaga się stanu nadzwyczajnego. Jestem temu przeciw, ale jak już będzie , to sugeruję, aby wszystkich , którzy jątrzą , sieją panikę oraz sypią piasek w tryby " ogarnąć " i przeznaczyć np. do prac interwencyjnych. Złota wolność szlachecka im w głowie.Siedzi , taki jeden z drugim prawdopodobnie z wylewającym się bełchem przy klawiaturze i "puszcza śmierdzące bąki w eter". Czym , są wasze plugawe wypociny ? Zło wraca. Pamiętaj !
2020-04-08 09:46:54
gul skoczył przegrańcom
Widać że są braki na rynku białych nosków i żółć się wylewa.Bartek nie przejmuj się przegrańcom!Damy radę,dobra zmiana idzie dalej
2020-04-07 23:21:38
@ @Sebastian
Naucz się poprawnej polszczyzny, a potem porównaj sobie wykształcenie, doświadczenie zawodowe i dorobek naukowy Małgorzaty Gersdorf i Bartłomieja Sochańskiego. I kto tu ma małą wiedzę?
2020-04-07 20:57:52
XDDDDDDDDDDDDDDD
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD to państwo to mem
2020-04-07 11:45:17
wiesiek
Nikt się nie urodził żeby wszystkim dogodził . Dziwie się ze ludzie ze Szczecina i okolic plują na swojego . Popatrzcie na inne narody sa solidarni do BRUKSELI nie latają na skargę . Teraz zrozumiem dlaczego były rozbiory , upadek powstań narodowych i pogrom Szwedzki. Nie wspomnę o rozbiorach POLSKI i jej brak przez 123 lat. ZASTANOWCIE SIE !!!
2020-04-07 09:44:35
z daleka
I nie przeszkadza im niemiecki konsul ?
2020-04-07 09:28:35
jaro
do ABC - JESTEŚ IDIOTĄ!!!
2020-04-07 08:49:56
CDN- - pięć błędów ortograficznych w jednym zdaniu.
Ty jesteś Polakiem, czy ruskim trollem?
2020-04-07 03:25:20
Patrzcie
Tak wygląda człowiek który się sprzedał
2020-04-06 22:59:52
gg
No to teraz pewnie przyklepią ustawę o przekazaniu całej Polski kościołowi, a Sochański potwierdzi zgodność z konstytucją.
2020-04-06 22:57:31
abc
Raczej nie będzie zRzeplinskim,Gersdorf Tuleja oraz Zurkiem chodzil na wiece kodziarzy i ubywateli PRL.
2020-04-06 22:28:52
Chwilkowski
Prawnicy bez zasad z przeszłością PZPR i SZSP. Stanie po tej samej stronie co Pawłowicz i Piotrowicz
2020-04-06 22:10:36
cxi
Mnie Pan Mecenas kojarzy się z wyprawą do Chin (to chyba w czasie prezydentury), a także zwolnieniem lekarskim przez okres 9 miesięcy po okresie prezydentury, jak też skakaniem z mostu do Odry.
2020-04-06 22:09:30
trohan
Rozszczekały się internetowe kundelki.
2020-04-06 21:56:24
@dqw
Kodziarze mają radochę przez epidemię.
2020-04-06 21:41:02
Czytelnik
Czemu nigdy nie wybierają ludzi z Podkarpacia z Zewsiowa?
2020-04-06 21:37:35
Nie znam sie na żartach.
Dlaczego nie wybrano Nitrasa? Też ze Szczecina.
2020-04-06 20:31:09
Do @Sebastian i innych płatnych PIS
Ty coś tu śmiesz PISazłonka ch PZPR ? to poczytaj niżej: PZPR – PiS 1. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IVRP. Członek PZPR. Skazywał solidarnościowców w stanie wojennym. 2. Wojciech Jasiński- Minister Skarbu IV RP. Członek PZPR. 3. Andrzej Aumiller- Minister Budownictwa IV RP- Członek PZPR i UP. 4. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR i SLD. 5. Zbigniew Graczyk- Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – Członek PZPR. 6. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP- Członek PZPR. i SLD. 7. Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. Członek PZPR. 8. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP- Członek PZPR. 9. Bogusław Kowalski Wiceminister Transportu IV RP. Członek PRON. 10. Bogdan Socha -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – - Członek PZPR. 11. Romuald Poliński- kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. – Członek PZPR doradca SLD. 12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP – - Członek PZPR. 13. Ryszard Siewierski- Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP- – Członek PZPR. 14. Karol Karski (PiS) były radykalny przewodniczący komisji IV RP ds. zmian w ustawie lustracyjnej. We władzach centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. 15. Stanisław Kostrzewski, od 25.02.2006 skarbnik PiS – Członek PZPR. 16. Jerzy Bahr, ambasador RP w Moskwie. – Członek PZPR. 17. Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia SA – Członek PZPR. 18. Stanisław Podlewski, dyrektor departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa- Członek PZPR. 19. Marcin Wolski, dyrektor I programu PR – Członek PZPR. 20. Tomasz Gąska, wiceprezes Radia PiK z nadania Kaczyńskich. – Członek PZPR. 21. Jan Pietrzak – piewca kaczyzmu, były pieszczoch i „wentyl” komuny – studiował na Wydziale Socjologii Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR, członek ZMP i PZPR. 21. Stanisław Piotrowicz – prokurator, oskarżyciel opozycji w stanie wojennym, za co dostał Brązowy Krzyż Zasługi w 1983. Nie dla wszystkich był aż tak ostry, bo śledztwo w sprawie molestowanie nieletnich przez księdza chętnie umorzył.
2020-04-06 20:10:52
@ jabi
Bolek. A to nie bronił przed sądem byłego komendanta milicji Wernikowskiego, ze to, że ten wprowadził stan wojenny w naszym regionie? To ten co kasował od Bekdasa 30 tys. zł miesięcznie, by jao jego radca prawny i radny przekazać mu tereny wokół stadionu Pogoni? Czy to nie on ma pięknę i prawie za darmo działkę w Pobierowie, tuż na Bałtykiem,, którą otrzymał w ramach dzielenia łupów po FWP? Teraz postawił tam domek w zakopiańskim stylu. Teraz zostaŁ sędzią TK. Jednym słowem TKM trwa.
2020-04-06 20:06:13
jabi
Gratuluję ! Niewielu jest szczecinian na ważnych stanowiskach w Polsce. Ale jak już ktoś takie stanowisko obejmie, to co robią niektórzy szczecinianie ? - fejkują na swojego.Jak wam nie wstyd s..... we własne gniazdo !
2020-04-06 19:19:07
@Sebastian
CHlopie masz mala wiedze.Niejaka 1 prezes SN gersdorf to radczyni prawna w TVN/mianowana przez Prezydenta Bigosa/,prawa reka iwulski /kapitan wspolpracownik wojskowej bezpieki.ZLODZIEJ na polecenie ryzego niejaki rzeplinski/w wieku 20 lat zapisalsie do PZPR/zabral składki zOFE.Niejaka Letowska mianowana przez komunistycznego zbrodniarzxa jaruzela.itd itp.
2020-04-06 18:53:58
do CDN
Naucz się poprawnie pisać po polsku, bo o myśleniu nie wspomnę - dwa błędy ortograficzne w jednym zadaniu. Gratulacje - typowy PIS-owiec. IQ bliskie 0.
2020-04-06 18:44:45
PatiKoti
Noooo gratulacje ciekawe czy szanowna komisja tak wyczulona na punkcie tęczy, kolorowych i kochających inaczej zapytała szanownego kandydata z kim woli chodzić do łóżka ? bo podobno w pisie nie ma kochających in.... tylko sami prawi....
2020-04-06 18:11:26
Janek bury
JEDEN znielicznych ,który dosadnie opisal kliki sędziowsko-adwokackie ,który oplotły ten nieszcvzesliwy kraj.Najlepszy przykład czyściciele kamienic i130 letni spatkobiercy.
2020-04-06 18:09:23
Sebastian
Kolejny partyjny funkcjonariusz,który nigdy sędzią nie był, będzie sądził w Trybunale. Sąd Najwyższy czy Trybunał Konstytucyjny powinien być ukoronowaniem kariery sędziowskiej, a nie jej początkiem. Powinni tam zasiadać doświadczeni sędziowie, najlepsi z najlepszych.
2020-04-06 18:00:22
powielam opinię
Miernota samorządowa, miernota w palestrze, dłużnik honorowy, odwołany Konsul Honorowy Niemiec, donosiciel - większość mieszkańców Szczecina nie chce mieć z nim nic wspólnego. Judasz za 30 srebrników. Trybunał Marionetkowy, w którym partyjni karierowicze poprzebierani za sędziów udają praworządność. Polska to kraj upadły.
2020-04-06 17:53:02
zatykam nos i żyję dalej
Bartłomiejka trysnęła fekaliami - nagroda za zdradę przyjaciół, przekonań i dokonań.
2020-04-06 17:19:55
Laweczka PIS się skończyła sięgają po resztki...
Adwokacina ze Ciecina :)), pasmo sukcesów jako prezydent miasta = fontanna Bartłomiejka :))Czy może coś pominąłem ??
2020-04-06 17:19:29
Obs.ryver
Jednako służył Szczecinianom jako prezydent( z basenu p-poż zrobił wodotrysk"Bartłomiejkę...i nic więcej!) jak i będąc "konsulem honorowym" Bundesrepublik..... Walczył jak Napoleon pod Moskwą o prezydencję naszego miasta i na szczęście--poległ bez chwały! Teraz będzie szarogęsił się w kaczym Trybunale...
2020-04-06 17:16:46
No nie wierzę...
Oto przykład niezawisłości PISiej , jak komuszy prokurator Piotrowicz i Krynia Pawłowicz NO BRAWO ZA PLEJADĘ KOMPETENTNYCH GWIAZD :))) TRYBUNAŁ BĘ DZIE NIEZALEŻNY , JAK NIGDY DOTĄD !! a PO TO ZOSTAŁ POWOŁANY... bEZ PRZEWROTU SIĘ NIE OBEJDZIE DLATEGO RADIOWÓZ CODZIENNIE kACZORA PILNUJE POD DOMEM.
2020-04-06 17:15:47
smutny....
ojej, taki wstyd dla Szczecina...
2020-04-06 16:47:07
Polska pikuje w dół...
PO_nieważ "kidka" leci na łeb!
2020-04-06 15:59:24
@dqw
"pikuje w dół" :) Przechodzisz samego siebie dzisiaj.
2020-04-06 15:54:31
faza
HAHAHAHAHAHAHA !!! następny przycisko długopis ?
2020-04-06 15:24:22
dqw
Polska pikuje w dół...
2020-04-06 15:08:59
Mają O.
Super wiadomość
2020-04-06 15:02:14
Miriam
Czasami wystarczy miec honor.
2020-04-06 15:00:30
itd
POKO chce destabilizacji kraju.przed rozbiorami''pasozyty''tez tak to robily co spowodowalo 123 lata niewoli.Dlatego ważne jest żeby na urzędach i w sadownictwie byli ludzi prawi ikochajacy swój kraj.Moje gratulacje panie Sochanski!
2020-04-06 15:00:05
my ze Szczecina
Gratulacje Panie Mecenasie.To dobra wiadomość dla Szczecina i dla Polski
2020-04-06 14:54:50
@cdn
Ta " reszta rodakow"- to ci,ktorzy czytac ,liczyc i logicznie myslec nie potrafia?
2020-04-06 14:47:31
CDN
Gratulacje Panie mecenasie.Po występach niejakiego nitrasa ,arlukowicza i grodzkiego reszta naszych rodakow zobaczy ,ze na pomorzu zachodnim zyja także normalni iprawi ludzie.
2020-04-06 14:41:10
Vader
to już ławeczka pisu się skończyła, że dźwigają z gnoju ubogiego?
2020-04-06 14:31:46
Viola
Gratulacje.
2020-04-06 14:29:01
Koncowka
...jest ok...;)
2020-04-06 14:16:07