Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Prawica kontra Karta LGBT

Data publikacji: 27 marca 2019 r. 14:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Prawica kontra Karta LGBT
 

Szczecińscy politycy zjednoczonej prawicy zaprezentowali projekt uchwały mającej zagwarantować, że uczniowie będą brali udział tylko w takich dodatkowych szkolnych zajęciach, które są zgodne ze światopoglądem ich rodziców. Działacze przyznają, że to ruch wyprzedzający - na wypadek, gdyby prezydentowi Piotrowi Krzystkowi przyszło do głowy podpisać Kartę LGBT podobną do tej, którą podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Krzystek jednak, przynajmniej na razie, takich planów nie ma.

- Należę do pokolenia, dla którego wychowanie dzieci było wyłącznie kwestią rodziców - mówił Bartłomiej Sochański, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w radzie miasta. - Jeżeli były jakieś odstępstwa od orientacji seksualnej, traktowało się to w kategoriach obyczajowych, jako rzecz, które nie powinna być sensacją w życiu publicznym. Teraz jest niestety inaczej. Mimo że mamy przeróżnego rodzaju regulacje prawne, pewne grupy domagają się hałaśliwie afirmacji ich orientacji seksualnej w życiu publicznym. My jesteśmy za tolerancją dla wszystkich mniejszości, ale tolerować to nie znaczy afirmować czy propagować.

Radny rady miasta Dariusz Matecki stwierdził, że Karta LBGT wprowadza edukację seksualną zgodną z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia:

- Zacytuję fragment wytycznych: "Dla dzieci 0 - 4 przekaż informacje na temat: radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa, odkrywanie własnego ciała i narządów płciowych, naucz dziecko wyrażania własnych potrzeb, życzeń i granic na przykład w kontekście zabawy lekarza, przekaż informacje na temat różnych rodzajów związków". Mamy dzieci w wieku do czterech lat uczyć, że istnieją związki homoseksualne, i uczyć je masturbacji. Dla mnie to zakrawa o pedofilię i jest niedopuszczalne.

- Pan marszałek Olgierd Geblewicz przy współpracy z pełnomocniczką do spraw równości w Urzędzie Marszałkowskim podpisał kartę różnorodności i stwierdził, że podpisał ją samorząd województwa, ale nie przyjął jej samorząd, tylko Urząd Marszałkowski - dodawała Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu PiS w sejmiku. - Karty Różnorodności podpisywane przez różnego rodzaju urzędy to nic innego jak dawanie możliwości zarabiania na różnorodności.

Łukasz Kolasa, rzecznik prezydenta Krzystka, poinformował nas, że jeśli chodzi o wprowadzenie w Szczecinie dokumentu podobnego do Karty LGBT, to "na ten moment nie ma takich planów".

Podczas konferencji polityków prawicy pojawił się też wątek kanclerza Uniwersytetu Szczecińskiego, Andrzeja Jakubowskiego, który napisał w mediach społecznościowych, że "Karta LGBT plus niszczy dzieciństwo". Nie spodobało się to opozycji.

 - W cywilizowanym świecie tego typu komentarze są nie do zaakceptowania - napisał poseł Piotr Misiło z Koalicji Obywatelskiej w liście do rektora US. - To niedopuszczalne, by pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego z taką pogardą odnosił się do elementarnych praw człowieka, a właśnie je gwarantuje Karta LGBT.

Poseł zaapelował o powołanie na stanowisko kanclerza US kogoś bardziej odpowiedniego.

Wedle Dariusza Mateckiego takie działania opozycji to próba cenzury.

Uczelnia całą sytuację skomentowała tak: "Władze Uniwersytetu Szczecińskiego nie będą odnosić się do wypowiedzi i opinii pracowników uczelni, zamieszczanych na prywatnych profilach, znajdujących się na portalach społecznościowych, niezależnie od pełnionej przez nich funkcji.”©℗

Tekst i fot. (as)

Na zdjęciu: Małgorzata Jacyna-Witt, Bartłomiej Sochański i Dariusz Matecki zaprezentowali projekt nowej uchwały.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Strach,strach,rany boskie...
2019-03-30 03:41:54
Panie matecki - jest pan zadziwiajacy. Przeczytal pan tekst - konczac tragikomicznym - "czy mamy mowic czterolatkom ...". Tak, prosze pana - mamy mowic.... I ich bronic.Przed glupota i cofnieciem , przed strachem , ktory sieje niewiedza,brak poszanowania jego i innego czlowieka i brak tolerancji. Dziecko w mojej rodzinie wie,ze rodzice jego kolegi to "tato i tato", tak samo jak wie,ze sasiadka obok. -to samotna matka. Brak zainteresowania ze strony dziecka tematem. Nikt nie pierze jemu mozgu. Ot,zycie w tolerancyjnym i szanujacym " innego" srodowisku. Co zlego jest w zapewnieniu dziecka,ze za masturbacje nie idzie sie do piekla :). Bardziej podobaja sie panu pytania ksiezy przy spowiedzi i to,ze dzieciak rosnie w poczuciu grzechu i winy? Chce pan te zastraszone dzieci - nie znajace slow" -nie!nie chce!nie zycze sobie! - miec na sumieniu? Moze pan to robic - wedlug swojej teorii-ze swoim dzieckiem. Nikt nie zabrania panu besztac swoje dziecko za "nietrzymanie raczek na koldrze"-ale badzmy realistami.... I pan,i sochanski i jacyna wiecie,ze jest to zaklamaniem. Byc moze nalezy pan do tej grupy , ktora ,idac do lekarza-nie jest w stanie wypowiedziec nazw narzadow plciowych - nie infantylizujac,lub wulgaryzujac -ale zapewniam pana-ze dzieci w bardziej cywilizowanych krajach nie potrafia zrozumiec sensu pana "zastanowien".
Antydebil
2019-03-28 15:39:54
"antydebil Tuza Pisiego intelektu matecki jest już nie do uratowania .. ostatnie 2 zwoje mózgowe = IQ numeru buta jaki nosi .... 2019-03-27 20:33:16" Nie podszywaj się pod kogoś kim nie jesteś.Nie podpisuj się cudzymi nickami.Może spróbuj czegoś innego ,czegoś co będzie dla ciebie charakterystyczne np.czopek do... .
Dobre
2019-03-28 13:31:45
Jak podaje Koch Institute na str. 37 Raportu z 2017 r. w tabeli 2-17 w okresie 2009-2014 w przypadku syfilisu w grupach mężczyzn heteroseksualnych i kobiet rocznie liczba przypadków chorobowych jest ustabilizowana z tendencją lekkiego spadku na poziomie :mężczyźni ok. 3 tysięcy a kobiety ok. 2 tysięcy rocznie. Natomiast w grupie określanej jako MSM czyli „mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami” statystyki te wyglądają odmiennie.. W grupie tej w roku 2009 wystąpiło ok. 5 tysięcy przypadków syfilisu i liczba ta rosła tak, że w 2013 przekroczyła 8 tysięcy przypadków a w 2014 już 11 tysięcy. Czyli w ciągu 6 lat wzrost o 120%. I nic się nie zmieniło po roku 2014. Jak podaje w swoim raporcie niezależna agencja Unii Europejskiej - European Centre for Disease Prevention and Control z siedzibą w Sztokholmie, w roku 2016 wystąpiło łącznie w 28 krajach UE 29.365 przypadków syfilisu, z tego 66% czyli ok. 20 tysięcy przypada na grupę MSM czyli mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami.
SPOKO
2019-03-28 13:28:41
Nalezy doradzić władzom Warszawy i innych postępowych miast, które przyjęły z biciem w bębny Karty LGBT +, żeby nie zapomniały o otworzeniu dodatkowych dużych oddziałów a nawet może i nowych szpitali chorób zakaźnych. Jeśli uda się przymusowe „rycie beretów” dzieci w szkołach podstawowych i średnich, to nieunikniony będzie wzrost chorób przenoszonych drogą płciową. A nie będzie w szkołach pielęgniarek czy lekarzy, którzy ostrzegliby dzieci przed nieprzewidzianymi skutkami przypadkowego seksu z nieznanymi „z Internetu” czy innej „gejowskiej wieczorynki”. Będą tylko „latarnicy”. Oni nie powiedzą o skutkach syfilisu wrodzonego, czy zakażeniu tą chorobą kobiety w ciąży. Pan Paweł Rabiej i pan Biedroń mogą przecinać wstęgi w nowych oddziałach szpitalnych. A po „doświadczenia” można jeździć do Wielkiej Brytanii i do Niemiec. Tam syfilis z rzeżączką przeżywają swój „renesans”.
POKO
2019-03-28 13:26:59
Pierwszych sześciu seryjnych morderców (pod względem ilości dokonanych morderstw) w USA to geje.
rob
2019-03-28 13:10:08
a to ze czarnosukienkowi podgladaja dzieci w przebieralniech, posiadaja dziecieca pornografie, molestuja chlopcow, prowadza podwojne zycie majac na boku kobiete i dziecko/dzieci, uprawiaja hazard, sa czynnymi alkholikami sa zaklamani to jakos nikogo nie oburza.Kiedy sie obudzicie i wystawicie srodkowy palec facetom chodzacym w czarnych sukienkach, ile jeszcze dzieci musi byc skrzywdzonych i ponizonych by powiedziec dosc i przestac finansowac czarbna korporacje jak jest KK ????
co za czasy...
2019-03-28 12:05:42
PiS jak zwykle musi z kimś walczyć i kimś straszyć. A młodzież wyklęta to łyka z nudów, jakichś tam frustracji i zwyczajnie; bo nie ma się na czym wyżyć.
Stary trohan-ku
2019-03-28 11:31:29
A Ty chociaz Sam - troche PO sobie PO-myles...??
Fakty naukowe sa brutalne
2019-03-28 11:17:27
czy to się komuś podoba czy nie - zachowania nie-hetero-normatywne są w ujęciu statystycznym dewiacja od średniej (wyznaczonej dowolną metodą) - ponad 80 - 90% populacji determinuje jednoznacznie co jest normą w ujęciu statystycznym. Dewiacje od normy nie mogą być przedstawiane jako norma - tak problem opisuje obiektywna nauka. Wszystko ponad ten pogląd to czysta ideologia zakłamywania rzeczywistości - dlaczego rzeczywistość jest zakłamywana niech wyjaśnią ci którzy ją zakłamują. Osoby LGBT maja te same prawa co inni obywatele. W Polsce nigdy (ponad 1000 lat) nie było penalizacji homoseksualizmu - Polska nie musi wiec nadrabiać jak większość krajów zachodnich błędów prawodawstwa i podejmować działań naruszających istniejącą naturalną równowagę tym bardziej ze większość proponowanych działań będzie miało charakter naruszający prawa człowieka (całej populacji).
Do trohan
2019-03-28 11:04:30
Trohan to rozumiem siebie tak motywujesz ??? to moze jeszcze wypierz te przepocona koszulke co na grzbiecie masz i umyj zeby bo ci z geby smierdzi
trohan
2019-03-28 10:16:54
Ale się dzieciarnia rozgadała. Jest temat (najlepiej o zboczeńcach) a komentarzy nie zabraknie. Odkurzyłeś mieszkanie gamoniu, czy czekasz aż matka wróci z pracy ? Gacie i skarpety przepierz brudasie. Talerzy po kaszce mannie umyj ! Wszystko ci trzeba mówić hultaju?! Znalazł się dyskutant.
.....
2019-03-28 09:41:52
@Katol:wystarczy wprowadzić darmową antykoncepcje i edukację seksualną,ciąże wsrod nieletnich w wiekszosci sa w rodzinach patologicznych lub pochodza z gwaltow,wincej dzieci to wincej kasy -500....po co pracowac.@statystyk:sukienkowych tez uwzgledniles tam to ponad 70% cieplych :)),@poko-a autorzy masowych morderstw to wyznawcy trumpa i tym podobnego skrajnego prawactwa -stan texach,luizjana,missisipi,@Żadnej karty LGBT :chodzenie w sukience i nieposiadanie dzieci to tez dewiacja @ nie rozumiem: bo to ich biznes i wyznawcy-kasa kasa i jeszcze raz kasa ,zycie w biedzie kosztuje, pd od kiedy to narodowy socjalizm to prawica? buhaha
rob
2019-03-28 09:37:13
Najwyzszy czas pokazac srodkowy palec facetom chodacym w czarnych sukienkach i ich warttykanskim mocodawcom
rob
2019-03-28 09:34:45
Ciekawa jest moralnosc pislamistow, grzeja temat i podniecaja sie nadmiernie LGBT a siedza cicho i akceptuja de facto wszelkie zboczenia, molestowania i ukryte dzieci i krzywdy wyrzadzane dzieciom przez kler rzymskokatolicki, rozumiem ze lepiej niech dziecko molestuje facet w czarnej sukience niz opowiadac i uswiadamiac dziecko.Zaiste pokrecone jest myslenie Panstwa z PIS
Cires
2019-03-28 09:23:57
Szkoda że politycy PiS nie byli tak skorzy do tworzenia uchwał w trakcie ich 8 lat rządów w Szczecinie. Jedyne ich osiągnięcie to pieniądze zmarnowane na Fryge i betonowa aleja kwiatowa bez kwiatów
ciekawy
2019-03-28 09:18:55
Jestem ciekaw kiedy wyjdziecie na ulice i zaczniecie mordowac tych wszystkich ktorzy sie wam nie podobaja, ktorzy odstaja od pisiego wzorca krytptozoofilii.Na razie odczlowieczacie a co za chwile????
Nie rozumiem
2019-03-28 09:04:38
A dlaczego PiS nie protestował w sprawie lekcji religii w szkołach?
Bravo
2019-03-28 08:07:30
Brawo! Trzeba skończyć z tą homopropagandą!
Rada
2019-03-28 07:48:32
Matecki lecz się homofobie
do topek
2019-03-28 02:52:43
18 wiek to postep paru tysiecy lat od Somory Gomory
SPOKO
2019-03-27 22:48:29
Pierwszych sześciu seryjnych morderców (pod względem ilości dokonanych morderstw) w USA to geje.
topek
2019-03-27 22:13:57
Pisdzielcy cofnęli nas do osiemnastego wieku!!!
Żadnej karty LGBT
2019-03-27 22:01:48
Żadnego wspierania dewiacji.
antydebil
2019-03-27 20:33:16
Tuza Pisiego intelektu matecki jest już nie do uratowania .. ostatnie 2 zwoje mózgowe = IQ numeru buta jaki nosi ....
popaprańcy
2019-03-27 20:06:10
Brawo Matecki. Dość z wszechobecną seksualizacją życia.
Sid
2019-03-27 18:31:32
Matecki naczelny klaun PiS znowu pajacuje
Obs.ryver
2019-03-27 18:20:37
Ta szczecińska"prawica" niech zajmie się MSM w czarnych sutannach i ich przełożonych!!!
ale jajo
2019-03-27 17:59:08
Nisiło na rektora - obrońca elementarnych praw !
Daro
2019-03-27 17:47:26
POgonić to
zakaz pedałowania
2019-03-27 17:31:55
dlaczego zajmujemy się zboczeniami .Kazdy wie że dziwadła były i są i będą.Po co wywoływać sztuczne zainteresowanie tym tematem u dzieci .Dlatego geje waldorf,raczek , czy bogusław kaczyński sa akceptowalni i aprobowani bo są cisi pzez wszystkich a ci z ulicy wyuzdani są obsmiewani.
pierduliło
2019-03-27 17:23:36
Wypłynęło nowoczesne mięsiło !
Śp.Stalin
2019-03-27 16:53:15
Dostali prikaz i dokazuja jak psy na smyczy!
współczujący
2019-03-27 16:30:11
Mamy dosyć tematów zastępczych. PiS-ie polegniesz jeżeli nie zajmesz sie rzeczywistymi ludzkimi problemami Nie samy seksem człowiek żyje. Kiedy zajmiecie sie młodymi ludźmi umierającymi na Szpitalncyh oddziałach ratunkowych z powodu znieczulicy lekarzy i personelu medycznego. Kiedy zajmiecie się likwidacją korupcji w służbie zdrowia. Kiedy zajmiecie sie leczeniem całego systemu słuzby zdrowia. Polska w rankingu nakładów na służbę zdrowia jest na trzecim miejscu od końca w całej Unii Europejskiej.Kiedy przeprowadzicie debatę z obywatelami jak oceniają szczecińska służbę zdrowia. Bez zabrania się za rzeczywiste nasze sprawy - polegniecie. Dosyć mamy cynizmu i fałszywego teatru.
Wert
2019-03-27 16:27:39
To samo tyczy się zajęć religii
HAHA
2019-03-27 15:34:19
Towarzystwo wylewajace wiadra jadu mówi o tolerancji. Dwoje emerytów i chloptas który niewiele osiągnął.
POKO
2019-03-27 15:20:44
Pierwszych sześciu seryjnych morderców (pod względem ilości dokonanych morderstw) w USA to geje.
Poinformowany
2019-03-27 15:11:55
Nalezy doradzić władzom Warszawy i innych postępowych miast, które przyjęły z biciem w bębny Karty LGBT +, żeby nie zapomniały o otworzeniu dodatkowych dużych oddziałów a nawet może i nowych szpitali chorób zakaźnych. Jeśli uda się przymusowe „rycie beretów” dzieci w szkołach podstawowych i średnich, to nieunikniony będzie wzrost chorób przenoszonych drogą płciową. A nie będzie w szkołach pielęgniarek czy lekarzy, którzy ostrzegliby dzieci przed nieprzewidzianymi skutkami przypadkowego seksu z nieznanymi „z Internetu” czy innej „gejowskiej wieczorynki”. Będą tylko „latarnicy”. Oni nie powiedzą o skutkach syfilisu wrodzonego, czy zakażeniu tą chorobą kobiety w ciąży. Pan Paweł Rabiej i pan Biedroń mogą przecinać wstęgi w nowych oddziałach szpitalnych. A po „doświadczenia” można jeździć do Wielkiej Brytanii i do Niemiec. Tam syfilis z rzeżączką przeżywają swój „renesans”.
Katol
2019-03-27 15:09:05
Druga stara i zapomniana choroba wojen, biedy, prostytucji i rozpusty to rzeżączka czyli Gonorrhea. I tutaj też kraje Unii Europejskiej w okresie 2012-2016 odnotowały dynamiczny wzrost zachorowań bo z 51.940 w roku 2012 do 75.349 przypadków w roku 2016. A udział środowiska MSM czyli „mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami” wynosi wg Raportu Epidemiologicznego za rok 2016 Europejskiego Centum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób – 46%. Udział tej populacji w społeczeństwie ogółem - szacunkowo wg najbardziej „optymistycznych” metod nie przekracza 6%.
Ciekawe
2019-03-27 14:54:39
Jak podaje Koch Institute na str. 37 Raportu z 2017 r. w tabeli 2-17 w okresie 2009-2014 w przypadku syfilisu w grupach mężczyzn heteroseksualnych i kobiet rocznie liczba przypadków chorobowych jest ustabilizowana z tendencją lekkiego spadku na poziomie :mężczyźni ok. 3 tysięcy a kobiety ok. 2 tysięcy rocznie. Natomiast w grupie określanej jako MSM czyli „mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami” statystyki te wyglądają odmiennie.. W grupie tej w roku 2009 wystąpiło ok. 5 tysięcy przypadków syfilisu i liczba ta rosła tak, że w 2013 przekroczyła 8 tysięcy przypadków a w 2014 już 11 tysięcy. Czyli w ciągu 6 lat wzrost o 120%. I nic się nie zmieniło po roku 2014. Jak podaje w swoim raporcie niezależna agencja Unii Europejskiej - European Centre for Disease Prevention and Control z siedzibą w Sztokholmie, w roku 2016 wystąpiło łącznie w 28 krajach UE 29.365 przypadków syfilisu, z tego 66% czyli ok. 20 tysięcy przypada na grupę MSM czyli mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami.
Statystyk
2019-03-27 14:49:32
W całej Polsce w roku 2013 poważna instytucja Koch Institute w Berlinie szacowała liczbę homoseksualistów na 134.981 r. a w 2017 na „w porywach” 331 tysięcy. Ale pan Trzaskowski ma jakieś lepsze źródła albo sam prowadził badania i wyszło mu, że „geje, lesbijki i Ania Grodzka razem” w samej Warszawie sięgają 200 tysięcy.
Katol
2019-03-27 14:45:56
Wprowadzenie lekcji o seksie w szkołach podstawowych doprowadziło do gwałtownego wzrostu ciąż u nieletnich, zwłaszcza przed 15 rokiem życia. Założenie było, że te lekcje obniżą ciąże u dzieci, zamiast tego jest gwałtowny wzrost dzieci rodzących dzieci.
Normalny
2019-03-27 14:42:05
40% transwestytów w USA popełnia samobójstwo.
Naj
2019-03-27 14:40:37
Wszystkich inaczej myślących na Syberię
LGBT
2019-03-27 14:38:21
Pierwszych sześciu seryjnych morderców (pod względem ilości dokonanych morderstw) w USA to geje.
PiS dnieci
2019-03-27 14:27:23
Wy się naprawdę dokształccie. LGBT to nie światopogląd.
No i masz
2019-03-27 14:22:02
Kaczyński kazał, pieski szczekają
Barnim X (wulgarny)
2019-03-27 14:17:26
Gardzę na równi LGBT jak i taką "prawicą" jak oni

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA