Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Autokary bez sprawnych hamulców miały wozić dzieci

Data publikacji: 22 marca 2019 r. 11:27
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Autokary bez sprawnych hamulców miały wozić dzieci
 

Policjanci ze Sławna sprawdzili siedem autokarów, które miały zawieźć dzieci na wycieczkę. Dwa z nich nie miały sprawnych hamulców! Kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne.

Kontrola autobusów odbywała się na prośbę organizatorów. Policjanci pojawili się przed planowanym wyjazdem dzieci na wycieczki do Ustki i do Słupska organizowane z okazji pierwszego dnia wiosny. 

Podczas szczegółowego badania stanu technicznego siedmiu autokarów okazało się, że aż dwa z nich posiadają usterki techniczne - miały niesprawne układy hamulcowe.

Pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy, a dzieci pojechały na wycieczkę innymi, sprawnymi technicznie autokarami podstawionymi przez tę samą firmę. W obu przypadkach policjanci sławieńskiej drogówki zatrzymali dowody rejestracyjne autobusów.

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo zwrócić się o kontrolę autokaru - nie tylko rodzice, ale także organizatorzy wycieczek. Kontrole należy zgłaszać odpowiednio wcześniej dzwoniąc do dyżurnego sławieńskiej komendy pod nr 59 810 05 11 lub nr 112.  

(sag)

Fot. Tomasz Tokarzewski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA