Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

W wypadku autokaru na Maderze zginęło 28 osób

Data publikacji: 2019-04-17 22:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-18 19:14
W wypadku autokaru na Maderze zginęło 28 osób
 

Z informacji lokalnych władz w miejscowości Canico, w południowo-wschodniej części portugalskiej Madery, wynika, że w środowym wypadku autokaru wiozącego turystów zginęło 29 osób. Autokarem jechali w większości obywatele Niemiec.

Jak powiedziała rzecznik prasowa obrony cywilnej na Maderze Maria Carmo, wśród ofiar wypadku autobusu na portugalskiej wyspie nie ma Polaków.

- W dalszym ciągu prowadzona jest identyfikacja osób, które ucierpiały. Z informacji, którymi dysponujemy, wynika, że wśród ofiar wypadku nie ma obywateli Polski - oświadczyła Carmo.

Przedstawicielka maderskiej obrony cywilnej potwierdziła, że autokarem podróżowali turyści.

Z informacji portugalskich mediów wynika, że pojazdem podróżowało 53 pasażerów, z których większość to obywatele Niemiec. Wśród rannych jest m.in. kierowca autokaru i przewodnik grupy. Obaj są Portugalczykami.

W akcji ratowniczej na popularnej wśród polskich turystów wyspie bierze udział łącznie 20 pojazdów służb medycznych oraz straży pożarnej. W trakcie akcji, by dostać się do niektórych ofiar, koniecznie było użycie sprzętu do rozcięcia karoserii.

Do zdarzenia doszło o godz. 18.30 czasu lokalnego, kiedy w autokarze, który wyjechał z jednego z hoteli, wystąpiła awaria układu hamulcowego. Zjeżdżający w dół pojazd wypadł z drogi, uderzył w znajdujący się w pobliżu pobocza mur i przekoziołkował, spadając kilka metrów w dół.

(PAP)

Fot. EPA/HOMEM GOUVEIA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA