Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Chcą, by autobusy jeździły częściej

Data publikacji: 14 kwietnia 2016 r. 11:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Chcą, by autobusy jeździły częściej
 

Mieszkańcy prawobrzeża zebrali ponad osiemset podpisów pod petycją w sprawie zwiększenia częstotliwości kursowania autobusu linii 73 i 93. Dziś jeżdżą one tylko dwa razy na godzinę.

Podpisy pod petycją, która ma trafić do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego były zbierane przez Krzysztofa Landowskiego.

 - Mam już około 850 głosów poparcia. Pytałem ludzi na przystankach, w tramwajach, autobusach. Będę zbierał podpisy jeszcze przez około miesiąc - mówi K. Landowski.

Linia 73 jest okrężna, kursuje z Basenu Górniczego przez Zdroje, osiedle Słoneczne i Majowe (ul. Struga), Kijewo, Płonię, dociera do Zdunowa, Wielgowa, i przez Dąbie wraca na Basen Górniczy. W godzinach szczytu jeździ co pół godziny. Zdaniem wielu mieszkańców, głównie osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo, to zbyt rzadko.

 - Zwłaszcza dla osób, które jeżdżą ze Zdunowa do Dąbia, bo mają taką możliwość tylko co pół godziny. Co, jeżeli ktoś się spóźni, albo autobus wypadnie z trasy? Wtedy musi czekać kolejne pół godziny. Moim zdaniem byłoby znacznie lepiej, gdyby ta linia kursowała co dwadzieścia minut - mówi Teresa Szczepańska, przewodnicząca samorządowej Rady Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo.

To nie rada jest autorem petycji, ale popiera wniosek Krzysztofa Landowskiego. Z Wielgowa w stronę Basenu Górniczego można jeszcze dojechać autobusem 93, ale jego trasa wiedzie przez Płonię, Słoneczne i Zdroje. Ten również jeździ co pół godziny. Zdaniem K. Landowskiego problem stanowi nie ilość linii docierających do Zdunowa i Wielgowa, ale to, że zbyt rzadko odjeżdżają w wybranych kierunkach. Aktualne rozkłady jazdy 73 i 93 obowiązują od sierpnia zeszłego roku. Z Wielgowa przez Płonię, Słoneczne, Zdroje, Basen Górniczy na plac Rodła można dotrzeć jeszcze linią pospieszną „G", która wykonuje tylko 11 kursów na dobę. ©℗

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czarek
2016-04-15 01:09:15
Zgadza się, gazeta Prawobrzeże pisała wcześniej o tym.
pasażer
2016-04-14 13:43:19
W cywilizowanym kraju, jak autobus wypadnie z trasy, to podstawiają zastępczy. Sami sobie dopowiedzcie gdzie żyjecie.
Janina
2016-04-14 12:48:26
Widzę, że źródłem wszelkich informacji jakie zamieszcza Kurier z prawobrzeża jest portal o tej samej nazwie. Trochę wstyd, że kradnie się pomysły, kopiuje wręcz tematy i nie wskazuje na źródło. Łatwo sprawdzić, o tej sprawie portal pisał ponad tydzień temu....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA