poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Chcą, by autobusy jeździły częściej

Chcą, by autobusy jeździły częściej

Chcą, by autobusy jeździły częściej
Data publikacji: 2016-04-14 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 2867 128081

Mieszkańcy prawobrzeża zebrali ponad osiemset podpisów pod petycją w sprawie zwiększenia częstotliwości kursowania autobusu linii 73 i 93. Dziś jeżdżą one tylko dwa razy na godzinę.

Podpisy pod petycją, która ma trafić do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego były zbierane przez Krzysztofa Landowskiego.

 - Mam już około 850 głosów poparcia. Pytałem ludzi na przystankach, w tramwajach, autobusach. Będę zbierał podpisy jeszcze przez około miesiąc - mówi K. Landowski.

Linia 73 jest okrężna, kursuje z Basenu Górniczego przez Zdroje, osiedle Słoneczne i Majowe (ul. Struga), Kijewo, Płonię, dociera do Zdunowa, Wielgowa, i przez Dąbie wraca na Basen Górniczy. W godzinach szczytu jeździ co pół godziny. Zdaniem wielu mieszkańców, głównie osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo, to zbyt rzadko.

 - Zwłaszcza dla osób, które jeżdżą ze Zdunowa do Dąbia, bo mają taką możliwość tylko co pół godziny. Co, jeżeli ktoś się spóźni, albo autobus wypadnie z trasy? Wtedy musi czekać kolejne pół godziny. Moim zdaniem byłoby znacznie lepiej, gdyby ta linia kursowała co dwadzieścia minut - mówi Teresa Szczepańska, przewodnicząca samorządowej Rady Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo.

To nie rada jest autorem petycji, ale popiera wniosek Krzysztofa Landowskiego. Z Wielgowa w stronę Basenu Górniczego można jeszcze dojechać autobusem 93, ale jego trasa wiedzie przez Płonię, Słoneczne i Zdroje. Ten również jeździ co pół godziny. Zdaniem K. Landowskiego problem stanowi nie ilość linii docierających do Zdunowa i Wielgowa, ale to, że zbyt rzadko odjeżdżają w wybranych kierunkach. Aktualne rozkłady jazdy 73 i 93 obowiązują od sierpnia zeszłego roku. Z Wielgowa przez Płonię, Słoneczne, Zdroje, Basen Górniczy na plac Rodła można dotrzeć jeszcze linią pospieszną „G", która wykonuje tylko 11 kursów na dobę. ©℗

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Czarek
Zgadza się, gazeta Prawobrzeże pisała wcześniej o tym.
2016-04-15 01:09:15
pasażer
W cywilizowanym kraju, jak autobus wypadnie z trasy, to podstawiają zastępczy. Sami sobie dopowiedzcie gdzie żyjecie.
2016-04-14 13:43:19
Janina
Widzę, że źródłem wszelkich informacji jakie zamieszcza Kurier z prawobrzeża jest portal o tej samej nazwie. Trochę wstyd, że kradnie się pomysły, kopiuje wręcz tematy i nie wskazuje na źródło. Łatwo sprawdzić, o tej sprawie portal pisał ponad tydzień temu....
2016-04-14 12:48:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie