wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Autobusowe połączenie ze Szczecina na lotnisko Poznań-Ławica

Autobusowe połączenie ze Szczecina na lotnisko Poznań-Ławica

Autobusowe połączenie ze Szczecina na lotnisko Poznań-Ławica
Data publikacji: 2019-08-10 08:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-11 09:52
Wywietleń: 2966 404289

Port Lotniczy Poznań-Ławica podpisał umowę o współpracy ze szczecińskim przewoźnikiem Follow me! na obsługę transferów na trasie Szczecin – Poznań-Ławica. Uruchomienie bezpośredniego połączenia z lotniskiem umożliwi skorzystanie z lotów rejsowych i czarterowych do ponad 60 miejsc w kraju i na świecie.

Lotnisko Poznań-Ławica współpracuje m.in. z takimi liniami jak Ryanair, Wizz Air, SAS czy PLL Lot. Rocznie obsługuje około 2,5 mln pasażerów.

- Również szczecinianie bardzo chętnie korzystają z oferty lotniska, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy realizowanych jest wiele lotów czarterowych do najpopularniejszych kurortów turystycznych. Do tej pory nie było jednak przewoźnika, który oferował bezpośrednie transfery ze Szczecina na Ławicę - informuje Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Transfery obsługiwane są do pięciu razy dziennie. Godziny odjazdów są dostosowane do czasu odlotów do najpopularniejszych miejsc docelowych, w tym przede wszystkim do lotów czarterowych. Do 48 godzin przed wylotem można zmienić godzinę przejazdu, co ma być udogodnieniem dla klientów biur podróży, którzy nie znają jeszcze dokładnego czasu wylotu na wakacje.

(k)

Fot. PL Poznań-Ławica

 

Autobusowe połączenie ze Szczecina na lotnisko Poznań-Ławica Autobusowe połączenie ze Szczecina na lotnisko Poznań-Ławica

Komentarze

gregor102
Żenadą powiało..
2019-08-10 15:31:29
Robert
To chyba jakiś żart! Powód do zadowolenia, że mieszkańcy 700 tys aglomeracji, zamiast korzystać ze swojego lotniska mają jechać 260 km do równie zapyziałego co szczecińskie? Po co?? @Heniek ma Pan rację. Po pierwsze Berlin znacznie bliżej i niewyobrażalnie większe możliwości. Po drugie do cholery niech Pan marszałek i Pan prezydent zaczną dopłacać do uruchamiania nowych połączeń, tak jak to robią wszystkie niewielkie porty lotnicze, w tym Ławica. Liczenie na cud od lat jak widać nie przynosi żadnych efektów!
2019-08-10 13:36:04
geo
I Paweł ma rację i Heniek ma rację! Nic ująć, nic dodać.
2019-08-10 13:09:10
Heniek
@Paweł a jaki powód do braw? Lotnisko Ławica leży dalej niż berlinskie. Jest lokalnym, niewielkim lotniskiem z niedużymi możliwościami. Siatka połączeń oparta prawie wyłącznie na low costach. Prościej i efektywniej do Berlina dojechać. Nie wspominając już o tym, że to wstyd dla zarządzających szczecińskim lotniskiem i włodarzy regionu! Lotnisko Goleniów w porównaniu z Ławicą jest położone w o wiele atrakcyjniejszym regionie turystycznym niż Wielkopolska w której nie ma nic ciekawego, ma wspaniałe możliwości rozwoju ze względu na to że leży w lesie a nie bezpośrednio pod miastem. Pomimo tego ani zarząd portu Szczecin goleniow ani władze miasta i regionu nie robią nic, aby Szczecin miał bezpośrednie, 2xdziennie połączenie z jakimś sensownym hubem w Europie. Nie wspominając już o codziennych sezonowych lotach turystycznych w okresie letnim. Żenada!
2019-08-10 11:31:32
Paweł
Jeżeli tak będzie to DUŻE BRAWA.
2019-08-10 09:31:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie