Sobota 28 maja 2022r. 
REKLAMA

Autobusowe połączenie ze Szczecina na lotnisko Poznań-Ławica

Data publikacji: 2019-08-10 08:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-11 09:52
Autobusowe połączenie ze Szczecina na lotnisko Poznań-Ławica
 

Port Lotniczy Poznań-Ławica podpisał umowę o współpracy ze szczecińskim przewoźnikiem Follow me! na obsługę transferów na trasie Szczecin – Poznań-Ławica. Uruchomienie bezpośredniego połączenia z lotniskiem umożliwi skorzystanie z lotów rejsowych i czarterowych do ponad 60 miejsc w kraju i na świecie.

Lotnisko Poznań-Ławica współpracuje m.in. z takimi liniami jak Ryanair, Wizz Air, SAS czy PLL Lot. Rocznie obsługuje około 2,5 mln pasażerów.

- Również szczecinianie bardzo chętnie korzystają z oferty lotniska, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy realizowanych jest wiele lotów czarterowych do najpopularniejszych kurortów turystycznych. Do tej pory nie było jednak przewoźnika, który oferował bezpośrednie transfery ze Szczecina na Ławicę - informuje Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Transfery obsługiwane są do pięciu razy dziennie. Godziny odjazdów są dostosowane do czasu odlotów do najpopularniejszych miejsc docelowych, w tym przede wszystkim do lotów czarterowych. Do 48 godzin przed wylotem można zmienić godzinę przejazdu, co ma być udogodnieniem dla klientów biur podróży, którzy nie znają jeszcze dokładnego czasu wylotu na wakacje.

(k)

Fot. PL Poznań-Ławica

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gregor102
2019-08-10 15:31:29
Żenadą powiało..
Robert
2019-08-10 13:36:04
To chyba jakiś żart! Powód do zadowolenia, że mieszkańcy 700 tys aglomeracji, zamiast korzystać ze swojego lotniska mają jechać 260 km do równie zapyziałego co szczecińskie? Po co?? @Heniek ma Pan rację. Po pierwsze Berlin znacznie bliżej i niewyobrażalnie większe możliwości. Po drugie do cholery niech Pan marszałek i Pan prezydent zaczną dopłacać do uruchamiania nowych połączeń, tak jak to robią wszystkie niewielkie porty lotnicze, w tym Ławica. Liczenie na cud od lat jak widać nie przynosi żadnych efektów!
geo
2019-08-10 13:09:10
I Paweł ma rację i Heniek ma rację! Nic ująć, nic dodać.
Heniek
2019-08-10 11:31:32
@Paweł a jaki powód do braw? Lotnisko Ławica leży dalej niż berlinskie. Jest lokalnym, niewielkim lotniskiem z niedużymi możliwościami. Siatka połączeń oparta prawie wyłącznie na low costach. Prościej i efektywniej do Berlina dojechać. Nie wspominając już o tym, że to wstyd dla zarządzających szczecińskim lotniskiem i włodarzy regionu! Lotnisko Goleniów w porównaniu z Ławicą jest położone w o wiele atrakcyjniejszym regionie turystycznym niż Wielkopolska w której nie ma nic ciekawego, ma wspaniałe możliwości rozwoju ze względu na to że leży w lesie a nie bezpośrednio pod miastem. Pomimo tego ani zarząd portu Szczecin goleniow ani władze miasta i regionu nie robią nic, aby Szczecin miał bezpośrednie, 2xdziennie połączenie z jakimś sensownym hubem w Europie. Nie wspominając już o codziennych sezonowych lotach turystycznych w okresie letnim. Żenada!
Paweł
2019-08-10 09:31:26
Jeżeli tak będzie to DUŻE BRAWA.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA