piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Norwegian ponownie uruchamia linię Szczecin – Oslo

Norwegian ponownie uruchamia linię Szczecin – Oslo

Norwegian ponownie uruchamia linię Szczecin – Oslo
Data publikacji: 2019-06-19 17:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1501 398057

Od października tego roku Szczecin znów się znajdzie w siatce połączeń linii lotniczej Norwegian. Bilety do Oslo Gardemoen  już są w sprzedaży.

W środę, 19 czerwca, linia lotnicza Norwegian ogłosiła ponowne uruchomienie trasy Oslo Gardemoen – Szczecin – Oslo Gardemoen. Pierwszy samolot na tej trasie pojawi się w październiku tego roku, obsługując ją dwa razy w tygodniu: we wtorki (Oslo – Szczecin – g. 8.40 – 10.10, Szczecin – Oslo – g. 10.50 – 12.20) i w soboty (Oslo – Szczecin – g. 15.20 – 16.50, Szczecin – Oslo – g. 17.30 – 19).

Bilety są już dostępne.

– Powrót na nasze lotnisko linii lotniczej Norwegian pokazuje, że po chwilowych perturbacjach związanych z samolotami Boeing 737 MAX, wraca ona na ścieżkę dynamicznego rozwoju, będąc największą skandynawską linią lotniczą, a Szczecin pozostaje jednym z czterech polskich lotnisk, z których Norwegian operuje do Oslo – powiedział Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. – Z możliwości ponownej obsługi samolotów linii lotniczej Norwegian cieszymy się jeszcze bardziej z dodatkowego powodu, a mianowicie Norwegian będzie piątą – oprócz PLL LOT, Ryanair, Wizz Air, SAS – rozkładową linią lotniczą operującą z naszego regionalnego lotniska.

To pokazuje, zdaniem prezesa Dziadosza, że poprzez dywersyfikację rozkładowych linii lotniczych Szczecin – Goleniów staje się coraz bardziej atrakcyjnym lotniskiem do rozwoju siatki połączeń.

– Z naszego punktu widzenia to jedno z kluczowych połączeń – podkreślił prezydent Szczecina Piotr Krzystek. – Szczecin słynie z firm o kapitale skandynawskim. To główny kierunek – obok Niemiec – naszych działań, jeśli chodzi o pozyskiwanie inwestorów oraz współpracę z nimi. Im więcej połączeń bezpośrednio ze Skandynawią, tym lepiej dla biznesu oraz przedsiębiorców.

(isz)

Fot. PL Goleniów

Komentarze

Robert
Oczywiście, że Kopenhaga jest oknem na świat, tyle że w weekendy dla szczecinian zamkniętym, a także zamknietym w godzinach popołudniowych czy wieczornych. Niemożliwym jest np. Lot biznesowy do Brukseli z przesiadka w kopenhadze i powrót tego samego dnia do Szczecina. Nie mówiąc już o wypadach weekendowych. Tak więc, póki co to lufcik a nie okno. Samolot poranny i popołudniowy do Kopenhagi przez 7 dni w tyg i możemy mówić o oknie na świat. Podobnie z powrotami ze Szczecina.
2019-06-20 14:01:47
@Rober
Tak, latam nim odkąd się pojawiło z SZZ aż do CHS i z powrotem i nie mam żadnych problemów. Mam nadzieję, że połączenie z Kopenhagą zostanie utrzymane, bo to okno na cały świat i nie muszę wstawać o 2.00 w nocy by telepać się do Berlina na poranny lot. Niestety dopóki LOT będzie w Star Alliance to Goleniów będzie duszony przez LH by zmuszać nas do podróżowania przez Berlin. FAjnie, że uchylili choć furtkę dla SAS.
2019-06-20 10:30:46
Robert
@Robert Raczej ty czytaj ze zrozumieniem. Czy „wyjście na Kopenhagę” cokolwiek to znaczy jest każdego dnia (7dni w tygodniu) o stałych godzinach porannych i popołudniowych/wieczornych ? Tylko w takim systemie można realnie planować podróż w świat poprzez hub w Kastrup. Trudno mówić o skomunikowaniu z Kopenhagą jako centrum przesiadkowym, jeśli lata samolot w kratkę w ciągu tygodnia i tylko jeden.
2019-06-20 08:36:16
@Robert
Szczecin ma wyjście na Kopenhagę. Weź coś przeczytaj wcześniej zanim napiszesz...
2019-06-20 00:14:46
Robert
O jakim rozwoju odwieczny dyrektor mówi? Jesteśmy jedynym w tym kraju lotniskiem, które nie ma codziennego połączenia z choćby jednym hubem. Nawet z Bydgoszczy czy Lublina - miast mniejszych pod każdym względem lata Lufthansa do frankfurtu czy Monachium. Nie mówiąc już o innych turystycznych kierunkach jak Lwów, Tel Aviv czy miasta włoskie. W Szczecinie tego nie uświadczysz. Jakoś LOT woli latać nawet z Szyman niż z Podszczecinskiego lotniska. A niby jesteśmy najbardziej atrakcyjnym turystycznie polskim regionem??!!! Dopóki codziennie, bez wyjątku rano i pod wieczór nie będzie latać samolot do Frankfurtu, Monachium czy Wiednia to możemy zapomnieć o rozwoju naszego lotniska.
2019-06-19 20:59:16
Też czytelnik
Lotniska spółek PPL reprezentują stronę rządową a więc realizują politykę partii rządzącej-to proste jak budowa cepa.LOT ( nie jest jeszcze Chiński)również jest spółką SP i realizuje politykę narzuconą przez władzę.Miasto i samorządy nie mają nic do gadania-mimo tych skromnych swoich udziałów nikt się z nimi nie liczy ani na nic im nie pozwala.Dlatego to lotnisko wygląda jak wygląda i są na nim tacy a nie inni operatorzy.
2019-06-19 19:57:07
Do @Martin
To może dlatego zasób twojej wiedzy jest na tak niskim poziomie.PORT LOTNICZY SZCZECIN-GOLENIÓW SP. Z O.O. Udział Województwa w %: 19,98 Pozostałe; Zgromadzenie Wspólników:Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze,zmonopolizowane i kontrolowane przez krajowego przewoźnika LOT.
2019-06-19 19:42:56
Dokładnie od...
Od 29 października, prawie, że listopad ale zawsze to październik
2019-06-19 19:25:03
Martin
A co ma LOT do lotniska? Panie "czytelnik". Nie ten cel. Żeby nie było nie korzystam z tego połączenia. Nie mam potrzeby. W zasadzie też bardzo rzadko korzystam z Goleniowskiego lotniska. Troszkę empatii Pozdrawiam
2019-06-19 18:30:05
Czytelnik
Nie jest dla nikogo tajemnicą,że takie egzotyczne połączenia to tylko "biznesowe" i pod biznes a nie typowo z myślą o turystach o turystyce.Tych zaś z Goleniowa poza czarterami nie uświadczysz.Jedna wielka propaganda-jak zwykle w wykonaniu Lotu.
2019-06-19 17:46:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie