Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Auto porzucone

Data publikacji: 06 kwietnia 2016 r. 18:26
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Auto porzucone
 

Trawa wyrastająca spod kół to najbardziej charakterystyczna oznaka, po której strażnicy miejscy rozpoznają porzucony samochód. Ale pewności nie daje. A nawet wówczas, gdy do auta nikt się nie przyzna, od zgłoszenia wraku do odstawienia go na parking przy ul. Hangarowej w Szczecinie może minąć kilka lat.

- To nie jest tak, że my się boimy holowania - mówi Joanna Wojtach, rzecznik szczecińskiej straży miejskiej. - Od początku roku na parking odstawiliśmy 22 porzucone pojazdy. W całym roku 2015 było ich 77. To nie jest dużo. Ale już samochodów odholowanych przez nas z powodu nieprawidłowego parkowania bywa kilkadziesiąt miesięcznie, na przykład 44 w lutym.

Porzucone auta wciąż można spotkać na szczecińskich ulicach. Ale jest ich coraz mniej. Od 2010 r. miasto prowadzi akcję „Widzisz wrak - daj znak”. I to przynosi efekty.

- „Wrak” to pojęcie, które w przepisach nie występuje - wyjaśnia Joanna Wojtach. - Zgodnie z prawem możemy usunąć pojazd, który nie ma tablic rejestracyjnych lub jego stan wskazuje na to, że został porzucony.

Odholowanie samochodu osobowego na parking przy ul. Hangarowej kosztuje ok. 500 zł. Płatny jest też każdy dzień postoju. Jeżeli w ciągu 6 miesięcy nikt się po auto nie zgłosi, staje się ono własnością gminy. Ale jego poprzedni właściciel powinien się liczyć z tym, że któregoś dnia do jego drzwi zapuka komornik po pieniądze należne za holowanie i postój...©℗

(jps)
fot. Robert WOJCIECHOWSKI/Archiwum

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Auta
2016-04-07 08:08:54
Na al. Papieża Jana Pawła II (nr 20 lub 22) stoi stara honda ze zbitą przednią szybą i zagiętą do środka tylną tablicą rejestracyjną, widoczną z ulicy. Tak samo przy ul. Wąskiej - pomiędzy nr 9A-9B stoi stare audi i co? Wszystko pod nosem SM, od dłuższego czasu i nic. Samochody tylko zajmują miejsce pojazdom, które jeżdżą i potrzebują miejsca do parkowania.
Leon G.
2016-04-06 21:17:40
Nie noooo, wojtach to auto jest w świetnym stanie, nie ma po co je odholować, może za kilka miesięcy czy lat, a nóż w miedzy czasie wpadnie właściciel i zabierze ja na myjnie. Lepiej blokadki pozakładajcie bo przecież to żywa gotówka, a z wrakiem interesu nie ma, wojtach....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA