sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Teren dla inwestycji przy parku na Żelechowej

Teren dla inwestycji przy parku na Żelechowej

Teren dla inwestycji przy parku na Żelechowej
Data publikacji: 2018-08-14 06:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:17
Wywietleń: 1815 343110

Jest teren raczej symbolicznie wydzielony siatką. Za nim wciąż stoją urządzenia dawnej siłowni pod chmurką oraz huśtawka, a przy nich pierwsze ślady działania ciężkiego sprzętu. Poza tym cisza i spokój, choć to właśnie w tym miejscu - przy parku Brodowskim w Szczecinie - jeszcze w tym roku ma powstać sensoryczny ogród zabaw, pojawić się strefa sportu i rekreacji.

Tak właśnie zaczęła się realizacja jednego z najbardziej kontrowersyjnych projektów SBO 2017. Plac budowy został przekazany wykonawcy jeszcze w lipcu br. Ma czas - 120 dni - aby ów zaniedbany teren na Żelechowej zmienić nie do poznania. Powierzchnię około 1,8 ha zagospodarować w sensoryczny ogród z elementami małej architektury, plac zabaw dla dzieci młodszych i starszych, strefę do uprawiania street workoutu, stołami do gry w szachy, chińczyka i ping-ponga.

Na razie, poza szczątkowym ogrodzeniem i tablicą informującą o przyczynie wydzielenia części przyległej do parku Brodowskiego - od strony ul. Żurawiej i Zięby - na placu budowy nawet nie stanęło jej zaplecze. Ani nie widać tych, co inwestycję wartą niemal 2,7 miliona złotych poprowadzą.

Natomiast Centrum Informacji Miasta zapowiada: „Całość uzupełniać będzie kompozycja roślin o różnorodnej fakturze, barwie i zapachu. Nie zabraknie też miejsc do odpoczynku. Będzie też zegar słoneczny oraz pergole. Planowane jest również wzbogacenie zieleni parkowej o nowe nasadzenia krzewów, pnączy oraz bylin i traw ozdobnych".

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Teren dla inwestycji przy parku na Żelechowej Teren dla inwestycji przy parku na Żelechowej Teren dla inwestycji przy parku na Żelechowej Teren dla inwestycji przy parku na Żelechowej Teren dla inwestycji przy parku na Żelechowej Teren dla inwestycji przy parku na Żelechowej

Komentarze

SBO 2017
A co z Parkiem Żeromskiego?
2018-08-14 15:48:26
tobago
Sensoryczny to znaczy jaki?
2018-08-14 09:44:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie