Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Teren dla inwestycji przy parku na Żelechowej

Data publikacji: 2018-08-14 06:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:17
Teren dla inwestycji przy parku na Żelechowej
Tak wygląda teraz plac inwestycji pn. „Budowa Parku Brodowskiego - Żelechowa - sensoryczny ogród zabaw, strefa sportu i rekreacji". Jej realizację szczeciński magistrat powierzył firmie z Goleniowa, a za kwotę niemal dwukrotnie wyższą niż zakładali projektodawcy przedsięwzięcia, oraz oszacowały merytoryczne wydziały UM. Fot. Mirosław WINCONEK  

Jest teren raczej symbolicznie wydzielony siatką. Za nim wciąż stoją urządzenia dawnej siłowni pod chmurką oraz huśtawka, a przy nich pierwsze ślady działania ciężkiego sprzętu. Poza tym cisza i spokój, choć to właśnie w tym miejscu - przy parku Brodowskim w Szczecinie - jeszcze w tym roku ma powstać sensoryczny ogród zabaw, pojawić się strefa sportu i rekreacji.

Tak właśnie zaczęła się realizacja jednego z najbardziej kontrowersyjnych projektów SBO 2017. Plac budowy został przekazany wykonawcy jeszcze w lipcu br. Ma czas - 120 dni - aby ów zaniedbany teren na Żelechowej zmienić nie do poznania. Powierzchnię około 1,8 ha zagospodarować w sensoryczny ogród z elementami małej architektury, plac zabaw dla dzieci młodszych i starszych, strefę do uprawiania street workoutu, stołami do gry w szachy, chińczyka i ping-ponga.

Na razie, poza szczątkowym ogrodzeniem i tablicą informującą o przyczynie wydzielenia części przyległej do parku Brodowskiego - od strony ul. Żurawiej i Zięby - na placu budowy nawet nie stanęło jej zaplecze. Ani nie widać tych, co inwestycję wartą niemal 2,7 miliona złotych poprowadzą.

Natomiast Centrum Informacji Miasta zapowiada: „Całość uzupełniać będzie kompozycja roślin o różnorodnej fakturze, barwie i zapachu. Nie zabraknie też miejsc do odpoczynku. Będzie też zegar słoneczny oraz pergole. Planowane jest również wzbogacenie zieleni parkowej o nowe nasadzenia krzewów, pnączy oraz bylin i traw ozdobnych".

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SBO 2017
2018-08-14 15:48:26
A co z Parkiem Żeromskiego?
tobago
2018-08-14 09:44:11
Sensoryczny to znaczy jaki?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA