Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Asfalt na nowym rondzie. To już prawie koniec [GALERIA]

Data publikacji: 31 maja 2023 r. 07:11
Ostatnia aktualizacja: 31 maja 2023 r. 11:08
Asfalt na nowym rondzie. To już prawie koniec
Na nowym rondzie u zbiegu ulic Logistycznej i Hryniewieckiego układany jest asfalt. Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie  

Dobiegają końca prace na nowym rondzie w rejonie ulic Hryniewieckiego i Logistycznej. Obecnie prowadzone są tam prace bitumiczne.

– Prace drogowe w rejonie szczecińskiego portu są na ostatniej prostej, zaawansowanie robót bliskie jest 90 proc. – mówi Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. – To ostatnia z realizowanych inwestycji związanych z przebudową układu drogowego na Międzyodrzu i można powiedzieć, że to jedna z ważniejszych, ponieważ pracami objęty jest układ drogowy znajdujący się praktycznie w centrum infrastruktury portowej.

Prace skupiają się aktualnie na robotach teletechnicznych i na wykonywaniu konstrukcji jezdni z mas bitumicznych. Na jezdni układana jest już warstwa ścieralna. Prace bitumiczne będą realizowane przez klika najbliższych dni. Po nich przyjdzie czas na roboty wykończeniowe, w tym wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Całe zadanie obejmuje przebudowę ulic: Rybnickiej, Kujota, Hryniewieckiego, Logistycznej oraz części ulicy Bytomskiej. Pracami objęte są jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pojawia się oświetlenie uliczne, przebudowane zostały sieci podziemne, a także przejazdy kolejowe.

Generalnym wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Koszt prac to ponad 44 mln zł brutto.

ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nareszcie!!!!!!!!!!!
2023-05-31 10:58:56
To teraz całe siły na Wojska Polskiego !!!!!!!!!!! Wstyd patrzeć na ten bajzel w takim miejscu...
Kierowca
2023-05-31 09:44:13
Ciekawe czy wjazdy i zjazdy będą tak wyprofilowane jak na Energetyków. Autobusy i ciężarówki muszą albo wjechać na drugi pas albo skosić krawężnik.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA