wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Areszt za włamanie

Areszt za włamanie

Areszt za włamanie
Data publikacji: 2016-05-24 16:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1284 135248

Decyzją sądu aresztowany został 33-letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna zatrzymany został na gorącym uczynku, kiedy włamywał się do jednego z domów w Mierzynie. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Grozić mu może do 15 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z mierzyńskiego komisariatu zatrzymali 33-letniego mieszkańca Szczecina. Sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy w nocy, kiedy próbował włamać się do jednego z domów mieszczących się na terenie Mierzyna.

- W trakcie interwencji 33-latek podjął próbę ucieczki, kopiąc, szarpiąc się i używając gazu łzawiącego wobec funkcjonariuszy  zmuszał ich do odstąpienia od zatrzymania go - informuje asp. Małgorzata Litwin.

Mieszkaniec Szczecina usłyszał zarzuty usiłowania włamania oraz zmuszania do odstąpienia od prawnej czynności służbowej funkcjonariusza. 33-latek znany jest policji - wcześniej był notowany również za podobne przestępstwa. Dlatego też teraz odpowie za usiłowanie włamania w warunkach recydywy. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi za kratkami.

Sprawa ma charakter rozwojowy. (p)


Fot. Robert Stachnik (arch.)


Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie