Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Areszt za włamanie

Data publikacji: 24 maja 2016 r. 16:11
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:03
Areszt za włamanie
 

Decyzją sądu aresztowany został 33-letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna zatrzymany został na gorącym uczynku, kiedy włamywał się do jednego z domów w Mierzynie. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Grozić mu może do 15 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z mierzyńskiego komisariatu zatrzymali 33-letniego mieszkańca Szczecina. Sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy w nocy, kiedy próbował włamać się do jednego z domów mieszczących się na terenie Mierzyna.

- W trakcie interwencji 33-latek podjął próbę ucieczki, kopiąc, szarpiąc się i używając gazu łzawiącego wobec funkcjonariuszy  zmuszał ich do odstąpienia od zatrzymania go - informuje asp. Małgorzata Litwin.

Mieszkaniec Szczecina usłyszał zarzuty usiłowania włamania oraz zmuszania do odstąpienia od prawnej czynności służbowej funkcjonariusza. 33-latek znany jest policji - wcześniej był notowany również za podobne przestępstwa. Dlatego też teraz odpowie za usiłowanie włamania w warunkach recydywy. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi za kratkami.

Sprawa ma charakter rozwojowy. (p)


Fot. Robert Stachnik (arch.)


REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA