niedziela, 29 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Areszt za włamanie

Areszt za włamanie

Areszt za włamanie
Data publikacji: 2016-05-24 16:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1203 135248

Decyzją sądu aresztowany został 33-letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna zatrzymany został na gorącym uczynku, kiedy włamywał się do jednego z domów w Mierzynie. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Grozić mu może do 15 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z mierzyńskiego komisariatu zatrzymali 33-letniego mieszkańca Szczecina. Sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy w nocy, kiedy próbował włamać się do jednego z domów mieszczących się na terenie Mierzyna.

- W trakcie interwencji 33-latek podjął próbę ucieczki, kopiąc, szarpiąc się i używając gazu łzawiącego wobec funkcjonariuszy  zmuszał ich do odstąpienia od zatrzymania go - informuje asp. Małgorzata Litwin.

Mieszkaniec Szczecina usłyszał zarzuty usiłowania włamania oraz zmuszania do odstąpienia od prawnej czynności służbowej funkcjonariusza. 33-latek znany jest policji - wcześniej był notowany również za podobne przestępstwa. Dlatego też teraz odpowie za usiłowanie włamania w warunkach recydywy. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi za kratkami.

Sprawa ma charakter rozwojowy. (p)


Fot. Robert Stachnik (arch.)






Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie