wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Po służbie złapali włamywacza

Po służbie złapali włamywacza

Po służbie złapali włamywacza
Data publikacji: 2016-05-24 11:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1143 135202

Policjanci z Koszalina w czasie wolnym od służby zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który parę minut wcześniej włamał się do biura i ukradł sprzęt elektroniczny. 

28-latek wyjął szybę zabezpieczającą i włamał się do pomieszczeń biurowych na jednym z koszalińskich osiedli. Po wejściu do lokalu splądrował go i wyniósł to, co szybko mógłby spieniężyć. Jego łupem padły artykuły elektroniczne, w tym laptopy i telefony komórkowe. Wszystkie skradzione przez niego przedmioty właściciel wycenił łącznie na prawie 10 tysięcy złotych.

Informacje o włamaniu dotarły do policjantów z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego II komisariatu. Byli oni wtedy już po zakończeniu służby , ale podjęli interwencję.

- Na jednej z ulic policjanci zauważyli młodego mężczyznę. 28-latek na widok nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy podjęli czynności poza służbą, zaczął uciekać. Został zatrzymany kilkaset metrów dalej. Policjanci podczas kontroli bagażu znaleźli przy nim telefony, które jak się okazało pochodziły z przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do włamania i kradzieży sprzętu elektronicznego - informuje mł. asp. Monika Kosiec.

28-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo kodeks przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Decyzją prokuratury 28-latek objęty został policyjnym dozorem. (k)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

 

 

Komentarze

Czujni 24 godz/dobe,
Brawo Policjanci i tak trzymac...!!
2016-05-24 11:56:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie