Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Areszt za posiadanie narkotyków i broni palnej

Data publikacji: 2017-02-04 13:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:28
Areszt za posiadanie narkotyków i broni palnej
Pieniądze i narkotyki znalezione w jednym z mieszkań na terenie powiatu pyrzyckiego. Fot. policja  

Kryminalni pyrzyckiej komendy w jednym z mieszkań w miejscowości nieopodal Pyrzyc zabezpieczyli ponad 130 gramów narkotyków. W związku z posiadaniem środków odurzających zatrzymany został 32-letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową weryfikują i sprawdzają każdą informację dotycząca środków odurzających. Na podstawie wcześniej zebranych informacji ustalili, że w mieszkaniu w jednej z miejscowości na terenie powiatu mogą być przechowywane i rozprowadzane narkotyki.

- W wyniku przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli w jednym z pomieszczeń schowane za meblościanką kartonowe pudełko, w którym znajdowały się woreczki strunowe z suszem roślinnym oraz z substancją w postaci białego proszku. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 2,5 tysiąca złotych, a także broń myśliwską. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do jednostki policji w celu wykonania dalszych czynności - informuje st. sierż. Marcelina Pałaszewska.

W komendzie zabezpieczony susz roślinny i biały proszek zważono i poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że jest to ponad 25 gramów marihuany oraz ponad 100 gramów amfetaminy. 32-latek trafił do policyjnego aresztu.

- Podczas czynności mężczyzna przyznał, że zabezpieczone substancje należą do niego. Przedstawiono mu zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia - dodaje st. sierż. Marcelina Pałaszewska.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Nim jednak to się stanie, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(p)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA