poniedziałek, 22 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Areszt dla podejrzanego o usiłowanie uprowadzenia trzech dziewczynek

Areszt dla podejrzanego o usiłowanie uprowadzenia trzech dziewczynek

Areszt dla podejrzanego o usiłowanie uprowadzenia trzech dziewczynek
Data publikacji: 2019-06-22 23:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1305 398583

Mężczyzna podejrzany o usiłowanie uprowadzenia trzech dziewczynek i pozbawienia ich wolności spędzi najbliższy miesiąc w areszcie – poinformowała w sobotę szczecińska prokuratura okręgowa.

- Dziś na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie mężczyzna podejrzany o usiłowanie w dniu 17 czerwca br. uprowadzenia trzech małoletnich pokrzywdzonych i pozbawienia ich wolności został tymczasowo aresztowany – głosi zamieszczony na Twitterze wpis prokuratury.

- Mężczyzna został zatrzymany w piątek i usłyszał zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności trzech małoletnich – powiedziała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Dodała, że "do zdarzenia doszło w prawobrzeżnej części miasta w okolicach osiedla Kasztanowego".

W najbliższym czasie prokuratura planuje przesłuchać dziewczynki, które próbował uprowadzić mężczyzna. Śledczy gromadzą także materiał dowodowy w tej sprawie.

Sąd zdecydował o aresztowaniu na jeden miesiąc – powiedziała Biranowska-Sochalska. Dodała, że prokuratura nie wyklucza zażalenia tej decyzji, bo wnioskowała o areszt na trzy miesiące.

Mężczyzna odpowie za czyny z artykułu 211 Kodeksu karnego i artykułu 189 paragraf 1 tego kodeksu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Z wcześniejszych informacji policji wynikało, że mężczyzna miał nakłaniać dwie dziewczynki do wejścia do swojego samochodu. Dziewczynek nie udało się zwabić do auta, a później poinformowały osoby dorosłe o tym, co się stało.

(PAP)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Szum miedialny
Stara prawda .im więcej się o czym mówi tym tego jest więcej .świat nie wie czy to dobre czy złe poprostu to przyciaga.Zakaz informacji i tyle .ale nie ..co tam liczy sie mamona za czytelników.źal.pl
2019-06-24 13:28:48
do Ratujmy chłopaka!!!
Gdyby nie ojciec Bodnar, to wasze buractwo rozpleniłoby się na dobre!
2019-06-24 11:42:13
@zapamietaj
Jak to możliwe skoro na dzień dzisiejszy odeszło z kapłaństwa mnóstwo młodych księżom i to dla kobiet. Uważam że KK to zlo a pisać takie brednie to się nie godzi. Może z 30% księży to geje to bym się zgodził. Poza tym to częściej pedofilami są nauczyciele w podstawówkach.
2019-06-24 10:04:07
Zapamiętaj
Ponad 70% księży w Polsce ma skłonności pedofilskie
2019-06-24 07:17:03
Do... Zed-a
No to przygotuj Zad-ek... bys mogl pozniej "cos wiecej" na ten temat POKO-mentowac...!!
2019-06-23 22:53:32
"Zed" - 99% księży lubi nawet takich jak ty.
.
2019-06-23 13:24:54
Zed
Pewnie ksiądz, oni lubią dzieci
2019-06-23 12:41:48
Ratujmy chłopaka!!! Piszmy szybko do Ojca Bodnara!!!
Szybko happening na placu przed Kostnicą Miejską!! Koniecznie Ruda z transparentem!!
2019-06-23 11:09:00
X
Powinni obligatoryjnie dokonać kastracji...prewencyjnie.
2019-06-23 09:42:58
Bełkot do szkoły!
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem to won do szkoły albo nie udzielaj się.
2019-06-23 07:45:25
Ja
KASTRACJA!!! A POTEM RZUCIC WYGŁODNIAŁYM PSOM NA POŻARCIE!!!(O ILE WINNY)
2019-06-23 07:02:12
bełkot informacyjny
Uprowadził i pozbawił wolności trzy dziewczynki gdyż usiłował nakłonić dwie dziewczynki do wejścia do samochodu...... kurtyna!!!
2019-06-23 05:55:06
Hmm
Kolejny "czubek" w Akcji... a wiec zaostrzyc Kary !!
2019-06-23 01:18:40
Tylko delikatnie mi z tym panem!!
Musi mieć ciepłe sPOdnie i wygodne buciki.
2019-06-23 00:38:53