Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Sprawca strzelaniny trafi do aresztu przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie

Data publikacji: 29 maja 2019 r. 14:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:41
Sprawca strzelaniny trafi do aresztu przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie
 

Sprawca poniedziałkowej (27 maja) strzelaniny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim trafi do aresztu śledczego w Szczecinie. Tak zdecydował Sąd Rejonowy we Włocławku po konsultacji z biegłymi psychiatrami.

O tym, jakie zarzuty zostały postawione zatrzymanemu 18-latkowi poinformował Wojciech Fabisiak, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Włocławku.

- Zarzucamy mu usiłowanie zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych i usiłowanie zabójstwa dwóch kolejnych osób z użyciem broni palnej - mówi rzecznik.

Za każdy z zarzucanych czynów sprawcy grozi od 12 lat więzienia do dożywocia. Na miejsce, w którym będzie tymczasowo aresztowany, wybrano Szczecin ponieważ tutejszy areszt śledczy przy ul. Kaszubskiej posiada największy w kraju - i jeden z pięciu w ogóle - zamknięty oddział psychiatryczny. Sąd posłuchał opinii biegłych, którzy zalecili umieszczenie aresztowanego na właśnie takim oddziale. Podczas wydawania opinii wzięli oni pod uwagę m.in. fakt, że zatrzymany już wcześniej leczył się psychiatrycznie.

* * *

W Brześciu Kujawskim doszło w poniedziałek do strzelaniny w szkole. 18-letni absolwent szkoły wrzucił do środka własnoręcznie skonstruowane petardy hukowe, a potem - używając rewolweru czarnoprochowego - postrzelił 11-letnią uczennicę i szkolną woźną.

(NaP)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

123
2019-05-29 16:24:49
Ten z gdanska ze stycznia tez tu byl a teraz kolejnego ,u siebie trzymajcie ttakie osoby a nie nam tu powietrze zatruwac i generowac koszty.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA