piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Areszt dla podejrzanego o handel dopalaczami

Areszt dla podejrzanego o handel dopalaczami

Areszt dla podejrzanego o handel dopalaczami
Data publikacji: 2018-06-07 10:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Wywietleń: 1585 331758

Mężczyzna podejrzany o handel dopalaczami spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie – zdecydował w czwartek (7 czerwca) sąd. Osiemnastolatek miał wprowadzić na rynek dopalacze, przez które w szpitalach znalazło się kilkanaście osób z Trzebiatowa.

– Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec Aleksandra N. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala. Jak dodał, "sąd uznał, że zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzuconego mu czynu". Według rzecznika, zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego było konieczne ze względu na charakter czynu – zagrożonego karą pozbawienia wolności do ośmiu lat i potrzebę zapewnienia prawidłowego toku śledztwa. Jak dodał, zdaniem prokuratury podejrzany może w obawie przed surową karą uciec lub się ukrywać, albo wpływać na relacje osób, które mają związek ze sprawą. Postanowienie sądu nie jest prawomocne i przysługuje na nie zażalenie do Sądu Okręgowego w Szczecinie, ale jest natychmiast wykonalne.

Mężczyzna usłyszał w środę zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia wielu osób przez wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji psychoaktywnych, czym działał na szkodę 12 osób. Policjanci zatrzymali 18-latka we wtorek po tym, jak 12 osób z Trzebiatowa trafiło do szpitali w Gryficach, Kołobrzegu i Szczecinie z objawami zatrucia środkami psychoaktywnymi, prawdopodobnie dopalaczami.

Do szpitala w Gryficach trafiły w środę kolejne trzy osoby z takimi samymi objawami. Stan dwóch z nich był bardzo ciężki. W gryfickim szpitalu znajdowało się w środę także siedmioro młodych ludzi, przywiezionych tam z takimi objawami w poniedziałek i we wtorek. Pozostałe osoby z Trzebiatowa przetransportowano do Szczecina i Kołobrzegu. Dwie z nich, w najcięższym stanie, są utrzymywane w śpiączce farmakologicznej. Wstępne wyniki badań potwierdziły, że zatruły się dopalaczami.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

drt
...czyli poniżej dna - infantylny bełkot o niczym, za to pełen głupiego cwaniactwa taki... łobuzów w piaskownicy.
2018-06-07 21:34:38
drt
trohan proponuje rozmowę na swoim poziomie.
2018-06-07 15:58:17
trohan
Proponuję ci hultaju - abyś odszedł od komputera :-)
2018-06-07 12:23:49
@trohan
Prowokujesz? A co Ty proponujesz ?
2018-06-07 11:28:23
trohan
No i teraz dzieciarnia zacznie się wymądrzać, co zrobić z chłopaczkiem i jaką karę mu wymierzyć ? Czas na durne wpisy...
2018-06-07 11:11:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie