poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Areszt dla podejrzanego o handel dopalaczami

Areszt dla podejrzanego o handel dopalaczami

Areszt dla podejrzanego o handel dopalaczami
Data publikacji: 2018-06-07 10:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Wywietleń: 1690 331758

Mężczyzna podejrzany o handel dopalaczami spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie – zdecydował w czwartek (7 czerwca) sąd. Osiemnastolatek miał wprowadzić na rynek dopalacze, przez które w szpitalach znalazło się kilkanaście osób z Trzebiatowa.

– Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec Aleksandra N. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala. Jak dodał, "sąd uznał, że zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzuconego mu czynu". Według rzecznika, zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego było konieczne ze względu na charakter czynu – zagrożonego karą pozbawienia wolności do ośmiu lat i potrzebę zapewnienia prawidłowego toku śledztwa. Jak dodał, zdaniem prokuratury podejrzany może w obawie przed surową karą uciec lub się ukrywać, albo wpływać na relacje osób, które mają związek ze sprawą. Postanowienie sądu nie jest prawomocne i przysługuje na nie zażalenie do Sądu Okręgowego w Szczecinie, ale jest natychmiast wykonalne.

Mężczyzna usłyszał w środę zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia wielu osób przez wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji psychoaktywnych, czym działał na szkodę 12 osób. Policjanci zatrzymali 18-latka we wtorek po tym, jak 12 osób z Trzebiatowa trafiło do szpitali w Gryficach, Kołobrzegu i Szczecinie z objawami zatrucia środkami psychoaktywnymi, prawdopodobnie dopalaczami.

Do szpitala w Gryficach trafiły w środę kolejne trzy osoby z takimi samymi objawami. Stan dwóch z nich był bardzo ciężki. W gryfickim szpitalu znajdowało się w środę także siedmioro młodych ludzi, przywiezionych tam z takimi objawami w poniedziałek i we wtorek. Pozostałe osoby z Trzebiatowa przetransportowano do Szczecina i Kołobrzegu. Dwie z nich, w najcięższym stanie, są utrzymywane w śpiączce farmakologicznej. Wstępne wyniki badań potwierdziły, że zatruły się dopalaczami.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

drt
...czyli poniżej dna - infantylny bełkot o niczym, za to pełen głupiego cwaniactwa taki... łobuzów w piaskownicy.
2018-06-07 21:34:38
drt
trohan proponuje rozmowę na swoim poziomie.
2018-06-07 15:58:17
trohan
Proponuję ci hultaju - abyś odszedł od komputera :-)
2018-06-07 12:23:49
@trohan
Prowokujesz? A co Ty proponujesz ?
2018-06-07 11:28:23
trohan
No i teraz dzieciarnia zacznie się wymądrzać, co zrobić z chłopaczkiem i jaką karę mu wymierzyć ? Czas na durne wpisy...
2018-06-07 11:11:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie