niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Po zbiorowym zatruciu zatrzymano podejrzanego o rozprowadzanie dopalaczy

Po zbiorowym zatruciu zatrzymano podejrzanego o rozprowadzanie dopalaczy (akt. 1)

Po zbiorowym zatruciu zatrzymano podejrzanego o rozprowadzanie dopalaczy
Data publikacji: 2018-06-05 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Wywietleń: 2838 331512

Pierwsi chorzy z objawami zatrucia środkami psychoaktywnymi trafili do szpitala wojewódzkiego MEDICAM w Gryficach późnym wieczorem w poniedziałek. We wtorek sygnały karetek na terenie Trzebiatowa nie milkły. Do szpitali w Gryficach, Kołobrzegu, Szczecinie i Słupsku trafiło dwanaście osób. Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o handel dopalaczami.

Pierwsze zgłoszenia o złym samopoczuciu po zażyciu dopalaczy dotarło do gryfickiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gryficach w nocy z poniedziałku na wtorek. Rodziny z Trzebiatowa wzywały pomocy. Do szpitala zabrano dwie osoby, których zachowanie wskazywało na silne pobudzenie środkami psychoaktywnymi. We wtorek rano w Trzebiatowie zaczęło się piekło. Sygnały karetek nie milkły. Zespoły Ratownictwa Medycznego z Gryfic i Kołobrzegu przyjeżdżały po kolejne osoby. Głównie młodych ludzi. Siedmioro trafiło do szpitala wojewódzkiego w Gryficach. Z tego trzy od razu hospitalizowano na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Trzy osoby trafiły do szpitala w Kołobrzegu, jedna śmigłowcem ratowniczym została przetransportowana do szpitala w Słupsku i jedna do Szczecina.

- W poniedziałek w godzinach wieczornych zaczęli przybywać pierwsi pacjenci transportowani przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Jak okazało się po badaniach w szpitalu, osoby te były pod wpływem środków psychoaktywnych i psychotropowych. Jest zbyt wcześnie, by oceniać jednoznacznie ich stan zdrowia, na pewno pacjenci będą wymagali hospitalizacji przez jakiś czas – tłumaczył we wtorek Łukasz Szyntor, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Gryficach. Jak ustalił Kurier, jeszcze około godziny 13.30 zespół pogotowia ratunkowego zabierał z Trzebiatowa kolejną osobę z objawami zatrucia substancją psychoaktywną. Stan kobiety w trakcie transportu pogorszył się na tyle, że konieczne było wezwanie karetki reanimacyjnej. Chora została przetransportowana do szpitala w Szczecinie.

- Nasza córka została około południa przywieziona do szpitala w Gryficach. Była przytomna, wcześniej była u koleżanki. Tamta również trafiła do szpitala. Jesteśmy załamani i wstrząśnięci. Lekarze mówią, że córka jest w najlepszym stanie, ale z niektórymi jest bardzo źle  – tłumaczył nam jeden z rodziców dziewczyny.

O sprawie dopalaczy i tzw. kryształu (pochodna metamfetaminy) pisaliśmy w Kurierze ponad półtora roku temu. Nasi rozmówcy opowiadali o miejscach, gdzie z łatwością można kupić narkotyki. Przekonywali, że Trzebiatów jest zagłębiem ludzi sprzedających i uzależnionych.

We wtorek doszło także do pierwszych zatrzymań w związku ze sprawą dopalaczy. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, która prowadzi śledztwo w sprawie zatrucia dopalaczami, policja zatrzymała mężczyznę, który miał rozprowadzać środki psychoaktywne. Jest on podejrzany o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji – informuje rzecznik Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Marzena Domaradzka

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

moser
Co jeden komentujący głupek to mądrzejszy. Smarkacze i nudzące się małolaty. No i co jeszcze ciekawego masz do powiedzenia? Co, nikt w rodzinie nie chce takiego przygłupa słuchać?
2018-06-06 12:08:48
aaaaa
A co na to policja? Jak zwykle zaskoczeni sytuacją? Przecież każdy z funkcjonariuszy wie co i gdzie można kupić. Może wreszcie ktoś się weźmie za tych nieudolnych panów, którzy zatrudnili się w policji, bo myśleli, że ta praca polega na jeżdżeniu po mieście w radiowozie?
2018-06-06 09:05:03
dlatego
jesli brali na wlasna odpowiedzialnosc to niech sie lecza we wlasnym zakresie! nawet jesli sa ubezpieczeni - leczenie po dobrowolnym spozyciu narkotykow powinno byc PŁATNE w 100%.
2018-06-05 22:14:50
grrrr.
Ciekawe co by na to powiedział Darwin (ten od ewolucji). Czy jego teoria obejmuje zachowania takich jednostek? Ciekawe czy jeśli zacznę rozlewać Domestosa do buteleczek tzw. shotów i zacznę rozprowadzać pod lokalami nocnymi, ilu znajdzie się idiotów, którzy to w siebie wleją?
2018-06-05 21:50:39
mh
mh do hm Podobnie jak z religia, dla umysłów ułomnych wystarczy namówic lub przekonac a pójda jak barany na rzeż'. Dla takiego agitatora najlepszy byłby hak rzeżniczy . bezdyskusyjny i natychmiastowy.
2018-06-05 20:34:45
Hapsel
Przecież to nie jest środek spożywczy, tylko produkt kolekcjonerski. O co chodzi? :)
2018-06-05 20:24:22
hm
Czy ktoś ich związał i siłą wkładał do gardła narkotyki, czy sami kupili?
2018-06-05 19:46:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie