poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Po zbiorowym zatruciu zatrzymano podejrzanego o rozprowadzanie dopalaczy

Po zbiorowym zatruciu zatrzymano podejrzanego o rozprowadzanie dopalaczy (akt. 1)

Po zbiorowym zatruciu zatrzymano podejrzanego o rozprowadzanie dopalaczy
Data publikacji: 2018-06-05 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Wywietleń: 2762 331512

Pierwsi chorzy z objawami zatrucia środkami psychoaktywnymi trafili do szpitala wojewódzkiego MEDICAM w Gryficach późnym wieczorem w poniedziałek. We wtorek sygnały karetek na terenie Trzebiatowa nie milkły. Do szpitali w Gryficach, Kołobrzegu, Szczecinie i Słupsku trafiło dwanaście osób. Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o handel dopalaczami.

Pierwsze zgłoszenia o złym samopoczuciu po zażyciu dopalaczy dotarło do gryfickiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gryficach w nocy z poniedziałku na wtorek. Rodziny z Trzebiatowa wzywały pomocy. Do szpitala zabrano dwie osoby, których zachowanie wskazywało na silne pobudzenie środkami psychoaktywnymi. We wtorek rano w Trzebiatowie zaczęło się piekło. Sygnały karetek nie milkły. Zespoły Ratownictwa Medycznego z Gryfic i Kołobrzegu przyjeżdżały po kolejne osoby. Głównie młodych ludzi. Siedmioro trafiło do szpitala wojewódzkiego w Gryficach. Z tego trzy od razu hospitalizowano na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Trzy osoby trafiły do szpitala w Kołobrzegu, jedna śmigłowcem ratowniczym została przetransportowana do szpitala w Słupsku i jedna do Szczecina.

- W poniedziałek w godzinach wieczornych zaczęli przybywać pierwsi pacjenci transportowani przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Jak okazało się po badaniach w szpitalu, osoby te były pod wpływem środków psychoaktywnych i psychotropowych. Jest zbyt wcześnie, by oceniać jednoznacznie ich stan zdrowia, na pewno pacjenci będą wymagali hospitalizacji przez jakiś czas – tłumaczył we wtorek Łukasz Szyntor, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Gryficach. Jak ustalił Kurier, jeszcze około godziny 13.30 zespół pogotowia ratunkowego zabierał z Trzebiatowa kolejną osobę z objawami zatrucia substancją psychoaktywną. Stan kobiety w trakcie transportu pogorszył się na tyle, że konieczne było wezwanie karetki reanimacyjnej. Chora została przetransportowana do szpitala w Szczecinie.

- Nasza córka została około południa przywieziona do szpitala w Gryficach. Była przytomna, wcześniej była u koleżanki. Tamta również trafiła do szpitala. Jesteśmy załamani i wstrząśnięci. Lekarze mówią, że córka jest w najlepszym stanie, ale z niektórymi jest bardzo źle  – tłumaczył nam jeden z rodziców dziewczyny.

O sprawie dopalaczy i tzw. kryształu (pochodna metamfetaminy) pisaliśmy w Kurierze ponad półtora roku temu. Nasi rozmówcy opowiadali o miejscach, gdzie z łatwością można kupić narkotyki. Przekonywali, że Trzebiatów jest zagłębiem ludzi sprzedających i uzależnionych.

We wtorek doszło także do pierwszych zatrzymań w związku ze sprawą dopalaczy. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, która prowadzi śledztwo w sprawie zatrucia dopalaczami, policja zatrzymała mężczyznę, który miał rozprowadzać środki psychoaktywne. Jest on podejrzany o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji – informuje rzecznik Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Marzena Domaradzka

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

moser
Co jeden komentujący głupek to mądrzejszy. Smarkacze i nudzące się małolaty. No i co jeszcze ciekawego masz do powiedzenia? Co, nikt w rodzinie nie chce takiego przygłupa słuchać?
2018-06-06 12:08:48
aaaaa
A co na to policja? Jak zwykle zaskoczeni sytuacją? Przecież każdy z funkcjonariuszy wie co i gdzie można kupić. Może wreszcie ktoś się weźmie za tych nieudolnych panów, którzy zatrudnili się w policji, bo myśleli, że ta praca polega na jeżdżeniu po mieście w radiowozie?
2018-06-06 09:05:03
dlatego
jesli brali na wlasna odpowiedzialnosc to niech sie lecza we wlasnym zakresie! nawet jesli sa ubezpieczeni - leczenie po dobrowolnym spozyciu narkotykow powinno byc PŁATNE w 100%.
2018-06-05 22:14:50
grrrr.
Ciekawe co by na to powiedział Darwin (ten od ewolucji). Czy jego teoria obejmuje zachowania takich jednostek? Ciekawe czy jeśli zacznę rozlewać Domestosa do buteleczek tzw. shotów i zacznę rozprowadzać pod lokalami nocnymi, ilu znajdzie się idiotów, którzy to w siebie wleją?
2018-06-05 21:50:39
mh
mh do hm Podobnie jak z religia, dla umysłów ułomnych wystarczy namówic lub przekonac a pójda jak barany na rzeż'. Dla takiego agitatora najlepszy byłby hak rzeżniczy . bezdyskusyjny i natychmiastowy.
2018-06-05 20:34:45
Hapsel
Przecież to nie jest środek spożywczy, tylko produkt kolekcjonerski. O co chodzi? :)
2018-06-05 20:24:22
hm
Czy ktoś ich związał i siłą wkładał do gardła narkotyki, czy sami kupili?
2018-06-05 19:46:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie