poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ares dla najlepszych

Ares dla najlepszych [FILM]

Ares dla najlepszych
Data publikacji: 2016-03-17 11:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1242 123708

Gdy skończył dziesięć lat, pan go wyprowadził z domu. Na odległej ulicy przywiązał do drzewa i zostawił: w czas pierwszych jesiennych przymrozków. Psiaka o niezwykłych oczach od śmierci uratowali dobrzy ludzie. Na takich też Ares teraz czeka zamknięty za bramą schroniska.
Ares (837/15) przypomina mieszańca husky i wilczura. Także dlatego, że jest z niego wielki indywidualista. Wyróżnia się na tle innych schroniskowych psiaków nie tylko charakterem, ale też wyglądem. Ma sierść niczym futro wybudzonego ze snu niedźwiedzia. Uwagę przykuwają jego niezwykłe oczy: lewe jest błękitne, a prawe - brązowe. I ogon - w nieustającym merdaniu.
- Gdy trafił do naszego schroniska był zadbany i zaczipowany. Wydawało się, że szybko zostanie odebrany. Nie udało się jednak skontaktować z jego właścicielem. On sam... swego psa nie szukał - opowiada Ewa Bryd ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. - Dał się poznać jako dumny i odważny: stąd jego imię Ares. W typie indywidualisty, dlatego w przyszłym domu powinien być jedynym psem, a na spacerach raczej trzeba go izolować od innych czworonogów. Za to w kontakcie z człowiekiem jest otwarty i przyjazny, więc zaadaptuje się spokojnie w każdej rodzinie. Dłuższy włos i ciekawe umaszczenie czynią go bardzo efektownym kompanem chętnym do zabawy i długich wędrówek.
Kto chciałby Aresa (837/15) przygarnąć, przed nim otworzyć dom i serce, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)
Fot i film: Mirosław WINCONEK

Ares dla najlepszych  Ares dla najlepszych  Ares dla najlepszych  Ares dla najlepszych

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie