Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Pijany staranował dwa auta

Data publikacji: 19 października 2016 r. 11:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Pijany staranował dwa auta
 

Policjant w czasie wolnym od służby wracał do domu w Koszalinie, kiedy w okolicy sklepu spożywczego, przy ulicy Franciszkańskiej zauważył samochód marki renault. Sposób jazdy kierowcy, który nie panował nad pojazdem, wzbudził w nim podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. 

Funkcjonariusz powiadomił oficera dyżurnego koszalińskiej komendy. - W momencie kiedy przekazywał mu informacje o swoich podejrzeniach, 31-letni kierowca gwałtownie ruszył, przejechał kilkanaście metrów i uderzył  w dwa zaparkowane pojazdy marki Audi i Renault. Policjant od razu udał się na miejsce zdarzenia i odebrał kierowcy kluczyki, ponieważ była wyczuwalna od niego silna woń alkoholu - relacjonuje sierż. Beata Gałka z koszalińskiej Policji.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce przebadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. Wtedy wyszło na jaw, że 31-latek ma prawie 3 promile. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W trakcie dalszego sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania.

23-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym może grozić  do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie on także za jazdę bez uprawnień i za spowodowanie kolizji. (k)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

?
2016-10-19 13:31:07
To w końcu kierowca miał 31 czy 23 lata?
Podziękowania
2016-10-19 13:22:17
Jak to jest, że ludzie chodzą po ulicach i nigdy nie będą świadkami przestępstw, a policjanci po służbie często łapią takich delikwentów, za co dla nich ogromne podziękowania, że nawet po pracy są czujni i dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA