Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Anna Okupińska została Mecenasem Osób Niepełnosprawnych [GALERIA]

Data publikacji: 20 lutego 2024 r. 12:29
Ostatnia aktualizacja: 20 lutego 2024 r. 19:19
Anna Okupińska została Mecenasem Osób Niepełnosprawnych
Anna Okupińska od 25 lat pomaga osobom z dysfunkcją wzroku. Fot. Ryszard Pakieser  

Anna Okupińska, prezes fundacji Promocja Zdrowia, została uhonorowana tytułem "Mecenasa Osób Niepełnosprawnych" za ubiegły rok. Poświęcona jej laudacja rozpoczęła wtorkową sesję Rady Miasta Szczecin. 

- Anna Okupińska od 25 lat związana jest ze środowiskiem osób z dysfunkcją wzroku, walczy o ich prawa, wskazując na bariery, które napotykają na swojej drodze - mówiła Beata Bugajska, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin. - Od 1999 roku związana była z Polskim Związkiem Niewidomych, a od 2015 roki z fundacją Promocja Zdrowia i Pomorskim Towarzystwem Neurokognitywistycznym. Jest propagatorką nowych idei, które skutecznie wciela w życie, realizuje cele, które innym wydają się nierealne do osiągnięcia. 

Osiągnięcia Anny Okupińskiej to m.in. udział w powstaniu Zachodniopomorskiego Centrum Rehabilitacji i Edukacji Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Dysfunkcją Wzroku, koordynacja programu wczesnej rehabilitacji dzieci niewidomych i słabo widzących, pomaganie niewidomym seniorom. Anna Okupińska zajmowała się także osobami z innymi niepełnosprawnościami. W 2021 r. jeden z jej projektów został wyróżniony w konkursie Zachodniopomorskie Magnolie w kategorii „Równość szans", a w 2023 r. fundacja Promocja Zdrowia została laureatem konkursu „Lodołamacze". 

- Pani Anna Okupińska jest osobą z otwartym umysłem, wielkim sercem oraz z energią i wytrwałością do tworzenia nowych rozwiązań  - puentowała Beata Bugajska.

Nowa Mecenas Osób Niepełnosprawnych wspominała, że gdy w 1997 kończyła studia, powiedziano jej, że Pomorze Zachodnie jest białą plamą, jeśli chodzi o pomoc osobom niewidomym. 

- Przyjechałam z daleka, z drugiego końca Polski, z Podkarpacia. Połowę serca mam w Szczecinie, połowę na Podkarpaciu - opowiadała Anna Okupińska. - Miałam doskonały wzór. Dokładnie dziesięć lat temu prof. Andrzej Stecewicz odbierał tytuł "Mecenasa Osób Niepełnosprawnych". Kiedy stanął na mojej drodze jako kierownik Centrum Rehabilitacji Dzieci z Dysfunkcją Wzroku, postawiłam sobie za cel, że stworzę takie centrum dla dzieci niewidomych.

Tytuł "Mecenasa Osób Niepełnosprawnych" jest przyznawany w Szczecinie od 2009 roku.©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Elżbieta Rdzeń
2024-02-21 22:37:40
Nie trzeba się lansować w blasku fleszy i przy prezydencie, tylko wziąć do prawdziwej pracy. Pożeraczem drogiego mięsa to widać kto jest w realu po figurze. Smutne, że zamiast pomagać fizycznie niepełnosprawnemu jako asystent niepełnosprawnego lub w DPS, zakłada się fundacje i dostaje wizerunkowe stanowiska.
Elżbieta Rdzeń
2024-02-21 22:36:17
Nie trzeba się lansować w blasku fleszy i przy prezydencie, tylko wziąć do prawdziwej pracy. Smutne, że zamiast pomagać fizycznie niepełnosprawnemu jako asystent niepełnosprawnego lub w DPS, zakłada się fundacje i dostaje wizerunkowe stanowiska.
Matka
2024-02-20 18:53:13
Nie trzeba się lansować w blasku fleszy i przy prezydencie, tylko wziąć do prawdziwej pracy. Pożeraczem drogiego mięsa to widać kto jest w realu po figurze. Smutne, że zamiast pomagać fizycznie niepełnosprawnemu jako asystent niepełnosprawnego lub w DPS, zakłada się fundacje i dostaje wizerunkowe stanowiska.
Asiunia
2024-02-20 17:09:23
Nie wiem, jak można pod takim artykułem wypisywać takie głupoty. Czy któraś z osób wypowiadających się powyżej zna tę panią? Czy może którejś z tych osób dziecko miało okazję pracować z panią Anią? Czy byliście kiedyś może w PZN-ie, albo Koniczynce? O czym wy w ogóle mówicie … Kim wy w ogóle jesteście? Jak smutne są te wasze życia, że zamiast mieć swoje sprawy i zajęcia, piszecie złośliwe komentarze na temat osób, których nie znacie i instytucji, w których, całe szczęście, nie musicie bywać.
szczeciński dupek?
2024-02-20 14:30:10
Dlaczego nie można zadać pytania w tematach szczecińskich? No bo zaraz zostaniesz skopany prze bożych koni (osłów) ! Statystyczny szczecinianin, to zakompleksiony pożeracz dyskontowych parówek! Kto nie z nami ten ...pisior....lecz się, a właściwie nie ma leku na twe przywary!
Manager
2024-02-20 14:13:22
Popieram to fikcyjne stanowisoa i ciepła posadka i łatwa kasa. Tłusta kocica przytuli kasę z państwowego żłoba. Niepełnosprawni to przykrywka i łatwe pieniądze dla kocicy pazernej na hajs. Niech idzie pracować za marne grosze do domu pomocy społecznej na zleceniu zamiast udawać mecenaskę czy ambasadorkę, śmieszna nazwa za nic nierobienie.
DO DYRETORA OD WÓŻK
2024-02-20 13:31:27
ty z PISU jesteś??? PISOWIEC???? Szczyt chamstwa.
dyrektor od wózków?
2024-02-20 12:54:45
Kolejna fikcyjna fucha dla samych swoich!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA