niedziela, 24 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Andrzej Milczanowski nie chce tytułu

Andrzej Milczanowski nie chce tytułu

Andrzej Milczanowski nie chce tytułu
Data publikacji: 2018-03-22 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 2707 319536

Andrzej Milczanowski nie chce przyznania mu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Szczecina. Pismo w tej sprawie złożył w biurze Rady Miasta. Zdaniem szefa radnych PO, ta decyzja obciąża sumienie przewodniczącej RM.

Miejscy radni PO chcieli, aby przyznaniem tytułu dla Milczanowskiego Rada Miasta Szczecin zajęła się na najbliższej sesji - we wtorek. Ale okazało się, że projekt uchwały w tej sprawie nie znalazł się w programie obrad. Radni PO chcieli interweniować, ale w międzyczasie sam Milczanowski złożył w biurze Rady Miasta pismo w którym stwierdził m.in.: „W związku z faktem, iż moja kandydatura stała się przedmiotem sporu politycznego, oświadczam, że nie życzę sobie rozpatrywania sprawy przyznania tytułu Honorowego Obywatela Szczecina”.

- Ta decyzja obciąża sumienie przewodniczącej Rady Miasta Stefanii Biernat z PiS. Bo to ona nie wpisała projektu uchwały w sprawie tytułu do programu wtorkowej sesji - stwierdził Paweł Bartnik, szef klubu radnych PO w Radzie Miasta.

Andrzej Milczanowski - z wykształcenia prawnik, uczestnik strajków w sierpniu 1980 roku, po wprowadzeniu stanu wojennego przywódca strajku w Stoczni Szczecińskiej w grudniu 1981 roku, po pacyfikacji zakładu aresztowany, w marcu 1982 roku skazany na pięć lat więzienia, zwolniony w kwietniu 1984 roku, w sierpniu 1988 roku współorganizator strajku w szczecińskim porcie, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, w rządzie Tadeusza Mazowieckiego szef UOP, w latach 1992-95 minister spraw wewnętrznych a następnie notariusz. Kilka dni temu pojawiła się lista osób, które popierają wniosek radnych PO o nadanie mu tytułu. ©℗

(dar)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

muniek
Panie Milczanowski słowa uznania, chylę gŁowe przed Panem
2018-03-23 07:15:15
-
Na niektórych wystarczy spojrzeć.
2018-03-23 06:35:55
Odp. do... po-nizszego zibi
Nie dla wszystkich ! Tylko dla "pewnej garstki"
2018-03-23 00:39:26
JEST LEPSZY POMYSŁ DLA SZCZECIŃSKICH POwiaków
Postawcie sobie pomnik TW "Bolka" - on nawet z zza światów będzie pisał na Was donosy !
2018-03-22 23:46:19
Tez uczestnik Strajku
Jako byly wieloletni Prokurator w Komunistycznym PRL-u, nagle i uczestnik strajku w Sierpniu 1980 roku w Stoczni im. A. Warskiego z zadaniem......
2018-03-22 23:21:36
zibi
Dla wszystkich działających w opozycji Pan Milczanowski był jest i będzie Bohaterem ,ci co go obecnie atakują to sparszywiałe burki.
2018-03-22 23:19:03
nie nowoczesny
kodziarze nie dostają nic. sprzedał się tym pustakom. wstyd
2018-03-22 22:09:56
Olek
Szanowny Panie Milczanowski..głowa do góry i karawana jedzie dalej.
2018-03-22 21:56:46
Jarun
A czy śp. Lech Kaczyński jest honorowym "obatelem" Szczecina ? No i dlaczego jeszcze nie ma Jego pomnika? Proponuję wywalić tego zbója Koloniego z placu Lotników i na konia wsadzić Lecha. Tanio, szybko i "patriotycznie".
2018-03-22 21:43:19
do "coś z życiorysu"
Pisz tu swój życiorys karle
2018-03-22 18:21:51
SromotnikBezwstysny
Tan Człowiek, jak kazdy z nas popełniał błędy. Teraz, pokazał dupkom i trolom co to jest Honor!!!
2018-03-22 18:12:51
Sprawiedliwy
Milcxnowski nigdy nie popieral Prawa i Sprawiedliwości oj dyletanci
2018-03-22 18:07:49
Honorowa decyzja
Zachował się honorowo,wiedząc,że nie ma społecznej akceptacji i poparcia dla tej inicjatywy.To tytuł zaszczytny i wyjątkowy-nie może być tak,że będzie się go przyznawał osobom,które niczym szczególnym ani dla miasta ani dla regionu a także w służbie Państwu- się nie wyróżniły.On czuł to i wiedział,że byłby to policzek.Osobiście jestem absolutnie zdania,że było więcej szkód niż pożytku w politycznej działalności Milczanowskiego.
2018-03-22 17:47:28
o
i bardzo dobrze zrobił bo jak nadejdą czasy dekaczynizacji co będzie?
2018-03-22 17:44:18
Coś z życiorysu
Pomagał TW Bolkowi "kompletować" teczkę pracy agenta.
2018-03-22 17:43:56
....
Ciekawe bo przed wyborami zdaje sie ze blisko mu bylo do obecnej ekipy i czesto wystepowal w publicznej tv ....a tu taki niefarnt ,no coz, albo ktos jest mierny i wierny albo jest do niczego juz nie potrzebny, tak to dziala .
2018-03-22 17:17:24