wtorek, 18 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kolejni za przyznaniem tytułu Milczanowskiemu

Kolejni za przyznaniem tytułu Milczanowskiemu

Kolejni za przyznaniem tytułu Milczanowskiemu
Data publikacji: 2018-03-15 14:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:38
Wywietleń: 1721 318473

Już 54 osoby podpisały się pod listem popierającym wniosek klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta, aby przyznać Andrzejowi Milczanowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Szczecina.

Radni mają zająć się projektem uchwały w tej sprawie na najbliższej sesji Rady Miasta. Andrzej Milczanowski - z wykształcenia prawnik, uczestnik strajków w sierpniu 1980 roku, po wprowadzeniu stanu wojennego przywódca strajku w Stoczni Szczecińskiej w grudniu 1981 roku, w marcu 1982 roku skazany na pięć lat więzienia, zwolniony w kwietniu 1984 roku, w sierpniu 1988 roku współorganizator strajku w szczecińskim porcie, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, w rządzie Tadeusza Mazowieckiego szef UOP, w latach 1992-95 minister spraw wewnętrznych, a następnie notariusz.

Kilka dni temu pojawiła się lista osób, które popierają wniosek radnych PO. Znajdują się na niej m.in. znani szczecińscy opozycjoniści, działacze społeczni i politycy. Teraz swoje podpisy złożyli kolejni sygnatariusze i lista liczy już 54 osoby. Ostatnio dołączyli m.in. Piotr Mync - były wiceprezydent Szczecina, znany adwokat Włodzimierz Łyczywek oraz historyk i antykwariusz Wojciech Lizak.
(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

M.Dem.
Jestem na "NIE" dla Milczanowskiego. Tak samo dla pomnika L. Kaczynskiego w Szczecinie. Jeden i drugi poza wiarogodnoscia.
2018-03-18 13:08:09
czy Milczanowski będzie obywatelm Ciecina razem z Hitlerem
Jest pytanie czy cofnięcie honorowego obywatelstwa Hitlerowi zgodnie z prawem było możliwe - Hitler to honorowy obywatel Ciecina na podstawie hitlerowskiego prawa a to prawo już nie działa.....
2018-03-17 07:16:43
Ludzie duzo wiedza...
Tylko dzieki pewnej "Naiwnosci"... jak i aktywnym Czlonkom owczesnego PZPR-u oraz donosicielom i wspolpracownikom i z SB w Szczecinie, w/w Pan utrzymal sie "dluzej jak pierwsze 15 minut"... w Komitecie Strajkowym w Stoczni A. Warskiego juz w Sierpniu 1980 roku ! A co bylo i dzialo sie dalej... to juz nastepna "para kaloszy" !!
2018-03-16 12:52:03
Do... nocnego obserwatora z godz. 03:51:03
No to se Sami wystapcie...jak wczesniej byl to Wasz Czelawiek !!
2018-03-16 12:04:09
Dodatek... do komentarza - nie dla lewaka
Nie tylko po 13.12.1981 roku... ale ROWNIEZ kilka czy kilkanscie lat wczesniej na PO-SA-DZIE Prokuratora w latach PRL-u...!!
2018-03-16 11:54:21
@szczecinianin na wyjeżdzie
Kretynie ostatni!!! Na Pomorzanach jest ul.Milczańska!!!!
2018-03-16 10:05:50
Zygmunt
Zanim zaczniecie nadawać cokolwiek temu człowiekowi,niech najpierw wyjaśni na jakiej podstawie oskarżył SWOJEGO premiera (Józefa Oleksego)o współpracę z KGB.
2018-03-16 09:59:47
Nie dla lewaka.
Kluczowe jest wyjaśnienie co konkretnie robił Milczanowski po 13 grudnia 1981 r. Czy naprawdę był przywódcą strajku w Stoczni ? Czy to może przypinana legenda ? W tym czsie komuniści wsadzali do więzienia swoich ludzi , aby ich uwiarygodnić. Chociaż moim zdaniem , po tym jak lewacy storpedowali postawienie pomnika L. Kaczyńskiego w centrum Szczecina to teraz prawica i narodowcy powinni torpedować wszystkie podobne lewackie inicjatywy.
2018-03-16 09:38:56
Szczecinianin (na wyjezdzie)
ale przeciez juz mamy ulice Milczanowska na Pomorzanach?...
2018-03-16 08:48:04
Czy to ta Kapituła co była pod pomnikiem Mickiewicza ??
.
2018-03-16 08:21:24
,
Gdzie ta lista?
2018-03-16 06:48:57
imler
Ja przypomne ze ubeckie sluzby ponoc dzisiaj w konspiracji zadziałaly w ochronie swojego agenta dyrektora PZM Ryszarda K. Gosc sprywatyzował w 76 roku pierwszy polski statek i dodatkowo oszukał Skarb Panstwa nie zaplacil cla.Kiedy sprawa sie rypla po Szczecinie latali naganiacze z listami poparcia by tego zlodzieja zrobić poslem i dac mu immunitet i nietykalność. Gosciu poszedl na wspołprace ujawnił zagraniczne konta i zył dostatnio i nie musiał emigrowac do Izraela. Sprawa wystruganego z krzaka szczecinskiego notariusza jest jeszcze bardziej skomplikowana..Zaczynamy obdarzac honorami przestepcow i zdrajcow ojczyzny,Czasy ubekow musimy rozliczyc a nie obdarzać honorami.To tak jakby bandera tez był porzadnym człowiekiem.Moze i był ale nie dla Polakow.
2018-03-16 06:12:39
Obserwator
Drodzy PiS-owcy. Proponuję dla równowagi wystąpić by honorowe obywatelstwo Szczecina przyznać towarzyszowi prokuratorowi Stanisławowi Piotrowiczowi. Wasze poczucie zasług jest przykładem degrengolady umysłowej.
2018-03-16 03:51:03
Jaja sobie robicie?
Naczelny obrońca ubeków i honor?! Przecież to się nie dodaje!
2018-03-15 23:29:22
obywatel
Jeszcze jeden do listy "ludzi honoru" - obok Hitlera,Stalina, Bieruta, itp. Niech radni PO dodadzą dla niego jeszcze ulicę, plac, pomnik i ławeczkę w parku, gdzie będą się do "kolegi" przytulać...
2018-03-15 23:22:21
Lub inaczej...
A ile Lat... byl ten Pan Prokuratorem w Komunistycznym PRL-u... ? I dlaczego "nie przejrzal na oczki - jak te male kotki" np. juz w roku 1968, 1970/71, 1976 - tylko "rzekomo dopiero" w Sierpniu 1980 roku ??? Cos mi tu "Lewa nie rowna sie Prawej"...??
2018-03-15 23:03:43
Stoczniowiec z Warskiego
No to niech Kurier UJAWNI... ta 54 Osobowa Liste "Nowoczesnie za-KOD-owanych" ! A Kto ze Stoczniowcow ( znaczy sie ktorej Stoczni...??? ) widzial i slyszal... co robil i mowil... w/w Pan, jako "rzekomy przywodca strajku" w Grudniu 1981 roku, bo Osobiscie Faceta na w/z zdjeciu od 13.12.1981 do 17.12.1981 tj. przez 5 dni w Stoczni im. A. Warskiego - Nie widzialem i Nie slyszalem a wowczas sie jeszcze Nie ukrywalem !!
2018-03-15 22:37:15
Honorowy Mieszkaniec
Szczecin to nie jest miasto-państwo. Obywatelstwo Polskie nie dzieli się na państwowe i samorządowe. Miasto Szczecin nie jest osobnym państwem i nie przydziela obywatelstwa. Można być honorowym mieszkańcem miasta. Nie ma czegoś takiego jak obywatelstwo szczecina. Jest obywatelstwo polskie. Strajk w Porcie w sierpniu 1988 r. miał charakter dekoracyjny wobec przemian już w pełni kontrolowanych.
2018-03-15 21:50:08
głupota wygra jak zawsze
należy się w kraju absurdów za sprawę teczki bolesława;;;;niech wszyscy wiedzą że polityka jest ponad prawem w republikach bananowych i ziemniacznych
2018-03-15 21:27:28
AK
Lepiej, gdy podpisują się 54 osoby niż gdy w PISie wszystkie decyzje podejmuje jedna osoba, najwyższy kapłan, najwyższy sędzia, nadnaczelnik, nadpremier i nadprezydent na drabince. Więc gdzie jest większa demokracja, tam gdzie decyzję popierają 54 osoby, czy tam, gdzie robi to Jarek zrób to sam?
2018-03-15 21:11:40
Pikuś
@statystyk- ty jesteś ewidentnym pisowskim błędem statystycznym, czyli nie jesteś uwzględniany he, he
2018-03-15 21:05:04
obserwator
wstyd że waldek szczurowski sie podpisał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018-03-15 20:27:35
Statystyk
Na 400 000 miasto 54 osoby jest liczbą oszałamiającą i tylko patrzeć jak "cud natury" człowiek bez honoru,kolega "Bolka" będzie "honorowym" być może KOD-owcem ale nie mieszkańcem miasta !!.
2018-03-15 20:20:26
Olek
TW Bolek jest bardzo "za". Ja bardzo "nie".
2018-03-15 19:15:40
Tak . Za grudzień 1981 roku.
Milczanowski był zawsze przeciw lustracji czyli ujawnianiu donosicieli komunistycznej bezpieki , był zawsze przeciwko obniżaniu emerytur bandytom z komunistycznej SB . Nigdy nie przeszkadzała mu SB-cka współpraca Bolka-Wałęsy . Co się stało , że 1990 roku przeszedł na drugą stronę ? No właśnie , dlaczego jest po stronie komuny , lewaków i esbeków. Muszą coś na niego mieć. Odważny był tylko raz w życiu. Bardzo odważny. W grudniu 1981 roku. I właśnie za grudzień 1981 roku powinien być wyróżniony.
2018-03-15 17:17:54
Obiema rękami piszę NIE !!
.
2018-03-15 16:28:46
Popieram
Na pewno bardziej mu się ten tytuł należy niż Hitlerowi Bierutowi czy Wojtyle
2018-03-15 16:26:37
Wstyd!!!
To w Szczecinie jest aż tylu kodziarzy i ubeków, których tak gorliwie broni zainteresowany na pl. Solidarności i pod sądem?
2018-03-15 16:19:35
bolo
Cyt; !Już 54 osoby podpisały się pod listem popierającym wniosek klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta, aby przyznać Andrzejowi Milczanowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Szczecina.".....Teraz Szc zecinianie PO_winni na_PiS_ać list niepopierwjący wniosku i się PO_d_PiS_ywać...Szczecinianie! PO_każcie iż macie "cynaderki" zamiast zbuków!
2018-03-15 15:26:31
Milczanowski był prawą ręką Bolka. Teraz popiera lewako-liberałów z komitetu "obrony demokracji"
A zadaje się z: http://radioszczecin.pl/1,368149,ustawa-degradacyjna-jest-haniebna-a-kuklinski-to
2018-03-15 15:12:42
Jan
Jaka ta buzia zawzieta!
2018-03-15 14:58:59
Szczecinianin
Kodziarze popierają Kodziarza .Gdyby p.Milczanowski nie sprawił się udziałem w spędach KOD i odkrywania roli głównego prowodyra i krzykacza wiele osób by go poparło.A tak,wstyd.Mamy nadzieję że PiS nie poprze go,bo to tak jakby podzielił jego opinie że mamy niedemokratycznie wybrany Sejm i Rząd.
2018-03-15 14:48:41