niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > PO proponuje, PiS nie mówi "nie"

PO proponuje, PiS nie mówi "nie"

PO proponuje, PiS nie mówi "nie"
Data publikacji: 2018-03-09 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-21 08:17
Wywietleń: 1484 317497

Klub radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta proponuje, aby wybitna postać polskiej opozycji - Andrzej Milczanowski otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Szczecina. Sprawą tą radni mają się zająć na najbliższej, marcowej, sesji RM. Projekt uchwały w tej sprawie wpłynął już do przewodniczącej Rady Miasta.

- Andrzej Milczanowski to jedna z najwybitniejszych postaci trudnego okresu lat osiemdziesiątych w Szczecinie. Był on dla wielu mieszkańców naszego miasta ucieleśnieniem odwagi, ale też odpowiedzialności w dążeniu do niepodległego bytu naszego państwa. Jego determinacja w walce z ustrojem komunistycznym stawia go w panteonie szczególnie zasłużonych działaczy Solidarności w Polsce lat osiemdziesiątych, bez których trudno byłoby mówić o wolnej i niepodległej Polsce - stwierdził w uzasadnieniu uchwały Paweł Bartnik, przewodniczący klubu radnych PO w Radzie Miasta.

Dystans do kandydatury Milczanowskiego zachowują radni PiS.

- O tym, że istnieje projekt uchwały o nadanie tytułu honorowego obywatela Szczecina Andrzejowi Milczanowskiemu, dowiedziałem się z mediów - mówi Marek Duklanowski, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. - Nie chciałbym się do niej odnosić, dopóki jej nie przeczytam. Na pewno jesteśmy gotowi do rozmowy na ten temat, nie mówimy z góry "nie". Chciałbym także zaznaczyć, że nie jest prawdą - co podała "Gazety Wyborcza" - jakoby wysunęliśmy kontrkandydaturę Stanisława Wądołowskiego w ramach rankingu czy konkurencji. Stanisław Wądołowski to zbyt zasłużona postać, żeby traktować go jako element takich gier.

Projekt uchwały w sprawie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Szczecina ma trafić pod obrady Rady Miasta pod koniec marca tego roku.

Milczanowski - z wykształcenia prawnik, uczestnik strajków w sierpniu 1980 roku, po wprowadzeniu stanu wojennego przywódca strajku w Stoczni Szczecińskiej w grudniu 1981 roku, po pacyfikacji zakładu aresztowany, w marcu 1982 roku skazany na pięć lat więzienia, zwolniony w kwietniu 1984 roku, w sierpniu 1988 roku współorganizator strajku w szczecińskim porcie, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, w rządzie Tadeusza Mazowieckiego szef UOP, w latach 1992-95 minister spraw wewnętrznych a następnie notariusz.

(as, dar)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

'
Wybitna postać? Swoją wybitność pokazuje na wiecach pod sądami i przeciwko demokratycznie wybranej władzy, więc już bez przesady z tymi peanami.
2018-03-21 08:12:20
ANKA
Ile tu miłosierdzia w komentarzach, według komentujących nikt nie może mieć własnego zdania a szczególnie innego jak rządzący. Jutro niedziela pójdziecie do kościoła i będzie wam odpuszczone.
2018-03-10 20:57:23
Wstyd i Hanba... w Szczecinie
Kto trzymal, trzyma oraz dalej broni i na Nowoczesnie za-KOD-owanych Demonstracjach... Lewactwo i SB-cje - ten dlatego jeszcze dobrze zyje !!
2018-03-10 19:21:59
sprawiedliwosc
czyli NIE byl taki znow zly jak mowja - bo jescze zyje!!!!
2018-03-10 18:39:11
SB-cy Miasta Szczecina
Koniecznie postawcie mu pomnik, moze stanąć w miejscu Sediny.
2018-03-10 14:13:43
Obserwator
Jak może PiS poprzeć tego który chodzi w KOD, krzyczy o braku demokracji nazywa Prezesa dyktatorem,Wstyd.Macie być przeciw tej osobie.Jego pomoc Wałęsie w wyciągania kartek z teczki i atakowanie legalnego rządu dyskwalifikuje go CALKOWICIE.Zaden BOHATER,sprzedajny były prokurator komunistyczny! Panie Duklanowski nie ośmieszajcie ie się
2018-03-10 13:11:59
Miejski włóczykij
Nie uważam aby swoim zachowaniem postawą zasłużył na taki honorowy tytuł.Ja na równi stawiam go w szeregu z niejakim Antonim Maciarowiczem-pewnie wszystkim znany gość.Czy wobec tego "ktoś" taki jest osobą godną-? honorowego tytułu.Obaj absolutnie nie są jak żona cezara "krystalicznie czyści" Nie twórzmy panteonu "bohaterów" by potem nasze wnuki zwalały ich z piedestału-a tak zapewne będzie,dokładnie tak jak obecna władza czyni to dzisiaj bełkocząc społeczeństwu coś pod nosem o "rozliczaniu przeszłości"
2018-03-10 11:32:03
Jakób
Najpierw niech przeprosi, choćby pośmiertnie, premiera Oleksego za bezpodstawne oskarżenia.
2018-03-10 11:04:20
Obs.ryver
Czy to nie ten kauzyperda, który będąc ministraem, bezpodstawnie oskarżał swego premiera Oleksego? I przegrał sromotnie,a zachowaół się haniebnie nie przepraszając Go...
2018-03-10 09:50:57
obserwator
wstyd totalny z andrzejkiem!!!!!!!!!!!!!!!!! tak sie sprzedać!!!!!!!!!!!!!!!!! a kiedys jak mieszkała na pogodnie caritas pomagał jego rodzinie...
2018-03-10 08:35:55
tytul
Nagroda za znikniecie teczki
2018-03-10 03:26:20
Zorientowani w temacie
A to dopiero beda "jaja" jak PiS powie "tak"...
2018-03-10 01:43:46
U2
Gdyby klasyczny liberał Adam Smith usłyszał od ciebie, że jest lewakiem, po prostu dałby ci z liścia , aż echo by się rozniosło, ignorancie.
2018-03-10 01:21:30
Z kim się Milczanowski zadaje
http://radioszczecin.pl/1,368149,ustawa-degradacyjna-jest-haniebna-a-kuklinski-to
2018-03-10 01:18:31
Stoczniowiec z Warskiego - tak po krotce !
A ile ten Czlonek obecnej PO-stkomunnistycznej Parti - P. Bartnik mial w 1980 roku lat...(??) i co On dzisiaj po 36 latach "moze wiedziec".... o 100-ej % Prawdzie az z 1980 roku ! I jak moze byly wie-lo-let-ni Prokurator w Komunistycznym PRL-u, nagle w Sierpniu 1980 roku "rzekomo przejrzec na oczki jak te male kotki" i dalej po dniu 25.10.2015 roku s-PO-wrotem krytykowac obecny Demokratycznie wybrany Prawicowy Rzad RP...? Juz tu "Lewa nie rowna sie Prawej" ? A wsrod Internowanych i Aresztowanych bylo rowniez w-i-e-l-u owczesnych PO-d-PO-wiadaczy... by PZPR, czesc LWP, MO, owczesna Prokuratura i SB mialy na biezaco jak najwiecej Informacji i z wnetrza Cel... az do konca Lipca 1990 roku a zapewne i dalej...!!
2018-03-09 23:42:26
Koper
Co było przez ostatnieb25-lat,same błędy,oszustwa,złodziejstwo.Otrzepcie się wyborcy p.o. i p.s.l !!
2018-03-09 23:34:56
Niestety, ale jednak nie
Milczanowski był przecież prawą ręką Bolka. Teraz popiera lewako-liberałów z Komitetu Obrony D...y
2018-03-09 22:06:43
Paranoja
Chyba Honorowego Obywatela KOD-u.
2018-03-09 21:07:42
Olek
Czy to ten Milczanowski, który pomagał TW. Bolkowi segregować kartki w teczce pracy donosiciela? Jeśli tak, to miejsce Honorowego Szczecinianina jemu się należy skoro Honorowym Obywatelem jest Adolf Hitler i Lech Wałęsa.
2018-03-09 20:24:30
tttt
Obudził się z ręką w nocniku ...
2018-03-09 20:02:03
JUREK
POMIMO PODZIAŁÓW I JEDEN I DRUGI W PEŁNI ZASŁUGUJĄ NA TYTUŁ! a przy okazji może z listy zasłużonych zniknie pewien kosmita, który dość przyziemnie współpracował w czasach słusznie minionych...WSTYD!
2018-03-09 19:57:22