piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Amnesty International wraca do Szczecina

Amnesty International wraca do Szczecina

Amnesty International wraca do Szczecina
Data publikacji: 2019-10-23 09:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-24 10:44
Wywietleń: 726 423791

Szczeciński oddział Amnesty International poszukuje mieszkańców, którzy chcą wstąpić w szeregi organizacji. Zainteresowani mogą wziąć udział w spotkaniu otwartym, które rozpocznie się w środę (23 października) o godz. 18 w Kolektywie Niezależne Centrum Obywatelskie przy ulicy Rayskiego 25/2.

– Jesteśmy wolontariuszkami i wolontariuszami działającymi na rzecz praw człowieka w Szczecinie. Bierzemy udział w demonstracjach, organizujemy spotkania, warsztaty, pokazy filmowe i konferencje. Współpracujemy z innymi grupami lokalnymi oraz biurem Amnesty International Polska, żeby wspólnie prowadzić kampanie i akcje o prawach człowieka – tłumaczy Mateusz Gieryga, koordynator Amnesty International Szczecin.

Szczeciński oddział planuje obecnie organizację Maratonu Pisania Listów w mieście. Amnesty International to międzynarodowa organizacja pozarządowa, której celem jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka poprzez wszelkie pokojowe akcje obywatelskie.

Do organizacji może dołączyć każdy, komu zależy na prawach człowieka. „Nieważne, czy na co dzień pracujesz, studiujesz, uczysz się, czy jesteś na emeryturze. Wszystko czego potrzebujesz to chęć działania na rzecz bardziej sprawiedliwego świata” – zachęca szczeciński oddział.

(kn)

Fot. AI

Amnesty International wraca do Szczecina Amnesty International wraca do Szczecina Amnesty International wraca do Szczecina Amnesty International wraca do Szczecina

Komentarze

fds
I co diletanti? Cisza...
2019-10-24 10:37:51
fds
Amnesty International była obecna w Polsce od połowy lat 70. Jej pierwsza polska akcja dotyczyła obrony robotników represjonowanych w Ursusie i Radomiu w 1976 roku. Wśród Polaków bronionych przez AI jako więźniowie sumienia byli: Seweryn Blumsztajn, Bogdan Borusewicz, Mirosław Chojecki, Władysław Frasyniuk, Waldemar Fydrych, Bronisław Geremek, Andrzej Gwiazda, Marian Jurczyk Jerzy Kropiwnicki, Jacek Kuroń, Jan Józef Lipski, Bogdan Lis, Jan Lityński, Antoni Macierewicz, Adam Michnik, Kazimierz Mijal, Andrzej Milczanowski, Leszek Moczulski, Karol Modzelewski, Kornel Morawiecki, Grzegorz Palka, Janusz Pałubicki, Józef Pinior, Zofia Romaszewska, Zbigniew Romaszewski, Jan Rulewski, Andrzej Słowik, Kazimierz Świtoń, Romuald Szeremietiew, Anna Walentynowicz, Henryk Wujec i kilkuset innych. Polska struktura Amnesty International powstała w 1989 roku.
2019-10-24 08:50:45
Kadrowe doły tej firmy, to bezwolne oszołomy, dowództwo to wcielone ZŁO.
.
2019-10-24 07:16:58
krotko
POSZLI WON
2019-10-24 00:29:56
chester
Maraton pisania listów! O niczym i do nikogo. Już lecę wspierać następnych oszołomów z dredami na głupawych łbach.
2019-10-23 23:35:06
No to se Wy-startujcie...
I za jakis czas zobaczycie "czym to pachnie i Kto z kim spi"...!!!
2019-10-23 22:59:42
Apokalipsa
Dlatego wielki smok+, pradawny wąż+, zwany Diabłem+ i Szatanem+, który zwodzi cały świat*+, został zrzucony na ziemię+ razem ze swoimi aniołami.
2019-10-23 21:32:12
topek
Ponieważ prawacy nic mądrego nie wymyśliły to za swój prymityw chcą ujadać na o wiele mądrzejsze lewactwo i ujadają !!!
2019-10-23 18:11:10
George Soros Pierwszy
Zmiękczam społeczeństwo lewacką demagogią. Dziś pisanie listów - jutro tęczowa rewolucja.
2019-10-23 15:29:21
uhm
Te i inne grinpisy już pokazały co potrafią. Znamy to działanie pod płaszczykiem dbania o prawa.
2019-10-23 14:15:50
Viola
Amnesty International i pseudoekolodzy to ta sama rodzina demagogów.
2019-10-23 14:00:04
Hmm
I dlaczego Amnety broni "az tak bardzo" Lewackie po-czynania i po-stepowania...!! A jest bardziej milczaca odnosnie Praw Czlowieka... z Prawej strony politycznej ?
2019-10-23 11:30:40
trochę prawdy o AI
Amnesty International to lewacka organizacja wspierająca ideologię LGBT, gender i inne tego typu "nowoczesne" wynalazki! To organizacja która manipuluje i skłóca ze sobą ludzi, atakuje fundament społeczeństwa czyli rodzinę, wspiera islamizację Europy zupełnie nie dostrzegając prześladowań chrześcijan we współczesnym świecie - reasumując Amnesty International nie nic wspólnego z prawami człowieka a jest organizacją czysto lewacką wspierającą rewolucję LGBT! Precz ze Szczecina!!!
2019-10-23 10:23:49