Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Amfiteatr dla Żydowiec

Data publikacji: 10 listopada 2015 r. 19:29
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Amfiteatr dla Żydowiec
 

Od lat Rada Osiedla Żydowce-Klucz bezskutecznie zabiega o uratowanie, czyli rewitalizację miejscowego amfiteatru. W dotychczas bezskutecznych staraniach jest przełom: w przyszłorocznym budżecie miasta zapisano 100 tysięcy złotych na ten cel.

Dla szacowanej na ok. 1,5 miliona złotych inwestycji - między ulicami Inżynierską, Włókienniczą i Warsztatową - taka kwota może się wydawać niczym kropla w morzu potrzeb.

- Bo to suma zarezerwowana na wykonanie projektu, nie na sam remont amfiteatru - tłumaczy radna Urszula Pańka (PO), która zaangażowała się w działania na rzecz realizacji tej inwestycji.

Dla miejscowej RO już ten - dość formalny - gest wiele znaczy.

- Bardzo się cieszymy - komentuje Alicja Wójtowicz, przewodnicząca RO Żydowce-Klucz. - Bo to oznacza, że nasze wieloletnie starania przynoszą wreszcie efekt. Jesteśmy bardzo cierpliwym osiedlem. Latami zabiegaliśmy o zamknięcie wysypiska na naszym terenie. I zamierzony cel osiągnęliśmy. Tym razem również mamy nadzieję przywrócić do życia to wyjątkowe miejsce dla kultury.

W amfiteatrze, ufundowanym w 1976 r. przez dawne Szczecińskie Zakłady Włókien Sztucznych „Wiskord”, niegdyś się koncentrowało życie kulturalne Żydowiec. Muszla koncertowa i widownia na 4,5 tysiąca miejsc przyciągały sławy polskiej estrady z Ireną Santor, Karin Stanek, Czerwono-Czarnymi, Niebiesko-Czarnymi. Lata temu, bo teraz scenę porastają mech i trawa - budowla systematycznie popada w ruinę. ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

(an, mir)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ambicyjki
2015-11-10 22:09:51
Może najpierw zapytać co się dzieje na innej szczecińskiej scenie. Tej na placu Waleriana Pawłowskiego zanim publiczne pieniądze wyrzuci się w błoto.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA