czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Amfiteatr dla Żydowiec

Amfiteatr dla Żydowiec

Amfiteatr dla Żydowiec
Data publikacji: 2015-11-10 19:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 2268 36635

Od lat Rada Osiedla Żydowce-Klucz bezskutecznie zabiega o uratowanie, czyli rewitalizację miejscowego amfiteatru. W dotychczas bezskutecznych staraniach jest przełom: w przyszłorocznym budżecie miasta zapisano 100 tysięcy złotych na ten cel.

Dla szacowanej na ok. 1,5 miliona złotych inwestycji - między ulicami Inżynierską, Włókienniczą i Warsztatową - taka kwota może się wydawać niczym kropla w morzu potrzeb.

- Bo to suma zarezerwowana na wykonanie projektu, nie na sam remont amfiteatru - tłumaczy radna Urszula Pańka (PO), która zaangażowała się w działania na rzecz realizacji tej inwestycji.

Dla miejscowej RO już ten - dość formalny - gest wiele znaczy.

- Bardzo się cieszymy - komentuje Alicja Wójtowicz, przewodnicząca RO Żydowce-Klucz. - Bo to oznacza, że nasze wieloletnie starania przynoszą wreszcie efekt. Jesteśmy bardzo cierpliwym osiedlem. Latami zabiegaliśmy o zamknięcie wysypiska na naszym terenie. I zamierzony cel osiągnęliśmy. Tym razem również mamy nadzieję przywrócić do życia to wyjątkowe miejsce dla kultury.

W amfiteatrze, ufundowanym w 1976 r. przez dawne Szczecińskie Zakłady Włókien Sztucznych „Wiskord”, niegdyś się koncentrowało życie kulturalne Żydowiec. Muszla koncertowa i widownia na 4,5 tysiąca miejsc przyciągały sławy polskiej estrady z Ireną Santor, Karin Stanek, Czerwono-Czarnymi, Niebiesko-Czarnymi. Lata temu, bo teraz scenę porastają mech i trawa - budowla systematycznie popada w ruinę. ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

(an, mir)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Amfiteatr dla Żydowiec

Komentarze

Ambicyjki
Może najpierw zapytać co się dzieje na innej szczecińskiej scenie. Tej na placu Waleriana Pawłowskiego zanim publiczne pieniądze wyrzuci się w błoto.
2015-11-10 22:09:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie