Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Amerykanie wybrali Drawsko i Choszczno

Data publikacji: 08 października 2015 r. 18:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Amerykanie wybrali Drawsko i Choszczno
 

Polska i USA zawarły porozumienie w sprawie lokalizacji przyszłych składów amerykańskiego sprzętu wojskowego. Amerykanom zostaną udostępnione tereny i obiekty w Łasku, Drawsku Pomorskim, Skwierzynie, Ciechanowie i Choszcznie - poinformowało w czwartek MON.

"Mamy ustalone ze Stanami Zjednoczonymi, że inwestycje na rzecz amerykańskiej obecności będą podjęte w pięciu miejscach w Polsce" - powiedział dziennikarzom wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak, który przebywa w Brukseli na spotkaniu ministrów obrony NATO. Strona polska udostępniła amerykańskiej tereny i obiekty należące do bazy lotniczej w Łasku (Łódzkie), poligonu w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie) oraz kompleksów wojskowych w Skwierzynie (Lubuskie), Ciechanowie (Mazowieckie) i Choszcznie (Zachodniopomorskie).

Siemoniak podkreślił, że Polska skorzysta ze środków z wartej miliard dolarów Europejskiej Inicjatywy Wzmocnienia ogłoszonej przez prezydenta Baracka Obamę w Warszawie w 2014 r. W ustalonych pięciu miejscach w Polsce znajdą się bazy amerykańskiego sprzętu, także ciężkiego. Szczegóły mają zostać dopiero ustalone. (PAP)

Cała informacja w piątkowym "Kurierze Szczecińskim"

Na zdjęciu: amerykański czołg na poligonie koło Drawska Pomorskiego.

Fot. arch.: Robert STACHNIK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tylko pytam...,
2015-10-09 09:49:31
A jak daleko od granicy Polski... sa rozmieszczone czolgi ze Wschodu ? I jak IS-lamisci beda dalej w takim tempie dzieki UE tj. Brukseli - wypelniac Europe, to tylko na razie "wtajemniczeni" juz wiedza... ( ! ) co Nas czeka za okolo +/- 20 lat...??
e-t
2015-10-09 08:28:30
To już po nas sprzedali nas bez zmrużenia oka.IV wojna światowa zacznie się am ,gdzie będzie sprzęt..To jest osiągalny przez rakiety Rosyjskie cel. Z ludzi nic nie pozostanie.
I historia PO-trafi kolem sie toczyc...?
2015-10-08 23:45:32
Jak co do czego... to znow, JEDNI dojda do Wisly z Zachodu - a DRUDZY ze Wschodu ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA