sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Amerykanie już w Drawsku

Amerykanie już w Drawsku

Amerykanie już w Drawsku
Data publikacji: 2017-01-12 10:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:25
Wywietleń: 1571 199513

Jednostki amerykańskiej 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej 4. Dywizji Piechoty dotarły do Drawska Pomorskiego. Na rampie przy drodze na poligon odbył się ich wyładunek z wagonów kolejowych. W pierwszej fazie – przynajmniej do lutego – będą one prowadzić działania na poligonach w Drawsku Pomorskim i w rejonie Żagania, a następnie zostaną przemieszczone do kilku lokalizacji. Z Polski operować będą: 3. Batalion 29. Pułku artylerii, 4. Szwadron 10. Pułku Kawalerii, dowództwo brygady, jednostki inżynieryjne i wsparcia. Łącznie w najbliższych dniach do Polski dotrze ponad 1400 pojazdów różnego typu, w tym 446 platformy gąsienicowe, wśród których znajdzie się 87 czołgów M1A2 Abrams, 18 haubic samobieżnych M109A6 Paladin i 144 wozy bojowe Bradley w wersji rozpoznawczej i bojowego wozu piechoty. Amerykańska Pancerna Brygada Grupy Bojowej będzie liczyła 3,5 tys. żołnierzy. Na razie znaczna część żołnierzy i sprzętu stacjonować będzie na poligonie w Drawsku.

(bar)

Fot. PAP

Komentarze

PO 70 latach "dobrobytu" w Ukladzie Warszawskim... WITAMY USA,
Czyzby wiekszosc PO-nizszych komentatorow narodzila sie dopiero PO roku 1990-tym ? A jesli nie, to czyzby wczesniej narodzeni byli GLUSI i SLEPI... gdzie o PO-ziomoe IQ... PO Akademiach 1-szo Majowych - juz nie wspomne !!
2017-01-13 02:22:30
My
My nie chcemy wojny i zbrojnych konfrontacji!
2017-01-12 23:39:35
Marian
Brak slow w obec polityki naszego ministra wojny! Dobrze ze mam blisko do niemiec bo w razie W pakuje sie z rodzina i jade niech walcza PISory i ich rodziny. Ale znajac realia to rodziny politykow pierwsze oposzcza POLSKE
2017-01-12 22:31:00
Amerykanie w drawsku.
Brawo US Army jestesmy z wami!!!
2017-01-12 22:23:15
Świnoujścianka
Witamy wspaniałych żołnierzy amerykańskich. A co do tych dzieci... takie życie :)
2017-01-12 20:04:44
jajcarz
Myjcie sie dziewczyny,nie znacie dnia ani godziny.... Dolary tuz tuz....
2017-01-12 17:19:14
Boys
4000 Boys na ....Putina.....ha! ha!
2017-01-12 16:12:51
opis
Ciekawe ile małych murzynków będzie biegało wokół poligonu he
2017-01-12 15:18:11
Poligon
Lepiej i taniej na polskim poligonie
2017-01-12 13:57:33
Gargamel
wymieniliśmy ruskich na amerykańców...
2017-01-12 13:22:51
Prowokacja
Proszę nie zwracajcie na mój poniższy wpis większej uwagi, bo jestem tylko niegroźnym idiotą.
2017-01-12 13:02:45
Prowokacja
Wojsko z USA w Polsce ,czy to nie PROWOKACJA dla Putina?
2017-01-12 10:56:16
Soldier
3,5 K wojska na poligonie drawskim?! Nooo, będzie się działo wokół poligonu!
2017-01-12 10:17:17