sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ależ energia! Seniorzy zatańczyli w al. Niepodległości

Ależ energia! Seniorzy zatańczyli w al. Niepodległości [GALERIA, FILM]

Ależ energia! Seniorzy zatańczyli w al. Niepodległości
Data publikacji: 2019-09-11 14:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 11:08
Wywietleń: 2057 414262

Roztańczona grupa seniorów ubarwiła środowy poranek w centrum Szczecina. Zaintrygowani przechodnie przystawali, by przyjrzeć się małemu ulicznemu spektaklowi w al. Niepodległości. Wielu z nich udzielała się ta pozytywna energia.

W ten sposób uczestnicy zajęć Salonu Artystycznego Seniorów w Domu Kultury 13 Muz przy pl. Żołnierza Polskiego razem ze swoim instruktorem tańca intuicyjnego Krzysztofem Lubką promowali działania prowadzone w SAS. A jest ich naprawdę wiele. Od tańca intuicyjnego właśnie, przez jogę, po przedsięwzięcia teatralne.

- Od zawsze zajmuję się działaniami performatywnymi, czyli takimi, które bardziej wychodzą do ludzi niż są w teatrze zamknięte - mówi Krzysztof Lubka. - A z tą grupą to podwójna łatwość. Planujemy jeszcze trzy takie akcje - w ten czwartek oraz za tydzień w środę i czwartek. Wszystko w tym  samym miejscu.

Taniec na przejściach dla pieszych przy zielonym świetle wzbudzał uwagę przechodniów i kierowców. Widać było, że seniorzy świetnie się bawią. I zarażają innych pozytywna energią.

- Podeszła do nas jedna pani, mówiła, że dla niej fatalnie zaczął się ten dzień, a jak nas zobaczyła, od razu zrobiło jej się wesoło - opowiadali.

- Chcemy w ten sposób zachęcić innych seniorów do udziału w naszym Salonie Artystycznym, do spotkań, do odkrywania swoich talentów, zainteresowań - mówi Ryszard Lasota, jeden z uczestników SAS. - Dzieje się u nas naprawdę wiele. Czy ten uliczny taniec był wyzwaniem? No pewnie! Ale o to właśnie chodzi, żeby realizować szalone pomysły.

Jednym z przygotowywanych w Muzach wydarzeń, które chcą wypromować w ten sposób seniorzy, jest spektakl "Wałęsa moja miłość". Pan Ryszard gra w nim tytułową rolę.

 - Nie jest to spektakl polityczny, to fikcja, farsa, groteska - zaznacza Janusz Janiszewski, reżyser i autor scenariusza. - Mamy się bawić i dystansować do tego, co jest kontrowersyjne. Premiera już 4 października w sali kominkowej 13 Muz.

Tekst i film: Anna Gniazdowska

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Energetyczny, dzięki seniorom z  13Muz, poranek w Szczecinie.

Ależ energia! Seniorzy zatańczyli w al. Niepodległości Ależ energia! Seniorzy zatańczyli w al. Niepodległości Ależ energia! Seniorzy zatańczyli w al. Niepodległości Ależ energia! Seniorzy zatańczyli w al. Niepodległości Ależ energia! Seniorzy zatańczyli w al. Niepodległości Ależ energia! Seniorzy zatańczyli w al. Niepodległości

Komentarze

@czytenik @krotko @oooooooo @P @I. @przepisy @ :(
Seniory wyszły, pofikały, było wesoło...inteligencja doceniła a dysfunkcyjna część społeczeństwa usiadła do swoich multimedialnych nośników i uskuteczniła hejt.. no cóż.. za problemy emocjonalne, alkoholizm, głupie dzieci, niską pensje, brak wyobraźni, brzydkie ryje i otyłość wyżli się hejterskimi komentarzami na Seniorach. Nie pozostaje mi nic innego jak napisać językiem, który trafi do tej patologii umysłowej posiadającej IQ płyty chodnikowej: w imieniu swoim i zapewne Seniorów, i różowego Krzysia, i pewnie każdego kto się ze mną zgodzi W DUPIE WAS MAMY!
2019-09-13 11:05:31
@Jerzy
Nie trywializuj nikt tu nie kopał psa.Niektórzy się pytają tylko o bezpieczeństwo czy inne sprawy.To wolny kraj, zamykanie innym ust to faszyzm totalitarny jak to mówią.A seniorzy są super i dobrze że mają fun.Myślę że też wielu zazdrości...że jeszcze nie jest na takiej emeryturze ;). Jerzy pozdrów seniorów!
2019-09-12 16:55:04
Jerzy
Jakim trzeba być zgorzkniałym nieudacznikiem, że tak nieobiektywnie oceniać jeden z najprężniej działających przybytków miejskiej kultury. Jak można czepiać się starszych ludzi którzy czują fun, im się chce, pewnie robią to z własnej woli. A Ty pożal się Boże internauto siedzisz sam w czterech ścianach przy smartfonie i najpierw kopnąłeś po drodze psa na podwórku, teraz sypniesz innym między oczy schowany za "anomimowością", bo gdybyś chciał wyjść i podpisać się z imienia i nazwiska, to nie byłoby już tak łatwo... Nieprawdaż? Życzę Ci, abyś w ich wieku miał tyle energii, a także, gdy nie będziesz już mógł stukać w klawiaturę, żeby mógł się ktoś Tobą zająć, a nie wyrzucił na śmietnik...
2019-09-12 15:55:30
13 Muz wzięło od Urzędu Miasta kasę
na aktywizację emerytów. Na dowód wykonanej usługi mamy zdjęcia i artykuł w Kurierze.
2019-09-12 11:00:24
:(
Smutne, że ci ludzie nie mają swoich rodzin i muszą w ten sposób zagłuszać samotność :(
2019-09-12 07:14:51
przepisy
Czy przepisy drogowe i ogólne zasady bezpieczeństwa pozwalają na takie działania na terenie przejścia dla pieszych na ruchliwej drodze?Gdzie opiekunowie roztańczonych?
2019-09-12 06:30:53
P
Gratulacje, 2 mln dotacji rocznie dla 13 MUZ z budżetu miasta i w zamian te wygibasy p. Krzysztofa z różowymi włosami. Czy coś jeszcze ? W kalendarium 13 MUZ widać jakieś "imprezy" średnio raz na tydzień, pytanie czy na podobnym stopniu zaangażowania w towarzystwie wzajemnej adoracji ?
2019-09-11 23:14:50
@czytelniczka
"W tych czasach"? To znaczy jakich? 70 lat bez wojny panią w depresję wpycha, a może pełne półki w sklepach działają negatywnie na pani nerwy? Łatwość podróżowania po Europie i świecie irytuje? Kobieto ciesz się życiem i przestań opowiadać androny.
2019-09-11 20:25:14
czytelniczka
Szacun dla Was. Myslę że w tych czasach potrzebujemy troche pozytywnego szaleństwa.
2019-09-11 19:10:52
Klara
Seniorzy maja wiecej pozytywnej energii niz POKO
2019-09-11 18:47:25
I.
Po prostu jesteście zazdrośnikami, macie kij w d... , nie stać was na luz i trochę fanu. W ich wieku będziecie zgrzybiali i samotni, do tego pełni pretensji do wszystkich wokół. Współczuję. A seniorom życzę więcej radości.
2019-09-11 18:44:36
@plac orła
Na plac Orła Białego nie pójdą, bo ten jest już ubogacony eko-lewacką wizją świata i podobnie jak inny obiekt ich zainteresowania - Puszcza Białowieska - zamiera.
2019-09-11 18:39:48
zielony
Zielone włosy , zielone butki , całe zielone sa ufoludki , ha ha
2019-09-11 18:34:34
A ten PO-farbowany... "2 - metrowy"
Ile ma jeszcze lat... do Wiekowej Emerytury ? Jesli ewentualnie zalapal sie juz - na "chorobowo-wczesniejsza" !!
2019-09-11 18:28:27
oooooooooo
to i nawet seniorom w tym kraju odbija... nastolatki jeżdza sobie na kierownicach rowerów i zabijają staruszki a staruszkowie sami pchają się pod auta! To nie można sobie zorganizować jakiegoś festyny lub kółka w klubie osiedlowym?
2019-09-11 16:51:13
Dokładnie!
Na pl. Orła z nimi!
2019-09-11 16:11:42
krotko
Psychiatra dla tego '' nowoczesnego ''towarzystwa pilnie potrzebny.Jeszcze niech sobie wsadza w tylki pawie piora .
2019-09-11 16:07:04
plac orła
Na Plac Orła Białego mogli sobie póść. To miejsce zostało stworzone dla takich inicjatyw
2019-09-11 14:59:32
prawie seniorka ;)
brawo brawo brawo... tak się bawić jak najdłużej , szacun dla Was
2019-09-11 14:40:05
czytelnik
I głupieje na starość...