Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Talenty nie przemijają z żadnym wiekiem [GALERIA]

Data publikacji: 2019-08-24 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:14
Talenty nie przemijają z żadnym wiekiem
Fot. Ryszard Pakieser  

Nie muszą przekonywać, że także w jesieni życia wiele jest do odkrycia. Oni po prostu to wiedzą. Działające od ponad 40 lat Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie jest dla nich miejscem, w którym mogą się wciąż rozwijać i poszerzać swoje horyzonty, bo jak mówią na naukę nigdy nie jest za późno.

Pierwsze piętro kamienicy przy al. Papieża Jana Pawła II 17 to miejsce, w którym odbywają się rozmaite zajęcia tematyczne i spotkania towarzyskie. W salach i pracowniach kilkunastoosobowe grupki osób w średnim wieku dyskutują, omawiają projekty, ćwiczą występy, grają w brydża, uczestniczą w zajęciach relaksacyjnych lub plastycznych. Prace i dyplomy na ścianach świadczą o wielu twórczych talentach, a półki uginają się od pucharów zdobytych w rozmaitych konkursach.

- Samo wyjście z domu, niezasklepianie się tylko w codziennych obowiązkach i wychowywaniu wnuków to dla wielu osób już dużo - przyznaje prezes SUTW Magdalena Richter. - Tu poznajemy nowych przyjaciół, a wspólne zajęcia dają możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań.

Tu się zyskuje czas

Różnorodne zajęcia w roku akademickim - od października do czerwca - odbywają się tu aż w 40 zespołach. Obecnie w okresie wakacyjnym zajęcia są w ofercie okrojonej. Prezes SUTW podkreśla, że lata doświadczenia w działalności skierowanej do seniorów sprawiły, że dziś działa tu wiele zespołów i jest w czym wybierać. Przyznaje, że zwykle słuchacze działają w kilku zespołach. Pasją Magdaleny Richter jest fotografia, dlatego ceni ona sobie zajęcia w zespole foto-vwideo. Nie zakładała go, lecz przyłączyła się w 2011 r., od kiedy zaangażowała się w działalność SUTW. Działa też w zespołach turystyki pieszej i krajoznawstwa „Tramp" oraz

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 86% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-08-2019

 

Autor: Elżbieta Kubera
Na zdjęciu głównym: Prezes Magdalena Richter
Fot. Ryszard Pakieser
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA