Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Energia, zabawa, świetna terapia

Data publikacji: 2019-05-22 06:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-22 16:54
Energia, zabawa, świetna terapia
 

Już w środę (22 maja) w Szczecinie rozpoczną się III Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów. W Domu Kultury „13 Muz" przez trzy dni będą się odbywać spektakle, koncerty, wystawy, pokazy, warsztaty. - To jest przede wszystkim niesamowita energia, pokazująca, że starsi ludzie są ważną, aktywną siłą - mówi Janusz Janiszewski, inicjator tego wydarzenia. - Tę energię przekazują innym. To również dobra inspiracja do tego, żeby nie marnować życia siedząc w domu przed telewizorem, denerwując się na politykę i świat. Tutaj seniorzy się relaksują, bawią, cieszą, to jest naprawdę świetna terapia. 

Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów to coroczny przegląd twórczości seniorów z terenu województwa, organizowany przez DK „13 Muz" przy pl. Żołnierza Polskiego oraz działający tu Salon Artystyczny Seniorów. W trakcie Spotkań seniorzy prezentują swoją twórczość sceniczną, literacką, muzyczną, wokalną, plastyczną, fotograficzną i filmową. A mają się czym pochwalić!

W tegorocznej edycji wydarzenia udział wezmą grupy twórcze działające przy domach kultury i Uniwersytetach Trzeciego Wieku m.in. ze Szczecina, Gryfina, Polic, Goleniowa i Stargardu. Po raz pierwszy uczestnicy Spotkań będą mogli wziąć udział w warsztatach jogi, tańca intuicyjnego oraz teatralnych prowadzonych przez instruktorów z DK „13 Muz”. Oprócz tego na widzów czekają liczne imprezy towarzyszące.

W ramach Spotkań w środę 22 maja wystąpi Lech Dyblik. Jak zapowiadają organizatorzy, na recital pn. „Towarzysze czas wstawać” złożą się rosyjskie piosenki lat czterdziestych, pięćdziesiątych a także „Blatnyje pieśni" proste piosenki podwórkowe, więzienne, które stoją u postaw rosyjskiej piosenki autorskiej i z których czerpali tacy poeci jak Włodzimierz Wysocki, Jurij Wizbor. Te pieśni będą pretekstem do rozmowy z publicznością w trakcie spotkania.

Na wszystkie wydarzenia, z wyjątkiem koncert Lecha Dybilka, wstęp jest bezpłatny. W sekretariacie 13 Muz można pobrać wejściówki na fajf na dziedzińcu Muzeum Narodowego. Odbędzie się na zakończenie imprezy, w piątek i potrwa w godz. 17-21.

(gan)

Fot. 13 Muz

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

40+
2019-05-22 07:28:16
serce się raduje, tak trzymajcie seniorzy, :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA