poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Energia, zabawa, świetna terapia

Energia, zabawa, świetna terapia

Energia, zabawa, świetna terapia
Data publikacji: 2019-05-22 06:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-22 16:54
Wywietleń: 1090 392300

Już w środę (22 maja) w Szczecinie rozpoczną się III Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów. W Domu Kultury „13 Muz" przez trzy dni będą się odbywać spektakle, koncerty, wystawy, pokazy, warsztaty. - To jest przede wszystkim niesamowita energia, pokazująca, że starsi ludzie są ważną, aktywną siłą - mówi Janusz Janiszewski, inicjator tego wydarzenia. - Tę energię przekazują innym. To również dobra inspiracja do tego, żeby nie marnować życia siedząc w domu przed telewizorem, denerwując się na politykę i świat. Tutaj seniorzy się relaksują, bawią, cieszą, to jest naprawdę świetna terapia. 

Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów to coroczny przegląd twórczości seniorów z terenu województwa, organizowany przez DK „13 Muz" przy pl. Żołnierza Polskiego oraz działający tu Salon Artystyczny Seniorów. W trakcie Spotkań seniorzy prezentują swoją twórczość sceniczną, literacką, muzyczną, wokalną, plastyczną, fotograficzną i filmową. A mają się czym pochwalić!

W tegorocznej edycji wydarzenia udział wezmą grupy twórcze działające przy domach kultury i Uniwersytetach Trzeciego Wieku m.in. ze Szczecina, Gryfina, Polic, Goleniowa i Stargardu. Po raz pierwszy uczestnicy Spotkań będą mogli wziąć udział w warsztatach jogi, tańca intuicyjnego oraz teatralnych prowadzonych przez instruktorów z DK „13 Muz”. Oprócz tego na widzów czekają liczne imprezy towarzyszące.

W ramach Spotkań w środę 22 maja wystąpi Lech Dyblik. Jak zapowiadają organizatorzy, na recital pn. „Towarzysze czas wstawać” złożą się rosyjskie piosenki lat czterdziestych, pięćdziesiątych a także „Blatnyje pieśni" proste piosenki podwórkowe, więzienne, które stoją u postaw rosyjskiej piosenki autorskiej i z których czerpali tacy poeci jak Włodzimierz Wysocki, Jurij Wizbor. Te pieśni będą pretekstem do rozmowy z publicznością w trakcie spotkania.

Na wszystkie wydarzenia, z wyjątkiem koncert Lecha Dybilka, wstęp jest bezpłatny. W sekretariacie 13 Muz można pobrać wejściówki na fajf na dziedzińcu Muzeum Narodowego. Odbędzie się na zakończenie imprezy, w piątek i potrwa w godz. 17-21.

(gan)

Fot. 13 Muz

 

 

Energia, zabawa, świetna terapia Energia, zabawa, świetna terapia

Komentarze

40+
serce się raduje, tak trzymajcie seniorzy, :)
2019-05-22 07:28:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie