środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Aleja skarbów (galeria)

Aleja skarbów (galeria)

Aleja skarbów (galeria)
Data publikacji: 2015-09-11 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:34
Wywietleń: 2589 19736

Obserwując co najmniej od tygodnia to, co się dzieje na placu budowy w szczecińskiej alei Niepodległości ma się wrażenie, że miejsce zamieniło się w jedno wielkie wykopalisko z licznymi, rozsianymi, pieczołowicie oznaczonymi stanowiskami archeologicznymi pełnymi cennych artefaktów. Ciężki sprzęt budowlany trzeba było odstawić i przejść na system prostych robót ręcznych. W ruch poszły szpadle i palniki.

Tym razem drogowcy Energopolu natrafili tu na azbestowy wodociąg i przerdzewiały gazociąg. Finał? Inwestycja już jest w poślizgu.

W środę i w czwartek robotnicy Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa z Poznania demontowali odkopaną w trakcie przebudowy trasy rurę gazu. Opary unosiły się nad całą okolicą jak złowieszczy zwiastun czegoś niedobrego. W czwartek rozpoczęła się wywózka pociętych już na kawałki, wydłubanych z ziemi fragmentów starej instalacji. Pojawili się pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z mobilnym zestawem do inspekcji swoich instalacji.

W dwóch miejscach, w pobliżu samotnego, okazałego dębu, który się ostał na wysokości przystanku tramwajów przed Bramą Portową, dwie brygady robotników Energopolu razem z robotnikami pomorskiego oddziału spółki PKP Energetyka przygotowywały grunt pod obejście tego rewiru z odnalezioną w ziemi z kolei azbestową rurą. Tam, gdzie to możliwe, metodą przecisku po jego śladzie ułożony zostanie nowy wodociąg, zmontowany z dostarczonych już na teren budowy rur z żeliwa.

Wychodzą braki w dokumentacji projektowej, będące konsekwencją po łebkach wykonanej - jak wszystko na to wskazuje - na potrzeby inwestycji drogowej inwentaryzacji tego, co może znajdować się pod ziemią. Za ich właściwe przygotowanie odpowiadał Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, jako zlecający ich wykonanie.

- Dogrywane są wszystkie sprawy techniczno-projektowe. Ruszyło to wszystko wreszcie, nabrało tempa. Ustalamy nowy harmonogram robót, już uwzględniający korekty i z nowym terminem ich zakończenia - poinformował w czwartek Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy Energopolu. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

Cały tekst w e-wydaniu i Magazynie „Kurieta Szczecińskiego" (11.09.)

 

Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria) Aleja skarbów (galeria)

Komentarze

jdal
złej tanecznicy przeszkadza rąbek spodnicy
2015-09-12 12:55:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie