środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Aleja, kwiaty i dmuchawce

Aleja, kwiaty i dmuchawce

Aleja, kwiaty i dmuchawce
Data publikacji: 2016-06-17 15:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 734 139604

W dawnej alei kwiatowej poruszenie. Mimo ulewnego deszczu trwają przygotowania do sobotniego wydarzenia pt. „Witamy wakacje". To ma być familijny festyn z grami, zabawami oraz mnóstwem atrakcji. Jednak teraz w głównej roli występują kwiaty. Konkretnie florystyczna instalacja przygotowywana przez Alinę Sendłak i jej Rękodzielnię Dmuchawce.

* * *

Na deptak pl. Żołnierza Polskiego warto dotrzeć nie tylko z powodu przygotowań do festynu. Ale również, aby podziwiać kwiatowe wieże - już w komplecie: 15. Tym bardziej, że to może być nie tylko estetyczne doznanie. Na całość - czyli stojaki z 2550 czerwonymi pelargoniami - miasto wydało ponad 68,265 tysięcy złotych (!). To wprawdzie suma, za ją można kupić przyzwoity samochód, ale... Szczecin będzie miał pelargonie. I to - jak zapowiada Zakład Usług Komunalnych - aż do 24 października. Potem będzie jeszcze jesienna zmiana dekoracji, kolejne kwiaty, a też nasadzenia następnych 30 tysięcy krokusów. Dzięki czemu na „ożywienie" kwiatami „alei kwiatowej" z budżetu miasta popłynie w tym roku 151 314,30 zł brutto (!). Wszystko dla efektu, który pozostawiamy bez komentarza. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Aleja, kwiaty i dmuchawce Aleja, kwiaty i dmuchawce Aleja, kwiaty i dmuchawce Aleja, kwiaty i dmuchawce Aleja, kwiaty i dmuchawce

Komentarze

mm
Z budżetu popłynie nie tylko ponad 150 tys. na aleję, też nie wpłynie do budżetu ponad 50 tys. tytułem najmu szklanej pułapki.
2016-06-17 15:52:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie