środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Witamy wakacje na festynie w alei

Witamy wakacje na festynie w alei

Witamy wakacje na festynie w alei
Data publikacji: 2016-06-17 12:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1296 139280

To będzie familijny festyn z grami oraz zabawami dla szczecinian i turystów w każdym wieku. Wydarzenie z cyklu ph. „Kolorowa Aleja". Z tematem przewodnim, który z pewnością ucieszy wszystkich: wakacje. Jednak nie tylko rozrywka będzie się działa w tę sobotę, ale również edukacja. Tym bardziej, że impreza będzie organizowana we współpracy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

W ten weekend (18 czerwca) czeka nas kolejna odsłona w cyklu „Kolorowa Aleja". Tym razem ph. „Witamy wakacje". Odbywać się będzie w części spacerowej pl. Żołnierza Polskiego, czyli między „szklaną pułapką" a słonecznym zegarem. Potrwa w godz. 12-17.

Przygotowują ją na sobotę Dom Kultury Słowianin wspólnie z... funkcjonariuszami policji, straży pożarnej, straży miejskiej, a także ratownikami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Służby będą przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Natomiast ci, którzy w trakcie imprezy dotrą do dawnej alei kwiatowej, mają szansę dobrze się bawić. W przygotowaniu jest bowiem moc atrakcji: od gier i pokazów, przez warsztaty, po muzykę, balony i malowanie twarzy.

Wśród różnorodnych stoisk i oferty promocyjnej (od turystyki po edukacyjną) znaleźć ma się także miejsce dla... zwierząt. Przedstawiciele Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - jego pracownicy oraz rezydenci - będą przekonywać do odpowiedzialnych adopcji oraz zasady opieki nad „naszymi braćmi mniejszymi".

- Warto pamiętać, jak znoszą wakacje nasi zwierzęcy przyjaciele: psy i koty. Ich świat staje na głowie: nie zawsze dobrze znoszą podróże, a już z pewnością źle - chaos organizacyjny. Wakacje, to dla nich czas rozstań, pusta miska na wodę, obcy ludzie w domu. A czasami koszmar okrucieństwa pozornie najbliższych im ludzi: czas wyrzucania z domu, wywożenia do obcych lub donikąd. Czas ich bezradności… - przypomina DK Słowianin.

(an)

***

Tegoroczne wydarzenia w przestrzeni dawnej alei kwiatowej są efektem realizacji założeń zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2015) i ustaleń z pomysłodawcą, które zakładają pełne wykorzystanie potencjału tego miejsca.

Witamy wakacje na festynie w alei Witamy wakacje na festynie w alei

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie